Тремор на клепач

  • 6 837
  • 68
  •   1
Отговори
  • Мнения: 498
Случвало ли ви се е да ви трепти клепача дълго време? От само себе си ли мина или...? Открихте ли причината?
Почти 3 месеца ми трепти горен ляв клепач, ще полудея! Ходих на очен... Изписа ми магнезий, за късмет два дни беше спряло и точно тогава беше контролният преглед и сметнахме проблема за решен... Уви!
Днес ЛЛ ми изписа Алора(успокояващо) ще изпия опаковката и ако не мине, освен на невролог.... Незнам вече!

# 1
  • Мнения: 1 801
В момента ми се случва и аз като теб горен ляв клепач...трепти постоянно ...при всяко премигване,кихане,кашляне...дори и без нищо да правя пак потрепва...влудява ме...от 3 месеца е и при мен..но аз за бонус имам и такива потрепвания по цялото тяло...крака,бедра,ръце,корем,гръб,устна...че и върха на езика понякога...и тези са всеки ден но се местят,а на окото не спира...невролози двама,очен...на нервна почва казват...Еми дразнещо е много

# 2
  • Мнения: 1 747
Преди две години ми трептеше окото. Продължи така поне 9месеца. Причината не се откри, но мисля се дължеше на стресов период в живота ми. Последно на рождения ми ден имах епизод. Интересното е, че след като пих желязо заради нисък феритин, като че ли започна да отшумява.

# 3
  • Мнения: 498
Благодаря за отговорите! Определено преживях много стрес и явно се е натрупало. Пиа Алора, сложих очила, намаля треперенето, не е спряло, но има ефект.

# 4
  • Мнения: 1 801
Благодаря за отговорите! Определено преживях много стрес и явно се е натрупало. Пиа Алора, сложих очила, намаля треперенето, не е спряло, но има ефект.
Може да провериш и витамин Д и б12...понякога при дефицит има такива потрепвания

# 5
  • Мнения: 498
Имам дефицит на Д и калции от 3м пия добавки, непосредствено с тях и тремора започна 😁

# 6
  • Мнения: 5
Имах период, през който постоянно ми трептеше окото, отшумя от само себе си

# 7
  • Мнения: 1 801
Имам дефицит на Д и калции от 3м пия добавки, непосредствено с тях и тремора започна 😁
А забеляза ли си дали можеш да го предизвикаш да потрепва...аз например първо забелязах,че когато стисна очи по силно като кихам или кашлям и започва да трепти...сега например,ако премигна и си стисна по силно очите...и започва да трепти...трепти си и без да го предизвиквам де,ама мога и да го накарам Simple Smile

# 8
  • сред маслини и портокалов цвят
  • Мнения: 1 269
Бях така миналата година. Личната каза, че може да е недостиг на витамин Б12. Изписа ми Невробекс. На 1-вата седмица потрепването спря, не се е появявало оттогава.

# 9
  • Мнения: 498
Бях така миналата година. Личната каза, че може да е недостиг на витамин Б12. Изписа ми Невробекс. На 1-вата седмица потрепването спря, не се е появявало оттогава.
Имам дефицит на Д и калции от 3м пия добавки, непосредствено с тях и тремора започна 😁
А забеляза ли си дали можеш да го предизвикаш да потрепва...аз например първо забелязах,че когато стисна очи по силно като кихам или кашлям и започва да трепти...сега например,ако премигна и си стисна по силно очите...и започва да трепти...трепти си и без да го предизвиквам де,ама мога и да го накарам Simple Smile
Да мога... Когато стисна очи и започва.
И естествено от само себе си също.
На мен от Невробекс не ми мина, пих. 😢
Продължава да си трепери и това е.

