Изоставане на плода в 19 г.с., лекарите ми казват да направя аборт :(

  • 9 303
  • 106
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 1 859
Силно стискам палци за добро развитие на нещата! В днешно време след 27-28 г.с седмица родените бебета оцеляват, а някои дори и по-рано родени! Колкото повече, толкова по-добре, но винаги има шанс. А и през тази седмица бебето трябва да е около 250-300 гр. Поне това намирам в интернет. Ако е здраво и с нормални пропорции и аз не разбирам защо се говори за прекъсване на бременността.

# 31
  • Мнения: 892
Аз също намирам таблица с размери и за 20 седмица пише 300грама.
Много ми се иска да вярвам, че бебчо може да навакса.
Искрено ти съчувствам за това как се чувстваш!!

# 32
  • Мнения: 482
Да, аз също вярвам но просто при всеки преглед лекарите не спират да ми говорят как изостава, нали знам колко е рисково, това ми се набива в главата и ме стресира ужасно. Аз съм адекватна и разбирам всичко но мислех, че лекарите поне малко подкрепа трябва да дават на пациента, не напразни надежди, а поне да не го плашат така жестоко..

# 33
  • Мнения: 892
Разбирам те. Аз също съм прагматик, но негативни коментари доста ме демотивират..
Поне казаха ли кой е добрият сценарий, има такъв, нали? Ако бебето е здраво и с подходяща терапия (аспирин за кръвно, ако има тромбофилии НМХ, прием на протеини) дават ли шанс? Ако да- грабвай го и с Господ напред ❤!

# 34
  • Мнения: 61
Здравейте отново! Извинявай се, че давам съвети, но имам голяма надежда и вяра, че всичко ще е наред, наистина всички тези мнения от лакари са подтискащи и демотивиращи и изобщо, как човек да се успокой и бебенце да си расте спокойно....Опитайте с някой без да ми казвате за предходните прегледи все едно отивате за първи път на морфология. И наистина опитайте с Йован Даскалов, аз също не го познавах открих го малко преди раждането в последния момент, но човека е и Човек и лекар, не събалявам и минута, че ми се доверих. Дяволов, който ви препоръчах ме е страх, че е на настроения и да не ви стресира иначе за него също знам от негови близки, че се наема със случай с които колегите му казват, че няма шанс и той е готин човек, но понякога е стрдит на нещо... (Сещам се за приятелка с операция на порок на сърцето и много ниско кръвно, същевремнно може да го вдигне във всеки момент, както се случвале по време на бременността, също и анемия изобщо сложна бремнност и сложно раждане, всичко мина по вода, следеше я Арабаджикова също е в МЦ към Св. София бившата Тина Киркова, но изражда в Надежда, не я познавам лично проето се сетих за нея ако решите да опитате и там). Отделно пробвайте да хапвате повече яйца и пъдпадъчи също, бадеми, банани, месце (ако пткриете някакво читаво). Също в такива случай някои лекари споменават приема на аминокиселини  които да фитнес добавките на прах те помагат на бебчо да расте. Също може на гладно сутрин сусам, орехи, лъжица мед, лъжица зехтин и ленено семе. И си казвайте напук на медицината и теориите всичко ще е наред, бебчо радте с всяка хапка и много вода. Вътрешното  убеждение е много важно. Аз тоес правех и моето не отговаряше на седмицата си мисля с около две вървеше назад... пък никой не го е отчел като някакъв проблем, сещам се, че ми казаха, че можело да не достига достъчно храна до бебето, плацентарното налягане не беше особено добре, но започнах да правя йога за това да се движа. На фетална морфология ходех в Щерев само при Калев, който е ученик на Чавеева, която се води топ, но той май я е надминал, той ми казваше че нямам никакъв проблем и всичко си е окей. Отново се  извинявам, ако съветите ми са неподходящи, вярвам че всичко ще се нареди.

