Октомврийски мами 2023

  • 27 536
  • 745
  •   1
Отговори
# 45
  • Замък сред облаците
  • Мнения: 8 372
По принцип 11мм отговаря на 5 - 5+3г.с. някъде.
https://www.ob-ultrasound.net/gstable.html

Овулацията рядко е на 14 ден като в учебниците по биология, така че често и седмиците по ПРМ са далеч от реалността.

Можеш да се ориентираш по приблизителна дата на зачеване също.

Кога е бил последния МЦ, колко е дълъг, евентуална дата на зачеване?

Последна редакция: сб, 11 фев 2023, 11:24 от АА

# 46
  • Мнения: 36
По принцип 11мм отговаря на 5 - 5+3г.с. някъде.
https://www.ob-ultrasound.net/gstable.html

Овулацията рядко е на 14 ден като в учебниците по биология, така че често и седмиците по ПРМ са далеч от реалността.

Можеш да се ориентираш по приблизителна дата на зачеване също.

Кога е бил последния МЦ, колко е дълъг, евентуална дата на зачеване?

Ами по принцип датата е около коледа някъде ....

# 47
  • Замък сред облаците
  • Мнения: 8 372
При зачеване около Коледа абсурд да си в 5г.с. към 3.02. Иди си пусни кръвен тест за бременност - бета ЧХГ и го повтори след 48 часа. Нещо не се развива правилно.

# 48
  • Мнения: 36
При зачеване около Коледа абсурд да си в 5г.с. към 3.02. Иди си пусни кръвен тест за бременност - бета ЧХГ и го повтори след 48 часа. Нещо не се развива правилно.

Нееее, сега съм вече към края на 6г.с
По на АГ изчисленията

Бях преди повече от седмица на АГ когато бях в 5гс.

# 49
  • Замък сред облаците
  • Мнения: 8 372
И пак, тогава трябва да си заченала около 10-15 януари, за да си в тази седмица.

# 50
  • Мнения: 36
И пак, тогава трябва да си заченала около 10-15 януари, за да си в тази седмица.


Амии опити сме правили на 21,24, 26,27,28,30,31,декември
Януари на 7и 8

Евентуално се е случило началото на януари ,дааа

# 51
  • Замък сред облаците
  • Мнения: 8 372
Еее, така е по-реалистично Simple Smile щом сте имали на 7-8.01 плюс че сперматозоидите могат да оцелеят няколко дни чакайки яйцеклетката си е съвсем реално в началото на февруари да е било 5г.с сакчето. Ама друг път давай цялата информация, не на пост по лъжичка, защото отсреща няма как да гадаем. При зачеване по Коледа вече щеше да гониш 3 месец даже.

# 52
  • Мнения: 36
Еее, така е по-реалистично Simple Smile щом сте имали на 7-8.01 плюс че сперматозоидите могат да оцелеят няколко дни чакайки яйцеклетката си е съвсем реално в началото на февруари да е било 5г.с сакчето. Ама друг път давай цялата информация, не на пост по лъжичка, защото отсреща няма как да гадаем. При зачеване по Коледа вече щеше да гониш 3 месец даже.

Е чак 3ти месец, неее по скоро началото на 2ри месец

# 53
  • Замък сред облаците
  • Мнения: 8 372
В момента си във втори, да. Но ако беше заченала по Коледа/НГ щеше да гониш 8-9гс.

Ето този сайт и този калкулатор е много полезен впрочем: https://www.perinatology.com/calculators/Due-Date.htm

Може да се избере опция да вкараш данни по УЗ снимка (сонограма) и ще ти даде датите.

# 54
  • Мнения: 855
Здравейте, запис и от мен. Simple Smile Имаме положителен тест за бременност от сряда, което беше 7 дни след закъснение на цикъла. Понеже до следващата седмица няма да съм в града, където живея, реших да отида на преглед в града, в който съм в момента и през Superdoc записах час при някаква жена, но кабинетът беше от миналия век, нямаше ехограф и жената беше с 50 години опит, но си е останала в миналото. Каза ми, че няма смисъл до 8+ седмица да ходя на преглед отново, нищо нямало да се види и ни посъветва до тогава да не казваме на никого. Вие как процедирахте със записите за УЗ и разпространяване на новината на най-близките?

# 55
  • Замък сред облаците
  • Мнения: 8 372
При първата бременност казахме веднага на всички, но в 11гс стана мисед. Затова втората чакахме до 13гс да вляза в 4 месец.

# 56
  • Варна
  • Мнения: 2 748
Здравейте.
И аз съм с + тест и последна редовна менструация 5.01. Simple Smile На мен ми е трета Б, но първата беше кухо яйце. За съжаление и тази , както и предната успешна Б започва с болки и леко кафеникаво зацапване. На утрогестан съм и аз и ношпа. Вчера бях на преглед и АГ видя, че си е на мястото отговаря на 5г+5 , има пулсации и зацапването не е от него. Утре пускам кръвни, че съм с тромбофилия и започването на Фраксипарин с леко зацапване не е Ок.
Има дни в които се чувстам ОК, но като цяло е още рано, а имам супер дискомфорт ниско долу Sad
Предната ми бременност беше ужасна и сега знам, че ме очаква същото и някак не съм супер хепи, а по-скоро намръщена от това, което знам, че ме чака - инжекци, болки, къса шийка и серклаж отново, лежане, лежане и пак лежане.
АА , чудесно си описала всичко Simple Smile

# 57
  • Замък сред облаците
  • Мнения: 8 372
НМХ и зацапванията нямат общо, всички хематолози и (добри) АГ са наясно с това. Виж, аспиринът е друга бира Simple Smile Утрогестана принципно действа кръвоспиращо, НМХ си поддържа кръвта в добро състояние и всичко е топ.

# 58
  • Мнения: 62
Аз от вчера също съм със зацапване Sad, в 5та седмица съм. Днес ми беше назначен утрогестастан 3 пъти по 2 вагинално, много малка точица се видя, много е рано още. Ради, на теб колко дълго ти казаха да го приемаш, орално или вагинално? Най-добре е да се чуеш с доктора, назначил лечението, дали да продължаваш със същата доза. Едно зацапване може да означава различни неща, ако усещаш и други симптоми отиди пак да те видят. Имаше ли установен пулс при прегледа?
Видя се единствено 11мм сакче. Ембрион не се видя.
Каза ми да пия утрогестана и да отида след 20.02

Ради, пощата ти е пълна и не получаваш съобщения

# 59
  • Мнения: 67
Здравейте,преди малко повече от седмица ходих на АГ за преглед.Останови ми бременност в 5гс.
Имах кафеникаво леко зацапване, при което ми изписа утрогестан 2по1 и нош па 3 по 1,течението спря,но днес сутринта отново се появи леко.
Виждам го по тоалетната хартия .
Какво мислите вие ?
Имала ли е някоя мама такъв случай?
Здравей ,аз бях така в 8 седмица бях на лекар и докторката каза да не се притеснявам че ще спре до няколко дена и ако има ярка кръв и повече количество да ида пак ,и наистина на 3тия ден ми спря.

Общи условия

Активация на акаунт