# 10
  • Мнения: 1 801
Бях така миналата година. Личната каза, че може да е недостиг на витамин Б12. Изписа ми Невробекс. На 1-вата седмица потрепването спря, не се е появявало оттогава.
Имам дефицит на Д и калции от 3м пия добавки, непосредствено с тях и тремора започна 😁
А забеляза ли си дали можеш да го предизвикаш да потрепва...аз например първо забелязах,че когато стисна очи по силно като кихам или кашлям и започва да трепти...сега например,ако премигна и си стисна по силно очите...и започва да трепти...трепти си и без да го предизвиквам де,ама мога и да го накарам Simple Smile
Да мога... Когато стисна очи и започва.
И естествено от само себе си също.
На мен от Невробекс не ми мина, пих. 😢
Продължава да си трепери и това е.
И при мен е така стискам очи и почва...а понякога трепти толкова продължително време,че чак ми замрежва погледа...и все е горен клепач на лявото око...и аз пих милгама,периферин...уримил ..Еми трепти си и това е...вече повече от 3 месеца

# 11
  • Мнения: 498
Същата работа... От вчера съм на Седатон 5, след Алората която не помогна. Всъщност намаля интензитета леко.... Ще видим какво ще стане.

# 12
  • Мнения: 1 801
Същата работа... От вчера съм на Седатон 5, след Алората която не помогна. Всъщност намаля интензитета леко.... Ще видим какво ще стане.
На мен ми потрепват и други мускули по тялото...на крака,ръце,корем,гръб...много са дразнещи и те...но се местят и са на различни места,а това на клепача не се отказва...

# 13
  • Мнения: 498
Същата работа... От вчера съм на Седатон 5, след Алората която не помогна. Всъщност намаля интензитета леко.... Ще видим какво ще стане.
На мен ми потрепват и други мускули по тялото...на крака,ръце,корем,гръб...много са дразнещи и те...но се местят и са на различни места,а това на клепача не се отказва...
Оправия няма клепача не спира, нямам други проблеми. Незнам вече какво да мисля, нямам други оплаквания...

# 14
  • Мнения: 1 801
Същата работа... От вчера съм на Седатон 5, след Алората която не помогна. Всъщност намаля интензитета леко.... Ще видим какво ще стане.
На мен ми потрепват и други мускули по тялото...на крака,ръце,корем,гръб...много са дразнещи и те...но се местят и са на различни места,а това на клепача не се отказва...
Оправия няма клепача не спира, нямам други проблеми. Незнам вече какво да мисля, нямам други оплаквания...
Днес ходих отново на очен.. каза ми да спра да се вглеждам...изписа ми магнерот и изкуствени сълзи и ме изпрати да си отивам...

# 15
  • Мнения: 1 747
Слагате ли някакъв крем или фон дьо тен около очите? Използвате ли лак за коса, близо до очите? Една невроложка ми беше казала са си направя изследване за тежки метали. Не го направих, но на мен половин година ми трептеше в комбинация на много стрес и анемия. Пих едновременно Вит Д, желязо, Б12 и намалих стреса. Но погледнете и съставките на каквото й да е, което слагате близо до очите.

# 16
  • Мнения: 498
Слагате ли някакъв крем или фон дьо тен около очите? Използвате ли лак за коса, близо до очите? Една невроложка ми беше казала са си направя изследване за тежки метали. Не го направих, но на мен половин година ми трептеше в комбинация на много стрес и анемия. Пих едновременно Вит Д, желязо, Б12 и намалих стреса. Но погледнете и съставките на каквото й да е, което слагате близо до очите.
И аз три месеца приемай вит Д, имах дефицит. Анемия нямам. Стрес обаче.... Според мен е от това май-вече.
Слагам да... Даже от три месеца съм с нов фон дьо тен! Въобще не съм се замисляла.

# 17
  • Мнения: 640
Може да е от стрес, ако пиеш повече кафе или алкохол. При мен трепереше доста около месец, намали кафето и спря. Сега всеки път като се отпусна да пия повече и Започва наново.

# 18
  • Мнения: 498
Може да е от стрес, ако пиеш повече кафе или алкохол. При мен трепереше доста около месец, намали кафето и спря. Сега всеки път като се отпусна да пия повече и Започва наново.
Алкохол въобще не пия, кафето вече съм намаляла до 1-2 на ден ми няма файда.
Пия по 2-3 кафета на ден...
Искам да спре, но не намирам начина Sad

# 19
  • Мнения: 1 801
Може да е от стрес, ако пиеш повече кафе или алкохол. При мен трепереше доста около месец, намали кафето и спря. Сега всеки път като се отпусна да пия повече и Започва наново.
Алкохол въобще не пия, кафето вече съм намаляла до 1-2 на ден ми няма файда.
Пия по 2-3 кафета на ден...
Искам да спре, но не намирам начина Sad
[/quote
Аз пък въобще не пия кафе,алкохол,енергийни,не пуша,не слагам фон дьо тен или лак...явно си е на нервна почва...понякога има дни почти не го усещам,а има дни в които направо толкова трепти,че го усещам като притворени...и по тялото са така на моменти навсякъде тупкат мускули...ту на крака,на ръката,на гърба,на корема...