# 35
  • Мнения: 6 564
Ох, да, протеините са важни. Месо без тлъстина, белтъци от яйца и по кофичка извара всеки ден. Още мразя извара и с двете деца се тъпках с нея, че изоставаха.

# 36
  • Мнения: 61
Ох, да, протеините са важни. Месо без тлъстина, белтъци от яйца и по кофичка извара всеки ден. Още мразя извара и с двете деца се тъпках с нея, че изоставаха.


Да, нея я забравих, с малко лук, зехтин, яйца, пиперче или в баница става. 😃 Но, да супер храна си е.

# 37
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 260
Доколкото съм я чела, Сивона приема протеин за бременни.

# 38
  • до най-прекрасния мъж
  • Мнения: 10 764
Сивона, чета те и някак вътрешно вярвам, че детенцето ти ще е наред и ще се роди живо и здраво. Ако има аномалия, несъразмерност, изобщо нещо, което да усъмнява лекарите за проблем, би било разбираемо да ти препоръчват аборт. Но само заради това, че бебето върви назад... Имаш ли какво да губиш, реално? Не! Така че, горе главата, вярвай в бебето си и напред. Ако сега е 250 гр, а трябва да е около 300, не мисля, че е кой знае колко назад. Стига органи и системи да те развиват нормално, грамчетата накрая се качват за дни.

# 39
  • Мнения: 482
Здравейте отново! Извинявай се, че давам съвети, но имам голяма надежда и вяра, че всичко ще е наред, наистина всички тези мнения от лакари са подтискащи и демотивиращи и изобщо, как човек да се успокой и бебенце да си расте спокойно....Опитайте с някой без да ми казвате за предходните прегледи все едно отивате за първи път на морфология. И наистина опитайте с Йован Даскалов, аз също не го познавах открих го малко преди раждането в последния момент, но човека е и Човек и лекар, не събалявам и минута, че ми се доверих. Дяволов, който ви препоръчах ме е страх, че е на настроения и да не ви стресира иначе за него също знам от негови близки, че се наема със случай с които колегите му казват, че няма шанс и той е готин човек, но понякога е стрдит на нещо... (Сещам се за приятелка с операция на порок на сърцето и много ниско кръвно, същевремнно може да го вдигне във всеки момент, както се случвале по време на бременността, също и анемия изобщо сложна бремнност и сложно раждане, всичко мина по вода, следеше я Арабаджикова също е в МЦ към Св. София бившата Тина Киркова, но изражда в Надежда, не я познавам лично проето се сетих за нея ако решите да опитате и там). Отделно пробвайте да хапвате повече яйца и пъдпадъчи също, бадеми, банани, месце (ако пткриете някакво читаво). Също в такива случай някои лекари споменават приема на аминокиселини  които да фитнес добавките на прах те помагат на бебчо да расте. Също може на гладно сутрин сусам, орехи, лъжица мед, лъжица зехтин и ленено семе. И си казвайте напук на медицината и теориите всичко ще е наред, бебчо радте с всяка хапка и много вода. Вътрешното  убеждение е много важно. Аз тоес правех и моето не отговаряше на седмицата си мисля с около две вървеше назад... пък никой не го е отчел като някакъв проблем, сещам се, че ми казаха, че можело да не достига достъчно храна до бебето, плацентарното налягане не беше особено добре, но започнах да правя йога за това да се движа. На фетална морфология ходех в Щерев само при Калев, който е ученик на Чавеева, която се води топ, но той май я е надминал, той ми казваше че нямам никакъв проблем и всичко си е окей. Отново се  извинявам, ако съветите ми са неподходящи, вярвам че всичко ще се нареди.

Celeste_10 казаха че добрия сценарий е ако го износя над 30 седмица ноо ако не започне да изостава още и още..

Момичета, не можете да си представите какъв кураж и подкрепа ми дадохте. Благодаря ви от цялото си сърце, ох надух ви главите с моята история.

