На колко извинени отсъствия има право един ученик?

  • 28 840
  • 37
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2
Здравейте!
Искам да попитам на колко извинени отсъствия има право ученик

# 1
  • Мнения: 1 789
Трябва да са по-малко от 25 %, за да се оформи оценка. В противен случай държи изпити по всички предмети, по които са допуснати повече от разрешените отсъствия.

# 2
  • София/Благоевград
  • Мнения: 362
Зависи от правилника на училището. В училището на дъщеря ми са до 120 за учебната година.

# 3
  • Мнения: 39 312
120 са 20 учебни дни. Ако дете боледува по пет дни средно, то на петотото е аут. Абсурд.

# 4
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Няма ограничение. Ако при направени над 25% по някой предмет, не може да се оформи срочна и/или годишна оценка, следва да се полага изпит за оформяне на срочна и/или годишна оценка.

# 5
  • Пловдив
  • Мнения: 400
Няма ограничение. Ако при направени над 25% по някой предмет, не може да се оформи срочна и/или годишна оценка, следва да се полага изпит за оформяне на срочна и/или годишна оценка.
Aз  мислех,че се държи изпит,ако няма достатъчно брой оценки за да се оформи срочна или годишна,но може и да бъркам....

# 6
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Няма достатъчен брой оценки означава, че не може да се оформи.

# 7
  • Варна
  • Мнения: 3 359
А за колко неизвинени има възможност ? Разбрах ,че имало наказания за отсъствията -първо забележка, после преместване в друго училище /или домашно обучение/ ,но не разбрах при колко отсъствия. Дъщеря ми, закъснява всеки ден за първия час и вече е с 11 неизвинени отсъствия от началото на учебната година.

# 8
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Вижте си правилника на училището, за който сте се подписали, че сте запознати. Обикновено го качват на сайта на училището.
Кое налага да закъснява. Ако е някакъв проблем с транспорт, можете да се обърнете към класния и директора с молба да можете да извинявате закъсненията. Друго ако е, ми се струва несериозно да се допуска от родител.

# 9
  • Варна
  • Мнения: 3 359
Благодаря, мислех ,че неизвинените отсъствия са стандартни като годишна бройка за цялата страна. Не помня дословно правилника , и дали изобщо съм се запознала с него. Дъщеря ми е в 10 клас и поради пандемията съм ходила само на една РС , в началото на 8 клас.

# 10
  • Мнения: 68 648
Десет ли бяха, вижте в Закона за предучилищно и училищно образование, там ще са упоменати.
Тове е нещо, което знаем още от детската градина, защото там са по същият закон, последните две групи които са задължителни за посещаване.
Чудно как не го знаете .

# 11
  • Мнения: 9 876
Това със закъсненията, все едно з мен се говори. Бях супер отличничка, обаче все закъснявах. Накрая щяха да ми спрат стипендията и някакво наказание, заради пустите закъснения. Накрая се принудих да ходя 15 минути преди всички останали, за да не закъснявам. Cry Аз и сега в работата си съм същата. У нас нямаме ни един часовник, само този в телефона, понеже часовниците ме стресират. Просто някои хора са си така.

# 12
  • София
  • Мнения: 2 719
25% от какво? Годишният хорариум на предмета? Налага се дъщеря ми да отсъства по болест втория срок не знам колко /поне 1 месец/. Има предмети, които изучаваха 2 ч. първи срок, сега втория - 3 часа.

# 13
  • Върху лъчите на Слънцето.
  • Мнения: 1 992
25% от какво? Годишният хорариум на предмета? Налага се дъщеря ми да отсъства по болест втория срок не знам колко /поне 1 месец/. Има предмети, които изучаваха 2 ч. първи срок, сега втория - 3 часа.
Да, на предмета.

# 14
  • Мнения: 1 601
Работя в болница и тази зима детето боледува многократно от вирусни инфекции.
Има 149 извинени отсъствия и получих писмо от класния, че ако станат 180 ще го преместят в самостоятелна форма на обучение.

В каченият правилник на сайта на училището пише, че тази мярка се прилага за деца навършили 16 години, каквито той няма.
Брат му имаше много здравословни проблеми в 5 и 6 клас, но никога до сега не съм допускала, че могат да изведат детето от дневна форма на обучение, защото е боледувало.
Четох за 25% отсъствия по предмет и възможност за изпити.
Много ми е притеснено, особено при все, че работата ми доведе до това.Cry

Общи условия

Активация на акаунт