# 20
  • Мнения: 498
В четвъртък съм на невролог, освен, че клепача не спира и от два дни леко долината ми устна започна да потреперва. Сериозно съм притеснена!
Дамите които се оплакаха, ходите ли на лекар? Имате ли подобрение?

# 21
  • Мнения: 664
Аз се оправих като пих магнезий. От 1 година не съм имала. Забелязах, че като ме почнат крампи в краката и почва и клепача.
Не съм ходила на лекар, а го прочетох за магнезия някъде в интернет.

# 22
  • Мнения: 498
Аз се оправих като пих магнезий. От 1 година не съм имала. Забелязах, че като ме почнат крампи в краката и почва и клепача.
Не съм ходила на лекар, а го прочетох за магнезия някъде в интернет.
За съжаление на мен не ми помага.

# 23
  • Мнения: 1 801
Ами аз вече ти споделих,че имам по цялото тяло...устни,езика,гърба,корема,шията,краката,ръцете...навсякъде ..ходих на 2ма невролози...казват на нервна почва...имам  голямо подобрение от магнерот...до преди това от другите магнезий нямах подобрение...пих и милгама Н 2х1 един месец

# 24
  • София
  • Мнения: 6 179
И аз имам такива периоди. Трепти самО, или след стискане на клепачите. Свързвам го с по-стресови периоди, отделно нося контактни лещи и не си доспивам. Не съм открила решение.

# 25
  • Мнения: 1 747
На каква възраст сте? На 45+ е вероятно да се влияе и от хормонални промени. Въпреки, че стрес е по-вероятно.

# 26
  • София
  • Мнения: 6 179
Аз лично съм под 45, а и започна преди 2-3 години.

# 27
  • Мнения: 1 801
А аз съм на 32...започна преди около 7 -8 месеца...и това е всеки ден...понякога по активно,понякога по слабо...и преди ми се е случвало,но за няколко дни е отшумявало...аз започнах да не му обръщам внимание...в началото бях изпаднала в ужас,защото прочетох за ужасна болест свързана с мускулни потрепвания...е това само засили потрепванията...подскачах цялата...

# 28
  • Мнения: 1 801
В четвъртък съм на невролог, освен, че клепача не спира и от два дни леко долината ми устна започна да потреперва. Сериозно съм притеснена!
Дамите които се оплакаха, ходите ли на лекар? Имате ли подобрение?
Като минеш през невролога сподели какво са ти казали...защото мен ме гледат несериозно и ме отпращат да си ходя

# 29
  • Мнения: 1 747
Мислех да пиша преди. На мен проблемът ми започна 2020, началото на ковид, без доказано да съм го карала тогава. Ако всички сме така, може да има някаква връзка.

# 30
  • Мнения: 1 801
Абсолютно същата работа...прекаран ковид края на декември 2021 без да имам кой знае какви симптоми...даже нямах и пускан тест за доказване..разбрах по късно при пускане на антитела имах хиляди...и от там започнаха едно болки в ребрата от двете страни...кръст...крака ръце...и тези потрепвания...вече 1 година...постковид удря навсякъде...така ми каза личната

# 31
  • Мнения: 1 801
В четвъртък съм на невролог, освен, че клепача не спира и от два дни леко долината ми устна започна да потреперва. Сериозно съм притеснена!
Дамите които се оплакаха, ходите ли на лекар? Имате ли подобрение?
Какво стана ..какво ти каза на теб невролога?

