Октомврийски мами 2023

  • 29 317
  • 745
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 119
И аз мисля,че си 12г.с +2,моят ПЦ е 31.12,утре влизам в 11 г.с.

# 721
  • Мнения: 779
Аз не съм казала никъде, че лекарите, специално в тази клиника са богове, имах предвид, че са професионалисти 😉 И мисля, че е доста успешна клиника, защото собственичката- доцентка отвори такава клиника в Пловдив и в Бургас и от 15 години до момента са със страхотен успех.

Използвах думата единствено за да ви кажа че толкова рано не може нищо да се каже за пол с категоричност.
Това че дадена клиникя има клонове в други градоне не я прави успешна .
Вие искате в нещо да ни убедите, ние не сме съгласни,  но това не пречи , да продължавате да си вярвате. Успех!


Какъв остър език имате само, Дара!Дано “Горния” да дава на хората около вас много търпение и любов към вас, за да вървят отношенията ви в добра насока! 😂
[/quote]
 Хм
Професионално изкривяване. Никой не ми е казвал между другото.

Колкото до по-голяма не бих казала, че съм такава. Но това е друга тема.
Успешна бременност момичета и се научете да се вслушвате и в мнението на околните  Wink

# 722
  • Мнения: 199
Момичета въртя се в един омагьосан кръг. Постоянно чувствам глад, а не ми се хапва нищо, а ако не хапна направо започвам да повръщам. Започнах да ставам през нощта до тоалетната. Сутринта се събудих много жадна, пих вода и веднага я повърнах. Докторът ми каза тази седмица, че съм в 12, но на ехографа пише 11+3. Въобще не мога да се ориентирам в тези седмици. Миналата седмица ми се наложи да стигна до спешно поради често повръщане и ми казаха, че съм в 8 седмица и 3 дни с размер 1.94 см, а на следващия ден моят лекар ми каза, че съм в 9 +3 и ембриончето е 2.34 см. Ехографите, на които ме гледаха са на една и съща марка. Не знам откъде идва това голямо разминаване. Последна мц на 21.12, но съм с късна ову и беше около 15.01. Чудя се в коя съм, защото ми предстои БХС , записах си час за 27.03, но се притеснявам да не би да е късно.

Трябва да си в 12 г. с. Много лесно се смята : към датата на последния м. ц. прибавяш 7 и се получава термин датата. Пример 21+7=28, щом е декември това означава 28 септември.
За седмиците, реално си в 12та, понеже 11та вече си я навършила, т.е 11+3 си е 12та седмица. Поне така ми го обясни гинеколога 😊

# 723
  • Мнения: 749
Вие чувствате ли постоянен глад, а в същото време да нямате апетит?

# 724
  • Мнения: 779
Момичета въртя се в един омагьосан кръг. Постоянно чувствам глад, а не ми се хапва нищо, а ако не хапна направо започвам да повръщам. Започнах да ставам през нощта до тоалетната. Сутринта се събудих много жадна, пих вода и веднага я повърнах. Докторът ми каза тази седмица, че съм в 12, но на ехографа пише 11+3. Въобще не мога да се ориентирам в тези седмици. Миналата седмица ми се наложи да стигна до спешно поради често повръщане и ми казаха, че съм в 8 седмица и 3 дни с размер 1.94 см, а на следващия ден моят лекар ми каза, че съм в 9 +3 и ембриончето е 2.34 см. Ехографите, на които ме гледаха са на една и съща марка. Не знам откъде идва това голямо разминаване. Последна мц на 21.12, но съм с късна ову и беше около 15.01. Чудя се в коя съм, защото ми предстои БХС , записах си час за 27.03, но се притеснявам да не би да е късно.

Трябва да си в 12 г. с. Много лесно се смята : към датата на последния м. ц. прибавяш 7 и се получава термин датата. Пример 21+7=28, щом е декември това означава 28 септември.
За седмиците, реално си в 12та, понеже 11та вече си я навършила, т.е 11+3 си е 12та седмица. Поне така ми го обясни гинеколога 😊

Точно така

# 725
  • Мнения: 323
Това със седмиците, така и не го разбрах... какви са тези разминавания Grinning Grinning Grinning
Аз съм 8+2, но в приложението на фея, вече съм в 9-та седмица...

