Октомврийски мами 2023

  • 27 536
  • 745
  •   1
Отговори
# 735
  • Мнения: 746
Това със седмиците, така и не го разбрах... какви са тези разминавания Grinning Grinning Grinning
Аз съм 8+2, но в приложението на фея, вече съм в 9-та седмица...

Чудя се, на преглед съм на 29-ти  чак, ако няма някакъв проблем преди това /надявам се да не се налага/. Тогава ще съм тъкмо завършила 10 седмица - 10+0 и ще започна 11-та /ако смятам правилно/. Доктора тогава ще реши вече дали да минавам към женска консултация. А кога се ходи на първа ФМ и БХС.
Не съм правила тези изследвания предната бременност и не ми е много ясно. Изобщо не съм сигурна дали няма да е късно за записване на час за ФМ, който реално трябва да е след две седмици май?!  Обаче мога ли да запиша час като все още не сме сигурни на къде се развива бременността. Въпреки, че всеки път АГ казва, че с ембриона всичко е наред, че вижда пулс и реално съм изкървила веднъж, малко още в самото начало и веднъж имах ръждиво петно по бельото... Но тази яснота направо ме побърква. Много мрзя да не съм запозната със ситуацията и да не знам как да процедирам...
Ако всичо е наред на 29-ти, ще звънна да запиша ФМ в Плевен, защото пътуванията са ми проблем и не искам да рискувам да пътувам 200км до София толкова рано...

Къде в Плевен мислиш за ФМ, понеже аз съм от тук?

Ако сте от Плевен
Аз лично бих ви препоръчала репродуктивния център на д-р Емилияна Конова. Просто попитайте кой доктор прави . За мен всимки са добри, а апаратурата им е повече от добра .

# 736
  • Мнения: 249
Това със седмиците, така и не го разбрах... какви са тези разминавания Grinning Grinning Grinning
Аз съм 8+2, но в приложението на фея, вече съм в 9-та седмица...

Чудя се, на преглед съм на 29-ти  чак, ако няма някакъв проблем преди това /надявам се да не се налага/. Тогава ще съм тъкмо завършила 10 седмица - 10+0 и ще започна 11-та /ако смятам правилно/. Доктора тогава ще реши вече дали да минавам към женска консултация. А кога се ходи на първа ФМ и БХС.
Не съм правила тези изследвания предната бременност и не ми е много ясно. Изобщо не съм сигурна дали няма да е късно за записване на час за ФМ, който реално трябва да е след две седмици май?!  Обаче мога ли да запиша час като все още не сме сигурни на къде се развива бременността. Въпреки, че всеки път АГ казва, че с ембриона всичко е наред, че вижда пулс и реално съм изкървила веднъж, малко още в самото начало и веднъж имах ръждиво петно по бельото... Но тази яснота направо ме побърква. Много мрзя да не съм запозната със ситуацията и да не знам как да процедирам...
Ако всичо е наред на 29-ти, ще звънна да запиша ФМ в Плевен, защото пътуванията са ми проблем и не искам да рискувам да пътувам 200км до София толкова рано...

Къде в Плевен мислиш за ФМ, понеже аз съм от тук?

Ако сте от Плевен
Аз лично бих ви препоръчала репродуктивния център на д-р Емилияна Конова. Просто попитайте кой доктор прави . За мен всимки са добри, а апаратурата им е повече от добра .

Само да вметна, госпожо аз преди няколко часа когато писах, имах предвид точно за тази клиника, че са добри доктори, но вие решихте да се заяждате😊

# 737
  • Мнения: 746
Това със седмиците, така и не го разбрах... какви са тези разминавания Grinning Grinning Grinning
Аз съм 8+2, но в приложението на фея, вече съм в 9-та седмица...

Чудя се, на преглед съм на 29-ти  чак, ако няма някакъв проблем преди това /надявам се да не се налага/. Тогава ще съм тъкмо завършила 10 седмица - 10+0 и ще започна 11-та /ако смятам правилно/. Доктора тогава ще реши вече дали да минавам към женска консултация. А кога се ходи на първа ФМ и БХС.
Не съм правила тези изследвания предната бременност и не ми е много ясно. Изобщо не съм сигурна дали няма да е късно за записване на час за ФМ, който реално трябва да е след две седмици май?!  Обаче мога ли да запиша час като все още не сме сигурни на къде се развива бременността. Въпреки, че всеки път АГ казва, че с ембриона всичко е наред, че вижда пулс и реално съм изкървила веднъж, малко още в самото начало и веднъж имах ръждиво петно по бельото... Но тази яснота направо ме побърква. Много мрзя да не съм запозната със ситуацията и да не знам как да процедирам...
Ако всичо е наред на 29-ти, ще звънна да запиша ФМ в Плевен, защото пътуванията са ми проблем и не искам да рискувам да пътувам 200км до София толкова рано...

Къде в Плевен мислиш за ФМ, понеже аз съм от тук?

Ако сте от Плевен
Аз лично бих ви препоръчала репродуктивния център на д-р Емилияна Конова. Просто попитайте кой доктор прави . За мен всимки са добри, а апаратурата им е повече от добра .

Само да вметна, госпожо аз преди няколко часа когато писах, имах предвид точно за тази клиника, че са добри доктори, но вие решихте да се заяждате😊

Оставам с впечатлението г-жа, че вие се заяждате особено ако съдя по тона ви!
Отделно от това, нямам ясновидски способности да гадая вие коя клиника визирате .
Аз лично съм със смесени впечатления от същата за разлика от дъщеря си.
Лека вечер!