Pangel, благодаря много за ценните съвети, от Дяволов се отказах точно заради това, а за Даскалов наистина ще видя. Грешката при мен беше, че където ходих миналата седмица и разказвах какво са ми казали и са ме посъветвали за прекъсване все светила и те също кимаха и потвърждаваха..
Протеини взимам на прегнако, всички описани неща от вас се опитвам, назначила съм си клексан 0.4 от около 10 дни (нямам установена тромбофилия но до 13 г. с. си го слагах от трансфера, а сега няма време да пускам и да чакам резултати), акард пия, правя разходки не малко, после лежа и достатъчно, на всеки 5 дни ще се следя на две места при двама фетални специалисти и имам вече голяма вяра и надежда Heart

# 40
  • Мнения: 5 018
При мен бебето дръпна най-осезаемо от л аргинина. Аз го пиех месец 3 х 1000 мг, спирах за контрола (в бодимед, аминокиселинен профил), за която се чакаше седмица да излязат резултатите, и после пак почвах. Винаги в седмицата почивка беше пораснало по-малко и после като го почнех пак, наваксваше. Рядко се изписва в България обаче, в чужбина сякаш редовно се изписва при IUGR.

Почнах и мелатонин, има някакви данни, че има протективен ефект върху мозъка, защото тази перманентна хипоксия си оказва влияние. С мелатонина трябва да се внимава, има някакви проучвания, че може да доведе до преждевременно раждане при определени жени със скъсена шийка или имащи контракции. Така че се консултирай, но ако имаш зелена светлина да го ползваш, може да помогне.

Навремето се консултирах с детски невролог какво да очаквам. Казаха ми, че ако кръвотока на arteria cerebri media е приличен (което би следвало да се гледа на ФМ), има сравнително добър шанс детето да е интелектуално съхранено въпреки хипотрофията, с уговорката, че понякога състоянието на артерията се влошава рязко. Това беше случаят при нас и първо треперих докато проходи дали няма да има ДЦП, а тя проходи късно, сега пък я чакам да проговори хубаво, за да съм сигурна, че и интелектуално всичко е в норма. При мен исках винаги PI и RI на cerebri media да ми ги напишат в амбулаторния лист след всеки преглед и си ги следях внимателно как се развиват във времето. Но твоята ФМ сякаш не го видях обаче.

Успех ти желая и съжалявам, че коментарите ми винаги са пълни с притеснителна информация и една торба термини. Аз самата исках да знам най-лошото, което мога да очаквам, за да знам мога ли да се справя, не съм от хората, които предпочитат да стиснат очи и палци и просто да го карат на оптимизъм. Може би и нямаш нужда точно от това в момента, не знам, но се надявам всичко да е наред в крайна сметка. Била съм в обувките ти и знам колко е тежко.

# 41
  • Мнения: 6 564
Макарон, аз мисля, че това, което пишеш, е много важно и полезно. В такава ситуация, колкото по-информирана е една майка, толкова по-подготвена да се погрижи за себе си и за детето си.

# 42
  • Мнения: 482
При мен бебето дръпна най-осезаемо от л аргинина. Аз го пиех месец 3 х 1000 мг, спирах за контрола (в бодимед, аминокиселинен профил), за която се чакаше седмица да излязат резултатите, и после пак почвах. Винаги в седмицата почивка беше пораснало по-малко и после като го почнех пак, наваксваше. Рядко се изписва в България обаче, в чужбина сякаш редовно се изписва при IUGR.

Почнах и мелатонин, има някакви данни, че има протективен ефект върху мозъка, защото тази перманентна хипоксия си оказва влияние. С мелатонина трябва да се внимава, има някакви проучвания, че може да доведе до преждевременно раждане при определени жени със скъсена шийка или имащи контракции. Така че се консултирай, но ако имаш зелена светлина да го ползваш, може да помогне.