Чудя се, на преглед съм на 29-ти  чак, ако няма някакъв проблем преди това /надявам се да не се налага/. Тогава ще съм тъкмо завършила 10 седмица - 10+0 и ще започна 11-та /ако смятам правилно/. Доктора тогава ще реши вече дали да минавам към женска консултация. А кога се ходи на първа ФМ и БХС.
Не съм правила тези изследвания предната бременност и не ми е много ясно. Изобщо не съм сигурна дали няма да е късно за записване на час за ФМ, който реално трябва да е след две седмици май?!  Обаче мога ли да запиша час като все още не сме сигурни на къде се развива бременността. Въпреки, че всеки път АГ казва, че с ембриона всичко е наред, че вижда пулс и реално съм изкървила веднъж, малко още в самото начало и веднъж имах ръждиво петно по бельото... Но тази яснота направо ме побърква. Много мрзя да не съм запозната със ситуацията и да не знам как да процедирам...
Ако всичо е наред на 29-ти, ще звънна да запиша ФМ в Плевен, защото пътуванията са ми проблем и не искам да рискувам да пътувам 200км до София толкова рано...

# 726
  • Мнения: 779
Това със седмиците, така и не го разбрах... какви са тези разминавания Grinning Grinning Grinning
Аз съм 8+2, но в приложението на фея, вече съм в 9-та седмица...

Чудя се, на преглед съм на 29-ти  чак, ако няма някакъв проблем преди това /надявам се да не се налага/. Тогава ще съм тъкмо завършила 10 седмица - 10+0 и ще започна 11-та /ако смятам правилно/. Доктора тогава ще реши вече дали да минавам към женска консултация. А кога се ходи на първа ФМ и БХС.
Не съм правила тези изследвания предната бременност и не ми е много ясно. Изобщо не съм сигурна дали няма да е късно за записване на час за ФМ, който реално трябва да е след две седмици май?!  Обаче мога ли да запиша час като все още не сме сигурни на къде се развива бременността. Въпреки, че всеки път АГ казва, че с ембриона всичко е наред, че вижда пулс и реално съм изкървила веднъж, малко още в самото начало и веднъж имах ръждиво петно по бельото... Но тази яснота направо ме побърква. Много мрзя да не съм запозната със ситуацията и да не знам как да процедирам...
Ако всичо е наред на 29-ти, ще звънна да запиша ФМ в Плевен, защото пътуванията са ми проблем и не искам да рискувам да пътувам 200км до София толкова рано...

8+2 означава че вече сте навлязла в 9та седмица Wink
Това с пътуванията толкова км и на мен ми беше доста трудно и ной-вече се притеснявах от цялото това друсане и как ще ми се отрази

# 727
  • Мнения: 323

8+2 означава че вече сте навлязла в 9та седмица Wink
Това с пътуванията толкова км и на мен ми беше доста трудно и ной-вече се притеснявах от цялото това друсане и как ще ми се отрази
[/quote]

НА първата ФМ миналата бременност, която правих в 21г.с. пътувахме до София и тогава като седнах на стола коремът ми беше супер стегнат. Тогава Лекарката, която ме преглежда ме направи на две стотинки, че съм със контракции и не пия нищо за тях... а аз никога до сега не бях получавала такова нещо. След като се наложи да повторим изследването, задари страшна диагноза от първия път, която беше само догадка - отидох на втори преглед още по-притеснена и отново с контракции, въпреки, че вече приемах 3 х 2 Магнерот на ден... От всичкото притеснение между изследванията, докато разберем, че всичко е наред така си и продължих с контракциите, дори лежах за задържане в края на 6-ти месец... Накрая преносих с 10 дни и се наложи индуцирано раждане, но важното е, че сме живи и здрави.

# 728
  • Мнения: 41
Момичета въртя се в един омагьосан кръг. Постоянно чувствам глад, а не ми се хапва нищо, а ако не хапна направо започвам да повръщам. Започнах да ставам през нощта до тоалетната. Сутринта се събудих много жадна, пих вода и веднага я повърнах. Докторът ми каза тази седмица, че съм в 12, но на ехографа пише 11+3. Въобще не мога да се ориентирам в тези седмици. Миналата седмица ми се наложи да стигна до спешно поради често повръщане и ми казаха, че съм в 8 седмица и 3 дни с размер 1.94 см, а на следващия ден моят лекар ми каза, че съм в 9 +3 и ембриончето е 2.34 см. Ехографите, на които ме гледаха са на една и съща марка. Не знам откъде идва това голямо разминаване. Последна мц на 21.12, но съм с късна ову и беше около 15.01. Чудя се в коя съм, защото ми предстои БХС , записах си час за 27.03, но се притеснявам да не би да е късно.

Трябва да си в 12 г. с. Много лесно се смята : към датата на последния м. ц. прибавяш 7 и се получава термин датата. Пример 21+7=28, щом е декември това означава 28 септември.
За седмиците, реално си в 12та, понеже 11та вече си я навършила, т.е 11+3 си е 12та седмица. Поне така ми го обясни гинеколога 😊

Значи на 27.03 ще съм в 13+3 и няма да е късно за БХС, нали?

