Тремор на клепач

  • 6 836
  • 68
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 1 801
Абсолютно същата работа...прекаран ковид края на декември 2021 без да имам кой знае какви симптоми...даже нямах и пускан тест за доказване..разбрах по късно при пускане на антитела имах хиляди...и от там започнаха едно болки в ребрата от двете страни...кръст...крака ръце...и тези потрепвания...вече 1 година...постковид удря навсякъде...така ми каза личната

# 31
  • Мнения: 1 801
В четвъртък съм на невролог, освен, че клепача не спира и от два дни леко долината ми устна започна да потреперва. Сериозно съм притеснена!
Дамите които се оплакаха, ходите ли на лекар? Имате ли подобрение?
Какво стана ..какво ти каза на теб невролога?

# 32
  • Мнения: 498
Прегледа ме обстойно. Каза че щом е само трептене на клепач от 4м и няма някакъви други оплаквания не е сериозна болест, защото те прогресират бързо. Знаете прегледа какъв е... Затвори очи, пипно си носа, почуквания с чукче и всякакви такива. Не видя проблем.
Понеже майка почина преди почти 9м,шока които изживях е огромен. Според него е от стрес от загубата на близък! Та... Първоначално ми изписа лекарство със зелена рецепта което обаче го нямаше на склад... Та го смени с Грандаксин 2х1, Баклофен 1т, и Бевит форте 3х1.
В интерес на истината днес клепача трепери само при стискане на окото и то за кратко. А аз се чувствам по-спокойна и кипя от енергия! (от вчера започнах хапчетата).
От много време съм напрегната, тревожна, не винаги спя добре, нервна съм. Явно имам нужда от АД, незнам Грандаксина такъв ли го водят, но се надявам да се завърна!
На 36г по повод коментар по-горе.
Ковид според мен карах...

# 33
  • Мнения: 1 801
Прегледа ме обстойно. Каза че щом е само трептене на клепач от 4м и няма някакъви други оплаквания не е сериозна болест, защото те прогресират бързо. Знаете прегледа какъв е... Затвори очи, пипно си носа, почуквания с чукче и всякакви такива. Не видя проблем.
Понеже майка почина преди почти 9м,шока които изживях е огромен. Според него е от стрес от загубата на близък! Та... Първоначално ми изписа лекарство със зелена рецепта което обаче го нямаше на склад... Та го смени с Грандаксин 2х1, Баклофен 1т, и Бевит форте 3х1.
В интерес на истината днес клепача трепери само при стискане на окото и то за кратко. А аз се чувствам по-спокойна и кипя от енергия! (от вчера започнах хапчетата).
От много време съм напрегната, тревожна, не винаги спя добре, нервна съм. Явно имам нужда от АД, незнам Грандаксина такъв ли го водят, но се надявам да се завърна!
На 36г по повод коментар по-горе.
Ковид според мен карах...

Да изписали са ти бензодиазепин...това е успокоително не е АД...и на мен ми казаха на нервна почва...радвам се че при теб започват да отшумяват тези потрепвания

# 34
  • Мнения: 498
Прегледа ме обстойно. Каза че щом е само трептене на клепач от 4м и няма някакъви други оплаквания не е сериозна болест, защото те прогресират бързо. Знаете прегледа какъв е... Затвори очи, пипно си носа, почуквания с чукче и всякакви такива. Не видя проблем.
Понеже майка почина преди почти 9м,шока които изживях е огромен. Според него е от стрес от загубата на близък! Та... Първоначално ми изписа лекарство със зелена рецепта което обаче го нямаше на склад... Та го смени с Грандаксин 2х1, Баклофен 1т, и Бевит форте 3х1.
В интерес на истината днес клепача трепери само при стискане на окото и то за кратко. А аз се чувствам по-спокойна и кипя от енергия! (от вчера започнах хапчетата).
От много време съм напрегната, тревожна, не винаги спя добре, нервна съм. Явно имам нужда от АД, незнам Грандаксина такъв ли го водят, но се надявам да се завърна!
На 36г по повод коментар по-горе.
Ковид според мен карах...

Да изписали са ти бензодиазепин...това е успокоително не е АД...и на мен ми казаха на нервна почва...радвам се че при теб започват да отшумяват тези потрепвания
Незнам какво е, но действа! Не мога да повярвам.... Дано след като го спра не се завърне отново. След вторичния преглед ще видим какво ще каже.