# 32
  • Мнения: 498
Прегледа ме обстойно. Каза че щом е само трептене на клепач от 4м и няма някакъви други оплаквания не е сериозна болест, защото те прогресират бързо. Знаете прегледа какъв е... Затвори очи, пипно си носа, почуквания с чукче и всякакви такива. Не видя проблем.
Понеже майка почина преди почти 9м,шока които изживях е огромен. Според него е от стрес от загубата на близък! Та... Първоначално ми изписа лекарство със зелена рецепта което обаче го нямаше на склад... Та го смени с Грандаксин 2х1, Баклофен 1т, и Бевит форте 3х1.
В интерес на истината днес клепача трепери само при стискане на окото и то за кратко. А аз се чувствам по-спокойна и кипя от енергия! (от вчера започнах хапчетата).
От много време съм напрегната, тревожна, не винаги спя добре, нервна съм. Явно имам нужда от АД, незнам Грандаксина такъв ли го водят, но се надявам да се завърна!
На 36г по повод коментар по-горе.
Ковид според мен карах...

# 33
  • Мнения: 1 801
Прегледа ме обстойно. Каза че щом е само трептене на клепач от 4м и няма някакъви други оплаквания не е сериозна болест, защото те прогресират бързо. Знаете прегледа какъв е... Затвори очи, пипно си носа, почуквания с чукче и всякакви такива. Не видя проблем.
Понеже майка почина преди почти 9м,шока които изживях е огромен. Според него е от стрес от загубата на близък! Та... Първоначално ми изписа лекарство със зелена рецепта което обаче го нямаше на склад... Та го смени с Грандаксин 2х1, Баклофен 1т, и Бевит форте 3х1.
В интерес на истината днес клепача трепери само при стискане на окото и то за кратко. А аз се чувствам по-спокойна и кипя от енергия! (от вчера започнах хапчетата).
От много време съм напрегната, тревожна, не винаги спя добре, нервна съм. Явно имам нужда от АД, незнам Грандаксина такъв ли го водят, но се надявам да се завърна!
На 36г по повод коментар по-горе.
Ковид според мен карах...

Да изписали са ти бензодиазепин...това е успокоително не е АД...и на мен ми казаха на нервна почва...радвам се че при теб започват да отшумяват тези потрепвания

# 34
  • Мнения: 498
Прегледа ме обстойно. Каза че щом е само трептене на клепач от 4м и няма някакъви други оплаквания не е сериозна болест, защото те прогресират бързо. Знаете прегледа какъв е... Затвори очи, пипно си носа, почуквания с чукче и всякакви такива. Не видя проблем.
Понеже майка почина преди почти 9м,шока които изживях е огромен. Според него е от стрес от загубата на близък! Та... Първоначално ми изписа лекарство със зелена рецепта което обаче го нямаше на склад... Та го смени с Грандаксин 2х1, Баклофен 1т, и Бевит форте 3х1.
В интерес на истината днес клепача трепери само при стискане на окото и то за кратко. А аз се чувствам по-спокойна и кипя от енергия! (от вчера започнах хапчетата).
От много време съм напрегната, тревожна, не винаги спя добре, нервна съм. Явно имам нужда от АД, незнам Грандаксина такъв ли го водят, но се надявам да се завърна!
На 36г по повод коментар по-горе.
Ковид според мен карах...

Да изписали са ти бензодиазепин...това е успокоително не е АД...и на мен ми казаха на нервна почва...радвам се че при теб започват да отшумяват тези потрепвания
Незнам какво е, но действа! Не мога да повярвам.... Дано след като го спра не се завърне отново. След вторичния преглед ще видим какво ще каже.

# 35
  • Мнения: 1 801
Браво това е супер....при мен си продължават...понякога почти ги няма,понякога по интензивно...спрях да пия всякакви неща...

# 36
  • Мнения: 9
Преди години ми се случи, трепереше ми клепача и от време на време дори се задържаше в конвулсия. Ходих на очен - нищо ми нямало. Попринцип бях забелязала още преди време, че този клепач ми е по-чувствителен от другия. Личната ми изписа магнерот, изпих опаковката и в някакъв момент спря да ми трепери окото след около 3 месеца треперене. Не знам от какво мина, това беше преди 4 години, от тогава не ми се е получавало отново.

# 37
  • Мнения: 254
Витамин Б комплекс помогна при мен.

# 38
  • Мнения: 498
В понеделник бях на контролен преглед. Лекаря каза, още месец да пия лекарствата и поетапно да ги спирам. Ако отново се появи проблема след като спра хапчетата пак да отида.
Изненада... От вчера отново започна без да съм намалила лекарствата!
Откачих, получих направо паник атака от притеснение(вкарах си филма с МС)... Ще видим какво ще излезе!

