Плам пламти! Котел бълбукай! Адска смес мехури пукай! Февруарска вещерска и спортна

  • 72 892
  • 2 329
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 9 551
Здравейте!

Кло, благодаря за темата!

В духа на днешния ден казвам наздраве от сутринта. 🍷

# 16
  • София
  • Мнения: 13 698
Ето ме и мен. Уморено ми е и ме свива жлъчката.

# 17
  • Мнения: 660
Привет и хубав  да е месецът !

# 18
  • Мнения: 5 707
Месеца не почна добре за мен! Местят ме временно в друг магазин да обучавам нова колежка 🤐😣

Започна подготовката за Карнавала и целия град е "украсен" с полусчупени огромни грозни фигури 🤕

# 19
  • Мнения: 6 470
Утро в нашия месец 😁 Спорта е здраве 🤣🤣Въх, Панде..от сабалян ле? Хубу, може..,нали е нашия месец 😂 Наспорт на теб!
Аз първо кафето ще излоча..
И аз като Карамелова съм много ориентирана. GLО цигара паля със запалка, а навитата с тУтун..пъхам в GLO машината 🤪 Мисля, че започвам до,ре..вий кво ще кажете?

Дошло ми е роботчето, като изкафепия отиОм, ураа 🥳
Въпрос- имат ли право да не дават отпуск на щерката?

Кло 🤗 за темата.

# 20
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 062
могат да откажат отпуск "поради производствена необходимост" или какъвто друг дерт имат.
то затова се подава заявление, но трябва да се съгласува от прекия и разреши от по-високия шеф.

карамело, мисля те с това хапче. да не си си оставила там обеците снощи?

# 21
  • София
  • Мнения: 13 698
13, къде работи? По принцип отпуската се полага, но с разрешение на работодателя. Май има и някакви изисквания за дни без отпуска и останала такава, но не съм наясно. Някой ЧР или счетоводител нямаме ли си?

# 22
  • Мнения: 5 707
Ре, аз разбирам,че по принцип не й дават отпуск,а това е незаконно.

# 23
  • Мнения: 6 470
Наче казусът е следния 🙂
Щерката е в сесия..Говорила е още от декември за отпуска, за изпити. Хубу, ама нали и обучение кара сега. Обучението ще е до 12- ти този месец. Дадоха и един път някакви дни, но няма как само с тях..Говори за още и казват от зара- та, че не могат и дадат още отпуска,щото не си го е изработили 🙄 и щели да си имат проблеми. Пълни глупости си мисля... Нямат праворспоред мен. А тя, обяснения не мисля, че дължи. Предупредила е, в сесия е. Точка. Болката им е, че са разбрали за обучението. И и правят тъпотийки..И затова питам.  Производствена необходимост нямат.

# 24
  • Мнения: 5 707
В такъв случай мисля,че имат право да откажат. Ако дадат на нея ще се наложи да дадат на всички и ще стане мазало. Може да говори за неплатен или да си пусне болнични. За студенти знам,че има допълнителни дни, нека се поинтересува.

# 25
  • Мнения: 10 887
Търти, без да съм експерт, но мисля, че имат право да откажат, защото е началото на годината и ако вече е ползвала платена отпуска над пропорционалната за два месеца годишно или ще ги надхвърли, могат.

Но имаше някакви дни, които се полагат за сесия, ама не помня платени или не и как се отпускаха.

# 26
  • Мнения: 3 795
Добро утро!
Кло, благодаря :*
Писах писах и всичко си такова таковата...Rage
Не си намирам зарядното на гривната, а съм като гола без нея!
Детето иска до Декатлон ( в този студ Cold Sweat )
ММ иска да пътуваме до нашите за няколко дни ( 300 км. в този студ Scream )
И последно оплакване..Мързи ме,мнооого ме мързи!

# 27
  • Мнения: 6 470
Благодаря, другарки, ясно. Ще взима неплатени тогава.

Уми къв студ. Тук у нашенско едно слънце се е изблещило 😐 а аз чакам сняг. Мда.

# 28
  • София
  • Мнения: 13 698
Има дни за обучение, но се одобряват предварително от работодателя.
13, по това, което казваш, излиза, че тя няма достатъчно платена отпуска. В такъв случай ще трябва да вземе неплатена.
Кофти пред изпити да си къса нервите.

# 29
  • Мнения: 15 356
Честито зет на Добриня! Да са здрави, сплотени и влюбени младите!
Имам нужда от малко палци и много положителна енергия! Благодаря!

Общи условия

Активация на акаунт