# 729
  • Замък сред облаците
  • Мнения: 8 501
13+6 се прави най-късно БХС

# 730
  • Мнения: 105
13+6 се прави най-късно БХС
А нали някои бебита “изостават” в сравнение със седмиците по ПМ. Коя седмица се взима под внимание - тази, на която отговаря ембриона или по последна менструация изчислената?

# 731
  • Замък сред облаците
  • Мнения: 8 501
Зависи. Ако се знае овулация че е ранна - или късна - ама над 7 дни отклонение, тогава се гледа да е по-отговарящо на ембриона, неслучайно БХС е в диапазон 11гс - 13+6гс. На самата ФМ преизчисляват седмиците ако се налага, но правилото е по ПРМ да вървят. Товст при ранна овулация се гледа да се иде по към 11-12гс, при късна по към 12-13гс.

Ако овулацията си е в нормата, а бебето изостава по други причини - пак се гледа по ПРМ.

# 732
  • Мнения: 2 655
И аз днес тъкмо си запазих час за ранния скрининг на 10.04 ..Много далеч ми се вижда 😁
Мисля към края на месеца да намина през другата докторка ей така да си видя бобчето и дали всичко е наред.
А днес ако ви кажа колко нещо съм изяла .. просто съм потресена от себе си 😂
Добре, че поне налитам на леки храни (супи и салати) , но и една 🍰 хапнах ( аз където изобщо не съм по сладкото)🫣 И другото което е добре е, че вървя много пеша и явно горя калориите, защото все още съм си същите кг, въпреки че апетита ми е като на вълк 👌😃

# 733
  • Мнения: 260
Това със седмиците, така и не го разбрах... какви са тези разминавания Grinning Grinning Grinning
Аз съм 8+2, но в приложението на фея, вече съм в 9-та седмица...

Чудя се, на преглед съм на 29-ти  чак, ако няма някакъв проблем преди това /надявам се да не се налага/. Тогава ще съм тъкмо завършила 10 седмица - 10+0 и ще започна 11-та /ако смятам правилно/. Доктора тогава ще реши вече дали да минавам към женска консултация. А кога се ходи на първа ФМ и БХС.
Не съм правила тези изследвания предната бременност и не ми е много ясно. Изобщо не съм сигурна дали няма да е късно за записване на час за ФМ, който реално трябва да е след две седмици май?!  Обаче мога ли да запиша час като все още не сме сигурни на къде се развива бременността. Въпреки, че всеки път АГ казва, че с ембриона всичко е наред, че вижда пулс и реално съм изкървила веднъж, малко още в самото начало и веднъж имах ръждиво петно по бельото... Но тази яснота направо ме побърква. Много мрзя да не съм запозната със ситуацията и да не знам как да процедирам...
Ако всичо е наред на 29-ти, ще звънна да запиша ФМ в Плевен, защото пътуванията са ми проблем и не искам да рискувам да пътувам 200км до София толкова рано...

Къде в Плевен мислиш за ФМ, понеже аз съм от тук?

# 734
  • Мнения: 323
Това със седмиците, така и не го разбрах... какви са тези разминавания Grinning Grinning Grinning
Аз съм 8+2, но в приложението на фея, вече съм в 9-та седмица...

Чудя се, на преглед съм на 29-ти  чак, ако няма някакъв проблем преди това /надявам се да не се налага/. Тогава ще съм тъкмо завършила 10 седмица - 10+0 и ще започна 11-та /ако смятам правилно/. Доктора тогава ще реши вече дали да минавам към женска консултация. А кога се ходи на първа ФМ и БХС.
Не съм правила тези изследвания предната бременност и не ми е много ясно. Изобщо не съм сигурна дали няма да е късно за записване на час за ФМ, който реално трябва да е след две седмици май?!  Обаче мога ли да запиша час като все още не сме сигурни на къде се развива бременността. Въпреки, че всеки път АГ казва, че с ембриона всичко е наред, че вижда пулс и реално съм изкървила веднъж, малко още в самото начало и веднъж имах ръждиво петно по бельото... Но тази яснота направо ме побърква. Много мрзя да не съм запозната със ситуацията и да не знам как да процедирам...
Ако всичо е наред на 29-ти, ще звънна да запиша ФМ в Плевен, защото пътуванията са ми проблем и не искам да рискувам да пътувам 200км до София толкова рано...

Къде в Плевен мислиш за ФМ, понеже аз съм от тук?
Нямам представа... Ако имаш препоръки, приемам. Миналата бременност ходих на няколко спешни прегледа при д-р Партенов в Света Марина. Мислех евентуално в Света Марина да се запиша при някой, който прави ФМ. Четох и за инвитро клиниката добри неща...

Общи условия

Активация на акаунт