# 39
  • Мнения: 1 801
В понеделник бях на контролен преглед. Лекаря каза, още месец да пия лекарствата и поетапно да ги спирам. Ако отново се появи проблема след като спра хапчетата пак да отида.
Изненада... От вчера отново започна без да съм намалила лекарствата!
Откачих, получих направо паник атака от притеснение(вкарах си филма с МС)... Ще видим какво ще излезе!
Оф този МС и аз все си го мисля...аз съм с паническо разтройство...преди 3 години всичко при мен започна внезапно и без причина и стрес.  Както си стоях получих супер мощна Паник атака.. заради която стигнах до спешното...там ми казаха,че е ПА...от следващия ден за мен ада започна...три месеца подред аз имах убийствен световъртеж...неможех да стоя на краката си..брутално гадене... тотална липса на апетит...ядях по един банан на ден с триста зора...започнах да се задушавам....появи се буца в гърлото ми...сърцебиене...пулс 130...прескачане на сърцето....и много други неща.. включително че ми изтръпна лявата половина на устата...и всичко това беше постоянно по 24 часа без прекъсване и накуп...тогава обиколих много лекари ..правиха ми и Ямр на главата...всички беше нормално...и стигнах до психиатър...най накрая.  Изписа ми антидепресанти и се върнах бавно към нормалния си живот...след две години ги спрях...постепенно

# 40
  • Мнения: 498
Наде според мен съм за АД... Ще видим какво ще предпише невролога. Каза смяна на лечението, успокоителни от типа на Дианксид. Не искал или не предписвал лекарства със зелена рецепта...нещо такова. Засега вдигнахме дозата на Грандаксина. По натам ще запазя час за евентуална смяна на лекарствата.

# 41
  • Мнения: 1 801
Наде според мен съм за АД... Ще видим какво ще предпише невролога. Каза смяна на лечението, успокоителни от типа на Дианксид. Не искал или не предписвал лекарства със зелена рецепта...нещо такова. Засега вдигнахме дозата на Грандаксина. По натам ще запазя час за евентуална смяна на лекарствата.
Един съвет...не че съм специалист...ако ще пиеш АД иди да ти ги изпише психиатър...а не невролог. ..и деанксит въобще не е лек антидепресант и не е хубаво лекарство...това бяха думите на моята психиатърка,а и в групата на паническото разтройство също бе го харесват...аз също минах през много невролози,кардиолози и други,които ми изписваха всякакви лекарства...накрая си отидох при психиатър..даже моята психиатърка беше много готина  и ми викаше като те болят очите не ходиш на кардиолог да ти изпише капки нали ,😁

# 42
  • Мнения: 498
Днес положението е трагедия, трепти и не се трае. Въпреки увеличението на успокоителните няма грам ефект.
Понеделник ще запазя час надявам се да е по-скоро, че психически не съм добре от притеснение.

# 43
  • Мнения: 1 801
Как си имаш ли подобрение...при мен затихна трептенето,но започнаха да ме болят очите и едни черни мушички виждам от време на време

# 44
  • Мнения: 498
Аз черни мухички виждам от година... Имам отлепяне на стъклвидно тяло на едното око. Смени лечението вече пия Атаракс. Намаля... Април най-вероятно ще правя скенер на глава.

# 45
  • Мнения: 1 801
Здравей Теди.Как си?Пиша зада ти дам малко кураж и да те успокоя,ако все още имаш потрепвания...при мен бяха кошмар освен окото имах и по цялото тяло,даже и езика.Получих и вибрации по тялото....но всичко изчезна...спрях да го мисля и един ден забелязах,че ги няма тези потрепвания...нита на окото ,нито по тялото...при мен продължиха около половин година...затова ако още трепкаш не се отчайвай...