# 738
  • Варна
  • Мнения: 2 748
Dara20, аз не разбрах нещо.  Вие ли сте бременна или за дъщерята сте тук ? 😀
Ако не сте Вие имайте предвид, че тука пишем бременни с хормони в хаос женици .
Боже на майка ми ще кажа, че съм бременна  чак в 4 месец и то защото да не ми задава по 7272 пъти въпроса “ Как сиииии” 😀 На свекървата направо , ако моя се навие към 6-я месец да й съобщим , за да спре с това колко работя и се изморявам и ох горката аз 😀😀😀🤪

# 739
  • Мнения: 746
Dara20, аз не разбрах нещо.  Вие ли сте бременна или за дъщерята сте тук ? 😀
Ако не сте Вие имайте предвид, че тука пишем бременни с хормони в хаос женици .
Боже на майка ми ще кажа, че съм бременна  чак в 4 месец и то защото да не ми задава по 7272 пъти въпроса “ Как сиииии” 😀 На свекървата направо , ако моя се навие към 6-я месец да й съобщим , за да спре с това колко работя и се изморявам и ох горката аз 😀😀😀🤪

Miss_V
Всички ни тресат хормони 🤩
Аз имам и други деца на годинка и нещо и да за дъщеря ми се вълнувам и интересувам, както казах повече и от нея самата дори

# 740
  • Мнения: 2 629
Добро утро момичета стигнахме 50 страници, някоя има ли време да пусне нова тема или довечера да се захващам 😌

# 741
  • Мнения: 351
Момичета, един глупав въпрос, ако ти е забранен секса , следователно всички алтернативи ли са забранени ☺Не че е толкова важно в момента това, ама човещинка  ☺ Имах много леко, бледо зацапване и ми е забранено.

# 742
  • Мнения: 200
Привет, момичета. Като стана дума за прегледите и БХС...аз бях на преглед за потвърждаване на бременността на 28.02, в 6г.с. Мина добре, даже и пулс чухме, но доктора ми насрочи следващ час чак за 11.04 за БХС като ми даде и да си пусна междувременно кръвни, урина, спин и т.н На мен ми се стори ужасно дълъг периода и на 13.03 в 8г.с ходих на консултация за мое спокойствие при друг доктор, за щастие всичко беше ОК, обаче пак ми се струва дълъг периода до 11.04...смятате ли, че трябва да имам още един междинен преглед преди БХС...близките ми казват да се успокоя и да престана да ходя през две седмици при различни доктори.. Изследванията ми са ОК по това, което разчетох... Ще съм благодарна на мнения. Хубав ден та всички!

P.S. пия ношпа и слагам утрогестан вагинално, превантивно тъй като имам аборт миналата година в много ранна седмица

# 743
  • Мнения: 105
Привет, момичета. Като стана дума за прегледите и БХС...аз бях на преглед за потвърждаване на бременността на 28.02, в 6г.с. Мина добре, даже и пулс чухме, но доктора ми насрочи следващ час чак за 11.04 за БХС като ми даде и да си пусна междувременно кръвни, урина, спин и т.н На мен ми се стори ужасно дълъг периода и на 13.03 в 8г.с ходих на консултация за мое спокойствие при друг доктор, за щастие всичко беше ОК, обаче пак ми се струва дълъг периода до 11.04...смятате ли, че трябва да имам още един междинен преглед преди БХС...близките ми казват да се успокоя и да престана да ходя през две седмици при различни доктори.. Изследванията ми са ОК по това, което разчетох... Ще съм благодарна на мнения. Хубав ден та всички!

P.S. пия ношпа и слагам утрогестан вагинално, превантивно тъй като имам аборт миналата година в много ранна седмица


Моето мнение е също да се успокоиш и да си изчакаш прегледчето, щом всичко е наред и нямаш кървене. Знам, че е много трудно и аз постоянно искам да си го гледам дали е добре, дали всичко е наред и т.н. Ще кажа нещо много горчиво : ако има проблем с плода и ще му се случи нещо поради някаква аномалия и всеки ден да ходим на преглед нищо не може да спре ужасния край. Така че наслаждавай се, мила, на бременността си. Хапвай хубава храна, разхождай се в хубаво време и мисли позитивно! 🙏🏻🌷

# 744
  • Мнения: 2 629
Янче и аз заради миседа се филмирам, ама АГ е на друго мнение.И аз ходих извънредно в 8ма, за да се успокоя и следващия ми час е чак за ранния скрининг след близо месец.Така, че гледам да спра да мисля и да се напрягам излишно със страшни мисли.Чувствам се добре, така че гледам да съм позитивна ☺️
И е точно така както Дениз казва.И всеки ден да ходим, няма как да спрем лошото, ако е писано.
Време е да се успокоим 🤞🙏🤗
Едит: https://m.bg-mamma.com/?topic=1534788.new#new пуснах набързо нова тема, да не вземат да ни заключат 😃
Заповядайте 💐

# 745
  • Мнения: 341
Момичета, един глупав въпрос, ако ти е забранен секса , следователно всички алтернативи ли са забранени ☺Не че е толкова важно в момента това, ама човещинка  ☺ Имах много леко, бледо зацапване и ми е забранено.

Ами и при нас е збранен, но тази сутрин беше алтернативен с внимание все пак 🤭🤫😊

Общи условия

Активация на акаунт