Изоставане на плода в 19 г.с., лекарите ми казват да направя аборт :(

  • 9 307
  • 106
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 482
Благодаря много, Макарон. Ценни съвети, които никъде не ги получих освен от вас момичета. Разбра се, проучвам и чета преди да приемам нещо.

# 46
  • Мнения: 482
Обмислих и този най-тежкия случай, цяла нощ и ден четох и вече тотално се сринах. Че родените в ранна седмица и недоносени са с висок риск от ДЦП. Това не сме го коментирали до сега с лекарите, в Понеделник с единият при контролата, в Петък с другият при другата контрола и вече трябва да реша. Те явно за това до сега всички ме съветваха за прекъсвате, но аз за ДЦП не бях в дълбочина се замисляла. Не мога да намеря конкретно инфо, прекъсването на бременността мога да направя до 23 или до 24 г. с. дали знае някой.

# 47
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 260
Познавам две бебета, родени в 27г.с....живи и здрави. Медицината доста е напреднала и много недоносени бебета биват спасени без сериозни последствия.
Не знам какво да те посъветвам. Направи го както го усещаш ❣️

# 48
  • Мнения: 6 562
Не знам какво да ти кажа. Пиша, за да знаеш, че имаш моята подкрепа, каквото и да решиш. 🤗

# 49
  • до най-прекрасния мъж
  • Мнения: 10 764
Знаеш ли, защо не се свържеш с д-р Даниел Ставрев от болница Селена, Пловдив? Сега се сещам, че беше спасил бебето на жена, на която никой не е давал надежди, че ще живее. Всички лекари, които е посетила, са й казали да направи аборт. В отчаянието си е посетила д-р Ставрев и въпреки че бебето е родено в много ранна седмица, е изписано живо и здраво. Млад лекар е, но е много нахъсан и с огромно желание за работа. Посещава семинари редовно и повишава квалификацията си постоянно. Не е фетален, а репродуктивен специалист, но може да има друг поглед над нещата, защото още не е влязъл в коловоза. Баща му също е лекар, благодарение на тях двамата имаме нашата дъщеричка.
Ако ти се идва до Пловдив, разбира се. Поне ще чуеш още едно мнение.
Има ФБ страница, може и там да му пишеш първо или ако искаш, на лично ще ти пратя номерът му.

# 50
  • Мнения: 462
Знаеш ли, сега се сетих, че можеш да пишеш в групата Нашите недоносени деца във Фейсбук. Там всички сме минали през много трудности по време на бременността или пък след раждането и е много вероятно да срещнеш подобен случай. Също така там ще видиш, че наистина повечето деца родени по-рано нямат никакви сериозни проблеми. А дори и да не намериш като твоя случай, със сигурност ще получиш много подкрепа Heart
Продължавам да стискам палци и аз Hug

# 51
  • гр.Пловдив
  • Мнения: 3 328
Обмислих и този най-тежкия случай, цяла нощ и ден четох и вече тотално се сринах. Че родените в ранна седмица и недоносени са с висок риск от ДЦП. Това не сме го коментирали до сега с лекарите, в Понеделник с единият при контролата, в Петък с другият при другата контрола и вече трябва да реша. Те явно за това до сега всички ме съветваха за прекъсвате, но аз за ДЦП не бях в дълбочина се замисляла. Не мога да намеря конкретно инфо, прекъсването на бременността мога да направя до 23 или до 24 г. с. дали знае някой.

Sivona ,прегръщам те силно Heart

Но четейки те ,не мога да си обясня защо при хорионбиопсията след като всичко е наред те карат да правиш пренатестове? Аз бях изтървала срока за хорион и ми назначиха спешно амнио без да са ми споменавали или предлагали пренатестове!

Амниоцентеза правена ли е?
Моята се бави адски много време почти 2м ,и тогава ми казаха ,че до 24 седмица макс трябва да има становище от нея и след това могат да назнаяат аборт по мед. причини..

# 52
  • Мнения: 39 318
Недоносено дете не е най тежкото. Недоносено 24 и 34 седмица също има разлика от земята до небето. Моето дете е родено 32 гс. Здраво и право дете си е. На десет години.