# 46
  • Мнения: 498
Здравей Теди.Как си?Пиша зада ти дам малко кураж и да те успокоя,ако все още имаш потрепвания...при мен бяха кошмар освен окото имах и по цялото тяло,даже и езика.Получих и вибрации по тялото....но всичко изчезна...спрях да го мисля и един ден забелязах,че ги няма тези потрепвания...нита на окото ,нито по тялото...при мен продължиха около половин година...затова ако още трепкаш не се отчайвай...
Обикалям по лекари...
Правих скенер на глава, но нищо... Нещо на синуса има, но невролога по телефона каза, че няма общо. В омагьосан кръг съм. Сега на УНГ, в понеделник пак съм на невролог.... Оправия няма

# 47
  • Мнения: 1 801
Здравей Теди.Как си?Пиша зада ти дам малко кураж и да те успокоя,ако все още имаш потрепвания...при мен бяха кошмар освен окото имах и по цялото тяло,даже и езика.Получих и вибрации по тялото....но всичко изчезна...спрях да го мисля и един ден забелязах,че ги няма тези потрепвания...нита на окото ,нито по тялото...при мен продължиха около половин година...затова ако още трепкаш не се отчайвай...
Обикалям по лекари...
Правих скенер на глава, но нищо... Нещо на синуса има, но невролога по телефона каза, че няма общо. В омагьосан кръг съм. Сега на УНГ, в понеделник пак съм на невролог.... Оправия няма
Когато правих Ямр на глава преди 3 години в заключението ми пишеше
Одонтогенна киста на максиларен  синус и съдово нервен конфликт с тригименталния нерв...казаха,че е нищо да ида на зъболекар за кистата на синуса...оказа се че корена на зъба минава през синуса...но зъба си е здрав и няма нужда да се прави нищо...след това ходих и на лицево челюстен хирург и той ми каза,че тази киста е случайна находка...и така...не си спомням дали си изследвала б12 и витамин д?Но според мен всичко е на нервна почва ..както ти казах аз имах трепкания по цялото тяло .. продължиха малко повече от половин година

# 48
  • Мнения: 498
Здравей Теди.Как си?Пиша зада ти дам малко кураж и да те успокоя,ако все още имаш потрепвания...при мен бяха кошмар освен окото имах и по цялото тяло,даже и езика.Получих и вибрации по тялото....но всичко изчезна...спрях да го мисля и един ден забелязах,че ги няма тези потрепвания...нита на окото ,нито по тялото...при мен продължиха около половин година...затова ако още трепкаш не се отчайвай...
Обикалям по лекари...
Правих скенер на глава, но нищо... Нещо на синуса има, но невролога по телефона каза, че няма общо. В омагьосан кръг съм. Сега на УНГ, в понеделник пак съм на невролог.... Оправия няма
Когато правих Ямр на глава преди 3 години в заключението ми пишеше
Одонтогенна киста на максиларен  синус и съдово нервен конфликт с тригименталния нерв...казаха,че е нищо да ида на зъболекар за кистата на синуса...оказа се че корена на зъба минава през синуса...но зъба си е здрав и няма нужда да се прави нищо...след това ходих и на лицево челюстен хирург и той ми каза,че тази киста е случайна находка...и така...не си спомням дали си изследвала б12 и витамин д?Но според мен всичко е на нервна почва ..както ти казах аз имах трепкания по цялото тяло .. продължиха малко повече от половин година
Наде при мен пише Мукозна хиперплазия на максиларен лев синус
Ретиниран зъб зад 21,22 зъб

# 49
  • Мнения: 1 801
Значи и на теб е нещо на максиларен синус от зъб...и при мен е от зъб...зъбът е здрав,но корена му пробива синуса...имам често главоболие между очите и около веждите...даже и в самите очи,но никой не казва да е от кистата в синуса...от няколко месеца постоянно ми пари и щипе вътре в носа на върха...може и всичко да е на нервна почва ..аз поне съм изживяла цял куп симптоми на нервни почва,които като с магическа пръчка изчезнаха когато започнах антидепресантите и когато ги спрях ...се появиха нови симптоми...отиди на зъболекар заради този синус щом е от зъб проблема

# 50
  • Мнения: 498
Значи и на теб е нещо на максиларен синус от зъб...и при мен е от зъб...зъбът е здрав,но корена му пробива синуса...имам често главоболие между очите и около веждите...даже и в самите очи,но никой не казва да е от кистата в синуса...от няколко месеца постоянно ми пари и щипе вътре в носа на върха...може и всичко да е на нервна почва ..аз поне съм изживяла цял куп симптоми на нервни почва,които като с магическа пръчка изчезнаха когато започнах антидепресантите и когато ги спрях ...се появиха нови симптоми...отиди на зъболекар заради този синус щом е от зъб проблема
Звъннах на зъболекарката ни, тя каза, че едва ли е от синуса, но е много вероятно от ретинираният зъб които е зад кучешкия. Нещо навлизало в орбиталната кухина... Имало общо.
Тази е много вероятно и там да има проблем. В петък съм там...
Аз усещам напрежение в очите често.

