Фотоепилатори – въпроси и отговори – № 5

  • 47 025
  • 791
  •   1
Отговори
# 735
  • Мнения: 13
При подобен тип процедури най-добър резултат е с премахване с бръснач. Като се от скубят какъв корен ще обработи уреда?
В моето упътване пише, че може да са както обръснати, така и махнати с кола маска или епилатор.

# 736
  • Sunshine state
  • Мнения: 12 124
Сигурна съм, че е различно, но е на подобен принцип, та да кажа - от салона, в който ми правят лазера на интима, са ме инструктирали само да бръсна и никакво махане на корена преди процедура. Нали трябва да се увреди все пак тая луковица и като я няма не виждам как ще стане, та следвам същото и с Лумеата.

Последна редакция: вт, 12 мар 2024, 19:49 от Pupitka

# 737
  • В.Търново
  • Мнения: 6 701
Не става с кола маска, защото се премахва коренчето така. Нали идеята нали фотоепилатора е да въздейства на корена, за да спре да расте.

# 738
  • Мнения: 4 753
Някой по-назад пита ако на лице се остави да пораснат отново дали ше е мъх само. То вероятно е индивидуално , но аз от сваяткане на мустака съм хванала и по бузата. Бучат, никакъв мъх не е

# 739
  • Мнения: 39 509
Не те разбрах. Бучат какво означава?

# 740
  • Мнения: 23 107
Много ясно, че няма да са брада след бръснене.Синът ми бръсне редовно и се ядосва, че му е рядка брадата.
Космите растат и се променят заради хормоните, кое ще ги накара да се променят ако ги отрежете на повърхността на кожата?

# 741
  • Мнения: 13 140
То ако така става, ще си обръсна и веждите, още утре...

# 742
  • Мнения: 4 753
Боде означава бучат. В смисъл, че поне при мен не е първоначалния мъж ами си е косъм.
Има ли как да включа да святка автоматично, а не да трябва да натискам на всяко цъкане?

Последна редакция: ср, 13 мар 2024, 10:37 от Вярра

# 743
  • Мнения: 23 107
Пак ще си стане мъх, спокойно.Имам
опит:

# 744
  • Мнения: 2 596
Бръсна си цялото лице от г/д 4 години, все още не съм станала като мъж с гъста брада. Ако не искаш чак толкова да се бръснеш може да пробваш с депилиращ крем (вметка, че не съм запозната може ли да се използва върху лицето), но със сигурност ги махни преди да святкаш с фотото.
1во - мъхчетата на повърхността ще оберат импулса и той няма да достигне крайната цел, а именно корена. Ефекта ще е нулев след време или в най-добрия случай - минимален.
2ро - ако са толкова тъмни мъхчетата, освен че ще замирише на изгоряло, ще те заболи от изпечените мъхчета.

# 745
  • Мнения: 82
Благодаря много момичета, за споделения опит и съветите! 🙏 Ще действам тези дни, пък каквото стане.😊

# 746
  • София
  • Мнения: 470
Аз също на скоро обръснах мустак и после с епилатора, резултата беше доста добър, въобще не стана като мъжка брада, напротив почти месец нищо не излезе и сега близо два месеца след това още се търпи и не съм повтаряла.

# 747
  • Мнения: 2 420
При мен мустака не се повлиява вече 5 процедури,но на ръце и крака е добър резултатът.
При тийна ефекта е по-добър.

# 748
  • Мнения: 4 753
Аз съм с обилно окосмяване по цялото лице. Матова кожа и съответно много тъмен мъх.Страх ме е да го обръсна. Самонавивам се и пак ме е страх.

# 749
  • До морето...
  • Мнения: 268
Много добре разбирам притесненията ви.Аз също имам окосмяване по лицето ,не чак обилно,но доста си беше.Премахвах го през годините с пинсета косъм по косъм, но ми отнемаше време и беше ми втръснало много.Затова и предимно си купих епилатор.Моя е с тример в комплекта серията bri 921 ,като реших да направя компромиса да ги премахвам с него ,вместо да бръсна.Втора година ги махам с тримера преди фотоепилацията.Първоначално направих около 10 процедури през 2 седмици и после до ден днешен махам  веднъж месечно./Тук да поясня защо не съм ги спряла или минала на поддържащи процедури през няколко месеца премерно-защото като ми наближи съвсем датата за фотоепилацията на лицето, забелязвам, че малко повече почват пак да се появяват космите ,а не искам да се върна в начално положение/. Изключително съм доволна.Не изчезнаха напълно ,но да кажем около 60-70 % ги няма ,а останалите които излизат са много тънки,много разредени и почвам да ги забелязвам на няколко дни появилите се и тогава пак си ги премахвам с пинсетата.Мен ме устройва перфектно ,защото знам какво беше преди фотоепилациите.Така че една идея -за мен по-компромисния вариант е тримера.

Последна редакция: сб, 16 мар 2024, 19:30 от Rox

Общи условия

Активация на акаунт