"Обичам" Топлофикация - тема 7

  • 25 505
  • 630
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 98
Квартирантите няма да искат да плащат сметките. Щом няма да пускат радиаторите.

Макар че като са наемали апартамента не са ли знаели, че е топлофициран!
Сега, в средата на сезона, промени не се правят и не се приемат от Топлофикация.  Обясни им го, не се оставяй да те притискат!
Да платят 2 сметки, последните 2 да не плащат, накрая при изравняването ще се види дали са надплатили или недоплатили.

Получихте ли януарските сметки? Страх ме е да проверя 🥴
Правят се онзи ден звънях.Но искат подписи от домоуправител и двама съседи.Старите квартиранти имат високо потребление и 300 лв са им сега сметките.Искам да намаля поне кубиците за вода на новите,които влязоха вчера и се чудя как да го направя.

# 16
  • Мнения: 3 538
Вземете подписи на трима съседи, без домоуправител, телефоните сигурно са, за да проверяват кой живее, не вярвам наистина да звънят.

# 17
  • Мнения: 13 545
Птица, на заявлението за 0-во потребление се подписват 3-ма съседи и домоуправителя. Пишат си тел.номера.
После ако Gloria1975 не си плаща сметките, звънят на тях. Капиш?
Това е несериозно. Топлофикация ще звъни на съседите, защото някой не си плаща сметката. За потвърждаване на верни данни съм склонна да си мисля, че е възможно обаждане. Те си имат начини да санкционират неизрядните потребители.

Последна редакция: чт, 16 фев 2023, 10:00 от Пролетно цвете

# 18
  • Мнения: 68 648
Аз като съсед бих се подписала само ако знам че жилището е необитаемо.
Иначе как да гарантирам, че няма да се ползва ?

Друг вариант....да не плащат сега, а накрая след изравняването. Но е доста рисково за теб .

# 19
  • Мнения: 46 518
Получихте ли януарските сметки? Страх ме е да проверя 🥴
Нашата е като ноемврийската, 102.78 лв. За декември пак беше подобна, 105 лв. Имам чувството, че сме минали на равни месечни вноски Trollface но пък някак ги уцелват, миналата година прогнозното и реалното потребление бяха с разлика само няколко лева.

Последна редакция: чт, 16 фев 2023, 12:49 от Не се сърди, човече

# 20
  • Мнения: 1 262
Птица, на заявлението за 0-во потребление се подписват 3-ма съседи и домоуправителя. Пишат си тел.номера.
После ако Gloria1975 не си плаща сметките, звънят на тях. Капиш?
Това е несериозно. Топлофикация ще звъни на съседите, защото някой не си плаща сметката. За потвърждаване на верни данни съм склонна да си мисля, че е възможно обаждане. Те си имат начини да санкционират неизрядните потребители.
Е, аз ти казвам, че ми се случи. Собственикът не живее в БГ и не са го намерили. Звъняха с много груб и заплашителен тон и в случая не търсиха мен,а него. Жената попита дали има вероятност да се обадят на домоуправителя, е, има. Че е малоумно, малоумно е, ама те служителите на Т. не блестят с особен интелект.

# 21
  • Мнения: 98
Вземете подписи на трима съседи, без домоуправител, телефоните сигурно са, за да проверяват кой живее, не вярвам наистина да звънят.
Момичета пуснах заявлението...можело и касиера вместо домоуправителя а тя ми е близка ,само че сега ме гложди друг проблем......то можело те пак да си пускат  радиаторите и да не стане така да се озъбя догодина с някоя изравнителна от два бона😂😂😂то и без това сегашните избягаха и ще плащам около 1500 лв от джоба си за топлофикация😔😔😔

# 22
  • Мнения: 68 648
Може да. Вероятността е голяма. Има тема за наемите, това е често срещано.
Всеки компромис е на твой гръб.
Все някой трябва да плати потребеното.
Като не са наемателите, ще си ти.
Така работи системата. Факт.
Дано да си взела тлъст депозит, който да покрие сметката в случай че духнат.
Така като те чета, не си си опекла питката, но той живота учи Wink
Един път измамен...може.
Вгори път същата грешка...знаеш какво казват ...

Не е догодина, ще плащаш септември някъде..тогава излиза изравнителната... след обжалванията.
Излиза юли, но има срок за жалби. След него става окончателна.

# 23
  • Мнения: 2 258
Защо изобщо им пускате заявление, че няма да използват парно? На студено ли ще стоят? После пак ще е на ваш гръб.
И защо не следите всеки месец сметките дали са платени?

# 24
  • Мнения: 68 648
Май и тя не е наясно как се ценообразуват сметките и изобщо как работи топлофикация.
На теца им е все тая...те ще си гонят собственика накрая за парите.

# 25
  • Мнения: 339
Някой има ли проблем с влизането в портала на Топлофикация София?
Опитвам се да вляза да си видя фактурата, но от няколко дни дава грешка и не може да се влезе.

Последна редакция: пн, 20 фев 2023, 11:17 от Cheburashka

# 26
  • Мнения: 46 518
При мен няма проблем с влизането. Изтрий кеша и пак опитай.

# 27
  • Мнения: 5 698
Квартирантите няма да искат да плащат сметките. Щом няма да пускат радиаторите.

Макар че като са наемали апартамента не са ли знаели, че е топлофициран!
Сега, в средата на сезона, промени не се правят и не се приемат от Топлофикация.  Обясни им го, не се оставяй да те притискат!
Да платят 2 сметки, последните 2 да не плащат, накрая при изравняването ще се види дали са надплатили или недоплатили.

Получихте ли януарските сметки? Страх ме е да проверя 🥴
Правят се онзи ден звънях.Но искат подписи от домоуправител и двама съседи.Старите квартиранти имат високо потребление и 300 лв са им сега сметките.Искам да намаля поне кубиците за вода на новите,които влязоха вчера и се чудя как да го направя.
Пишеш телефоните на трима съседи, като на единия пишеш, че е домоуправител.
Аз бях в почти същата ситуация и понеже домоуправителя отсъстваше, а трябваше да предам заявлението, така направих.
Не са звънели на никой от тримата.

# 28
  • Мнения: 68 648
Да се върнем по темата..тя е тец и парно. Не бюро по труда ..

В нашия тец знаят кой е домоуправител на този блок. Няма как да се пише друг.
Подписва се ако си сигурен че няма да се ползва парно. Че няма да се обитава!
Другото е номера и надцакай съседите ....

# 29
  • Мнения: 1 179
Да се върнем по темата..тя е тец и парно. Не бюро по труда ..

В нашия тец знаят кой е домоуправител на този блок. Няма как да се пише друг.
Подписва се ако си сигурен че няма да се ползва парно. Че няма да се обитава!
Другото е номера и надцакай съседите ....

Сигурен, колко пък може да е сигурен..И все пак, нека да не се отнасяме към всеки, отказал се от парното, като към потенциален крадец на топло.

Общи условия

Активация на акаунт