# 51
  • Мнения: 1 801
Ами аз знам по принцип че при някакъв проблем със синусите дава отражение и върху очите при мен кистата е в десен синус...запушва ми се дясна ноздра...подува ми се дясна сливица,боли ме дясното око...но пък ми трепкаше лявото

# 52
  • Мнения: 498
При мен е ляв синус, от ляво трепка... Според стоматоложката по скоро зъба, но от коя страна е 21...незнам😁

# 53
  • Мнения: 1 801
и аз незнам,но знам че при синус и зъб в едно изречение трябва стоматолога да е хирург...те разбират от Тея работи ...надявам се да си решиш най накрая проблема,но ако вот психиката едно си отива...идва друго...и от симптомите се развива гадна хипохондрия.

# 54
  • Мнения: 498
Наде, много ме успокои🤣
Дано се реши проблема 😬
Ще пиша какво е станало... Относно хипохондрията съм съгласна, всяко потрепване по тялото ме докарва до лудост.

# 55
  • Мнения: 1 801
Наде, много ме успокои🤣
Дано се реши проблема 😬
Ще пиша какво е станало... Относно хипохондрията съм съгласна, всяко потрепване по тялото ме докарва до лудост.
Не се притеснявай и аз съм така...въпреки,че съм пила лекарства ..въпреки,че знам,че всичко е само в главата ми....пак има моменти започва да ме човърка съмнение и четене в интернет и поставяне на тежки диагнози...Ще чакам да се похвалиш...припомни ми и за моята киста на синуса,която бях забравила...ще ида да я проверя какво е станало.

# 56
  • Мнения: 498
Наде, как си?
При мен положението стана отвратително... Вежда и клепач треперещи, и еднократни спазми по другата буза, клепач и т.н, даже на краката(коляно и таз). Нови лекарства от невролога и файда 0. От зъболекаря чакам отговор, но при положение, че има и трептене на други места макар и рядко и еднократни няма как да е зъб.

# 57
  • Мнения: 1 801
Здравей Теди
Скоро и аз имах два дни потреперване на горния клепач отново на същото око,но отмина...аз отдавна имах потрепвания и по цялото тяло...корем, шия,гръб,крака,ръце Абе навсякъде...мести се от едно на друго и понякога е много досадно продължава с минути ..спира за малко и пак почва...но както ти казах,спрях да обръщам внимание и вече е много по рядко...но ако се притесня или разтревожа за нещо и веднага започва...всички лекари ми казваха превъзбудена нервна система

# 58
  • Мнения: 498
Пиша след всичко което преживях след 9м... Най-накрая съм с диагноза! Неврологично съм ок, след всички прегледи, скенери, изследвания...
Тремора вече е по цяло тяло!
Смесено тревожно депресивно разстройство!

# 59
  • Мнения: 903
Голяма диагноза, няма що...
Пробвали ли сте магнезий, но за мазане (най-добре гел), не на таблетки?

# 60
  • Мнения: 498
Минала за 9м през офталмолог, ендокринолог, невролог, правила съм скенер(2 се наложи). Изследвания скоро съм правила за магнезий нямам недостиг. Пила съм също...

# 61
  • Мнения: 903
На магнезия недостига може и да не е постоянен май. Аз имам проблем с дебелото черво (неустановен). Симптоми на дефиницит имам само след диария, както и факта, че пия доста кафе, което е диуретик, често получавам я тремор на клепача, я схващане на пръстите на краката, понякога и крампи на подбедрицата. Минава ми точно с мазане с въпросния гел (но не и с таблетки).

