Добър гастроентеролог в гр. София – 2

  • 9 485
  • 37
  •   1
Отговори
  • Мнения: 5 867
Темата е предназначена за обмяна на опит и мнения относно специалистите по гастроентерология в гр. София.

Последна редакция: нд, 22 яну 2023, 11:45 от bubanka

# 1
  • Мнения: 1
Здравейте, искам да споделя мнение за д-р Доротея Станчева. Посетих я преди 18 месеца с доста проблеми. Внимателна, любезна, източиха ме за кръвни изследвания, ехограф и билкови медикаменти за над 250 лв. от аптеката под тях....На контролния преглед - същото: песъчинки, кисти, но за основния проблем с дебелото ми черво -НИЩО!А болките и кървенето продължаваха... Изписа ми същите билки - не ги взех! След още три месеца болки отидох при друг гастроентеролог в София мед. Препоръча ми колоноскопия, тъй като съм над 50 години. Направих я веднага. РАК !!! Имах САМО 3мм!!!пролакс на ректума. Оперираха ме след 5 дни. Хирургът каза, че не знае как съм още жива! Операция, слагане на стома, химиотерапия, лъчетерапия...Така че не мога да споделя суперлативите за  д-р Станчева!!! Жива съм, но не благодарение на нея! Мария Павлова

# 2
  • Мнения: 284
Здравейте,може ли мнение за д-р Николай Цонев от Втора градска болница?Мъжът ми от  Коледа е с болки,лекуваха го от възпален гастрит,от някаква бактерия,изпи цяла дузина лекарства и не минава,отслабна с 15кг. В почивните дни видял позната докторка,която работи в София и го пратила в тази болница.Хубаво,но не знаел,че трябва сам да си поиска упойка и днес като почнали да правят гастроскопията почнало да му се надига,протекло му кръв от носа и прекъснали.Разбрали се за утре с упойка .Fearful

# 3
  • Мнения: 18
Здравейте,

Знаете ли за някой гастроентеролог за възрастни, който преглежда и деца? Дъщеря ми е на 14 години и ѝ е издадено направление за преглед от гастроентеролог с код 03 (гастроентерология) а не с код 17 (педиатрия)  или 52 (детска гастроентерология). Не мога да открия гастроентеролог, който да я прегледа, тъй като всички, с които се свързах, казват, че не преглеждат деца. Направлението не може да бъде променено. Благодаря предварително за всеки полезен коментар!

# 4
  • в страната на чудесата
  • Мнения: 8 300
Ама това е грешка на личния лекар. Да издаде ново направление. Никой гастроентеролог за възрастни не може да преглежда деца и номера не го пази от нарушение.

# 5
  • Мнения: 18
Ама това е грешка на личния лекар. Да издаде ново направление. Никой гастроентеролог за възрастни не може да преглежда деца и номера не го пази от нарушение.
Направлението не е издадено от личен лекар, а от офталмолог, при който ни изпрати личният лекар заради проблем с очите. Офталмологът ни издаде направление за гастроентеролог.
Надявам се, че все пак има гастроентеролози за възрастни, които преглеждат и деца над 12-14 години.

# 6
  • в страната на чудесата
  • Мнения: 8 300
Няма такива. Извън обхвата на дейността им е и никой не би рискувал само заради вашето удобство. Не е разрешено, толкова ли не можете да разберете? Все едно педиатър да прегледа баба.

# 7
  • Мнения: 18
Няма такива. Извън обхвата на дейността им е и никой не би рискувал само заради вашето удобство. Не е разрешено, толкова ли не можете да разберете? Все едно педиатър да прегледа баба.

Благодаря, разбрах Ви. Моля, спестете си квалификациите, не е въпрос до мое удобство. Намерих гастроенетролог за възрастни, който пише в представянето си на сайта на клиниката, че преглежда и деца над 12 години, но е с платен преглед. Моля, не ми отговаряйте, ако не можете да помогнете.

# 8
  • в страната на чудесата
  • Мнения: 8 300
Питането Ви беше за преглед с направление.
Впрочем по отношение на регулациите няма значение дали вие или касата заплаща. Лица под 18 са обект на специалността детска гастроентерология, независимо какво пише на сайтовете на докторята.

# 9
  • Мнения: 273
Здравейте, търся мнение за доктор Андрей Коцев.

Благодаря на отзовалите се.

# 10
  • Beyond the stars
  • Мнения: 7 853
Не стигнах днес до преглед при Доротея Станчева. При час записан за 8.00 , в 8:15 тепърва дойде дамата на регистратурата. Поинтересувах се дали ще стане ли скоро “ами какво да ви кажа, тя сигурно докторката скоро ще ви покани ( аз съм там от 7:40, докторка съм сигурна че няма още) и после за изследвания, то лабораторията жената по късно идва, и то лекарката да ги види после. ами поне 2часа и половина трябва да си отделите, ние не сме магазин все пак.”Съжалявам, но е доста неуважително да чакаш някой да си пие кафето.

За това пък останах с прекрасни впечатления от доктор Васил Пепелджийски - обстоен преглед, подробно обяснено всичко, спазен час, страхотно отношение на рецепция в Сигмамед.

# 11
  • София
  • Мнения: 261
Здравейте, а за Хилда Кадиян от Сити Клиник някой има ли мнение ? Дава ли веднага изследвания като гастроскопия например ?

# 12
  • в страната на чудесата
  • Мнения: 8 300
Хилда кадиян още ли работи? Тя е трябва да е на стотина години вече
В Сити е др чавушян, която е мн добър гастролог...

# 13
  • София
  • Мнения: 261
Благодаря !

# 14
  • Мнения: 356
Здравейте,

Аз мога да изкажа моето положително мнение от д-р Пепелджийски, гр.София.  страхотен лекар. Говори с пациента, разпитва,  прави преглед и дава заключение. Изключителен човек. Много съм доволна.

Общи условия

Активация на акаунт