# 35
  • Мнения: 1 801
Браво това е супер....при мен си продължават...понякога почти ги няма,понякога по интензивно...спрях да пия всякакви неща...

# 36
  • Мнения: 9
Преди години ми се случи, трепереше ми клепача и от време на време дори се задържаше в конвулсия. Ходих на очен - нищо ми нямало. Попринцип бях забелязала още преди време, че този клепач ми е по-чувствителен от другия. Личната ми изписа магнерот, изпих опаковката и в някакъв момент спря да ми трепери окото след около 3 месеца треперене. Не знам от какво мина, това беше преди 4 години, от тогава не ми се е получавало отново.

# 37
  • Мнения: 254
Витамин Б комплекс помогна при мен.

# 38
  • Мнения: 498
В понеделник бях на контролен преглед. Лекаря каза, още месец да пия лекарствата и поетапно да ги спирам. Ако отново се появи проблема след като спра хапчетата пак да отида.
Изненада... От вчера отново започна без да съм намалила лекарствата!
Откачих, получих направо паник атака от притеснение(вкарах си филма с МС)... Ще видим какво ще излезе!

# 39
  • Мнения: 1 801
В понеделник бях на контролен преглед. Лекаря каза, още месец да пия лекарствата и поетапно да ги спирам. Ако отново се появи проблема след като спра хапчетата пак да отида.
Изненада... От вчера отново започна без да съм намалила лекарствата!
Откачих, получих направо паник атака от притеснение(вкарах си филма с МС)... Ще видим какво ще излезе!
Оф този МС и аз все си го мисля...аз съм с паническо разтройство...преди 3 години всичко при мен започна внезапно и без причина и стрес.  Както си стоях получих супер мощна Паник атака.. заради която стигнах до спешното...там ми казаха,че е ПА...от следващия ден за мен ада започна...три месеца подред аз имах убийствен световъртеж...неможех да стоя на краката си..брутално гадене... тотална липса на апетит...ядях по един банан на ден с триста зора...започнах да се задушавам....появи се буца в гърлото ми...сърцебиене...пулс 130...прескачане на сърцето....и много други неща.. включително че ми изтръпна лявата половина на устата...и всичко това беше постоянно по 24 часа без прекъсване и накуп...тогава обиколих много лекари ..правиха ми и Ямр на главата...всички беше нормално...и стигнах до психиатър...най накрая.  Изписа ми антидепресанти и се върнах бавно към нормалния си живот...след две години ги спрях...постепенно

# 40
  • Мнения: 498
Наде според мен съм за АД... Ще видим какво ще предпише невролога. Каза смяна на лечението, успокоителни от типа на Дианксид. Не искал или не предписвал лекарства със зелена рецепта...нещо такова. Засега вдигнахме дозата на Грандаксина. По натам ще запазя час за евентуална смяна на лекарствата.

# 41
  • Мнения: 1 801
Наде според мен съм за АД... Ще видим какво ще предпише невролога. Каза смяна на лечението, успокоителни от типа на Дианксид. Не искал или не предписвал лекарства със зелена рецепта...нещо такова. Засега вдигнахме дозата на Грандаксина. По натам ще запазя час за евентуална смяна на лекарствата.
Един съвет...не че съм специалист...ако ще пиеш АД иди да ти ги изпише психиатър...а не невролог. ..и деанксит въобще не е лек антидепресант и не е хубаво лекарство...това бяха думите на моята психиатърка,а и в групата на паническото разтройство също бе го харесват...аз също минах през много невролози,кардиолози и други,които ми изписваха всякакви лекарства...накрая си отидох при психиатър..даже моята психиатърка беше много готина  и ми викаше като те болят очите не ходиш на кардиолог да ти изпише капки нали ,😁

# 42
  • Мнения: 498
Днес положението е трагедия, трепти и не се трае. Въпреки увеличението на успокоителните няма грам ефект.
Понеделник ще запазя час надявам се да е по-скоро, че психически не съм добре от притеснение.

# 43
  • Мнения: 1 801
Как си имаш ли подобрение...при мен затихна трептенето,но започнаха да ме болят очите и едни черни мушички виждам от време на време

# 44
  • Мнения: 498
Аз черни мухички виждам от година... Имам отлепяне на стъклвидно тяло на едното око. Смени лечението вече пия Атаракс. Намаля... Април най-вероятно ще правя скенер на глава.

Общи условия

Активация на акаунт