Навремето се консултирах с детски невролог какво да очаквам. Казаха ми, че ако кръвотока на arteria cerebri media е приличен (което би следвало да се гледа на ФМ), има сравнително добър шанс детето да е интелектуално съхранено въпреки хипотрофията, с уговорката, че понякога състоянието на артерията се влошава рязко. Това беше случаят при нас и първо треперих докато проходи дали няма да има ДЦП, а тя проходи късно, сега пък я чакам да проговори хубаво, за да съм сигурна, че и интелектуално всичко е в норма. При мен исках винаги PI и RI на cerebri media да ми ги напишат в амбулаторния лист след всеки преглед и си ги следях внимателно как се развиват във времето. Но твоята ФМ сякаш не го видях обаче.

Успех ти желая и съжалявам, че коментарите ми винаги са пълни с притеснителна информация и една торба термини. Аз самата исках да знам най-лошото, което мога да очаквам, за да знам мога ли да се справя, не съм от хората, които предпочитат да стиснат очи и палци и просто да го карат на оптимизъм. Може би и нямаш нужда точно от това в момента, не знам, но се надявам всичко да е наред в крайна сметка. Била съм в обувките ти и знам колко е тежко.

Макарон, хиляди благодарности. Л Аргинин сега ще търся, още днес ще започна да го приемам, а за мелатонина в Понеделник ще питам.
Кръвотока всеки път лекаря го коментира че е добре, но съм изключително притеснена ако изоставането на плода може да доведе до ДЦП и нарушения в интелектуалното развитие. Още в Понеделник ще говоря с лекаря. PI i RI ги имам на феталните, които от последния месец са през 5 дни, може ли да ги погледнеш, не са ги коментирали. Последните ка от вчера 20+4 г. с.
Имам нужда да знам и за най-лошото за да мога да реагирам до 23,24 седмица... Благодаря от сърце за важната информация.



# 43
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 260
Сивона, прекланям се пред упоритостта ти.
Ти вече се майка, бориш се със зъби и нокти за детето си.
Пожелавам ти от сърце най- добрият развой и след всички мъки да се сдобиеш с така желаното и чакано живо и здраво бебе.
Информирай ни как вървят и се развиват нещата, защото съпреживяваме всичко ❣️

# 44
  • Мнения: 5 018
Сивона, не съм лекар и не бих искала да коментирам с показанията, нямам нужната квалификация и честно си признавам, че съм забравила, 2 години минаха и не ми е трябвало да се сещам с чак такива подробности. Помня със сигурност, че границите на нормата се променят всяка седмица и е важно да се проследи тенденцията, при теб е хубаво, че са в отсечката, тоест в норма, дали обаче има тревожна тенденция или напротив е най-добре лекар да прецени. Документите от бременността ми са на склад другаде, не където съм в момента, и не мога да сравня.

Виж, PI и RI на утеринните артерии, което при мен беше основният проблем, мога да си позволя да коментирам, защото го помня ясно - прилични са ти показанията. Не оптимални, но не биха пречили да износиш. Всяка седмица трябва да намаляват, колкото по-малки са цифрите, толкова по-добре, респективно колкото по-наляво е точката в отсечката, толкова по-добре. Добре е средната стойност да е под 2 за твоята гестационна възраст, макар че по-малко е по-добре разбира се. Моите бяха толкова надясно, че бяха на сантиметър извън отсечката. Ти нямаш и инцизура, което е чудесно, значи има постоянен поток на кръв към плацентата.

За л-аргинина... не бих искала да "изписвам" добавки, още повече на бременна жена.  Л аргининът отпуска стените на кръвоносните съдове, действа като вазодилататор. При мен имаше чудесен, видим ефект върху размерите на бебето и всички доплерови показания, защото основният ми проблем беше в маточните артерии. Но твоят случай може да е друг, така че го обсъди с лекар. Не ми е известно л аргининът да има противопоказания, при мен само като страничен ефект имах зачервени бузи, но и не съм медицинско лице. Ако все пак решиш да го приемаш на своя глава, поне изследвай периодично нивата за всеки случай и не започвай с моята конска доза.

Общи условия

Активация на акаунт