# 53
  • Sofia
  • Мнения: 5 947
Но четейки те ,не мога да си обясня защо при хорионбиопсията след като всичко е наред те карат да правиш пренатестове? Аз бях изтървала срока за хорион и ми назначиха спешно амнио без да са ми споменавали или предлагали пренатестове!
Доколкото разбрах не й предлагат да прави стандартните Пренатестове, а други генетични изследвания с останал материал от хорионбиопсията.
За Пренатестовете се взима венозна кръв.

# 54
  • Мнения: 482
Пренатестове не съм правила, а правих амниоцентеза, която е с разширени микроделеции и микродупликации. Излезе наред. Преди това правих хорионна биопсия, която е за синдромите на Даун и т. н. тя също беше наред но я правих в Надежда. А амниоцентезата я правих в Щерев, защото те я изпращат за изследване в Националната Генетична Лаборатория, на които съм безкрайно благодарна, защото резултатите излязоха изключително бързо. Не направих амниоцентеза в Надежда където съм забременяла и където се следях, защото те ми поискаха хиляди левове за същото изследване но го пращали в Германия. Тук в нашата генетична лаборатория е символична сумата. Но в Надежда си мислят, че като сме инвитро сме ходещи касички с пари.
Тук става въпрос вече за изоставащ плод, ретардация, а не за аномалии на бебето, които бяха изключени чрез амниоцентеза. Съответно лекарите са скептични, че няма да мога да го износя, а аз съответно започнах да се притеснявам и за последствията от недоносено бебе. В 20 г. с. бебо беше около 210-230 гр. Вече съм 21 г. с. и утре ще видим.

# 55
  • Мнения: 848
Пренатестове не съм правила, а правих амниоцентеза, която е с разширени микроделеции и микродупликации. Излезе наред. Преди това правих хорионна биопсия, която е за синдромите на Даун и т. н. тя също беше наред но я правих в Надежда. А амниоцентезата я правих в Щерев, защото те я изпращат за изследване в Националната Генетична Лаборатория, на които съм безкрайно благодарна, защото резултатите излязоха изключително бързо. Не направих амниоцентеза в Надежда където съм забременяла и където се следях, защото те ми поискаха хиляди левове за същото изследване но го пращали в Германия. Тук в нашата генетична лаборатория е символична сумата. Но в Надежда си мислят, че като сме инвитро сме ходещи касички с пари.
Тук става въпрос вече за изоставащ плод, ретардация, а не за аномалии на бебето, които бяха изключени чрез амниоцентеза. Съответно лекарите са скептични, че няма да мога да го износя, а аз съответно започнах да се притеснявам и за последствията от недоносено бебе. В 20 г. с. бебо беше около 210-230 гр. Вече съм 21 г. с. и утре ще видим.
Не се плаши .Не се паникьосвай .
Всичко ще е наред.
Негуби надежда .
Успокои се .
Мисли за хубави неща.
Защото бебето усеща.
Все пак до раждането има много време за да навакса кг и всичко ще е наред.
Утре ти пожелавам успех .
Аз стискам палци всичко да е наред със бебето .
Прегръщам те и вярвам ,че всичко ще се нареди.

# 56
  • Мнения: 6 562
Стискам палци за добри новини утре!

# 57
  • Мнения: 482
Скъпи момичета, благодарности и признателност за вашата съпричастност, подкрепа и съвети. Не знам, без вас щях да съм се сринала..
Днес доктора каза, че според него не се храни добре плода от плацентата и в Петък да видим. Но си расте. Мери всичко, около 260-280 гр. в 21 г. с. съм. Доплерите каза са ок. Коментирах с него моите притеснения и той каза ако насищането с кислород стане не добре е опасно, да. Но някак толкова бях притеснена и свита че не разбрах сега насищането дали е ок или не.. 
Та така до Петък с нова надежда..

# 58
  • Мнения: 18 530
Дано всичко тръгне добре!

# 59
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 260
Стискаме палци всичко да е наред!

Общи условия

Активация на акаунт