# 62
  • Мнения: 1 801
Нали се сещате,че ако е заради дефицит на магнезий още след второто хапче всичко ще намалее и постепенно ще изчезне... Теди е така от месеци наред...посетила е 100 лекаря...има направени хиляда изследвания...изпила е хиляда боклука...пила е и магнезий и все пак от тремор на клепача е преминало в тремор по цялото тяло...защо толкова отричате,че може да е от тревожно разтройство?аз самата преди 3 години живеех в ада по 24 часа заради паническо разтройство и тремора ми беше най малкия проблем...разклатената психика може да доведе до постоянни и много силни физически симптоми.Теди не се притеснявай.  Аз още от самото начало ти казах как беше при мен.. че освен на окото имам и по цялото тяло...поставях си страшни диагнози...когато осъзнах,че наистина е на нервна почва..постепенно затихнаха нещата...и при теб ще изчезне...Ако неможеш да се справиш сама няма нищо лошо в това да потърсиш помощ и ако трябва и да пиеш малко хапчета.. аз имах много симптоми преди 3 години...буца в гърлото,задушавах се,сърцебиене,липса на апетит,тотално спрях да ям,изтръпване на лице и крайници,световъртеж,неможех да спя изобщо,замъглено зрение,запушен нос,заглъхнали уши и дереализация от всички тези гадорий,защото бяха по 24 часа от сутрин до вечер...без почивен ден...отслабнах драстично,спрях да излизам...не исках никой с нищо да ме занимава,защото ми беше много зле постоянно.. и така стигнах до психиатър със голям страх,който се оказа неоснователен...но бях останала с грешното впечатление,че там ходят само луди,само слаби хора,че ще стана едва ли безчувствено зомби и никога няма да мога да се откача от тези лекарства...еми не нищо от това не се оказа вярно...още като си започнах лечението и си върнах предишното аз..започнах работа ,вече излизах без страх,спях,хранех се...и спрях всички лекарства без никакъв проблем...Теди на теб изписаха ли ти нещо?ти б12 и витамин д изследвала ли си...може и да съм те питала,но не помня...

# 63
  • Мнения: 903
Треморът на клепача или на устната е едно, то се и вижда в повечето случаи, а на цялото тяло ако е усещане за вътрешно треперене - да, вероятно е "от нерви". И първото може да е, и при мен е ставало след прекалено много емоции, но покрай проблемите с червата и прекаляване с кофеина установих и друга причина.
За магнезия не случайно написах за мазане, понеже и на мен приет през устата не ми помагаше особено, а В12 изобщо, само инжекции помогнаха.
Не знам дали авторката няма проблем с черва/стомах все пак, затова го написах, споделям моя случай...

# 64
  • Мнения: 1 801
Треморът на клепача или на устната е едно, то се и вижда в повечето случаи, а на цялото тяло ако е усещане за вътрешно треперене - да, вероятно е "от нерви". И първото може да е, и при мен е ставало след прекалено много емоции, но покрай проблемите с червата и прекаляване с кофеина установих и друга причина.
За магнезия не случайно написах за мазане, понеже и на мен приет през устата не ми помагаше особено, а В12 изобщо, само инжекции помогнаха.
Не знам дали авторката няма проблем с черва/стомах все пак, затова го написах, споделям моя случай...
Да така е ако има проблем с червата не се усвояват добавките.инсче при мен си беше точно мускулни потрепвания по цялото тяло и клепача и да виждаха се как мърдат...и продължи с месеци...сега когато се притесня за нещо или имам стрес веднага започват да трепкат

# 65
  • Мнения: 498
Наде❤️
Изписа ми невролога Есцитил, но реших да направя и консулт с психиатър!
Днес той ми каза да е по-леко Дианксид, 1-1-0....и да включа магнезий! Спирам милгамата и другите лекарства!
Невролога каза 30к Вигатол на седмица.
Скоро изследвах много неща, Д отново дефицит (20). Надявам се ти да си добре ❤️

# 66
  • Мнения: 903
Ако включваш магнезий, който преди това не ти е помагал, все пак може да пробваш гел.
ПС: Аз ползвам този
Скрит текст:

# 67
  • Мнения: 1 801
Теди добре съм...и моя витамин д е като твоя все си стои 20...и аз пия само че преди бях 2х10 капки седмично,а сега всеки ден по 5 капки...деанксит е добре...няма странични ефекти като приспособяване на организма към АД и действа бързо...нали знаеш,че трябва да пиеш втората доза до 12 часа на обяд,че дава много енергия и превъзбуда..ти имаш ли разлика от както го пиеш?

# 68
  • Мнения: 498
И аз незнам имам ли разлика, факт, че по трудно заспивам... До 14ч го пия
Сякаш става все по добре.... Времето ще покаже!

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт