НГДЕК - 2

  • 60 542
  • 772
  •   1
Отговори
# 750
  • Мнения: 50
Представлението на "Сцена17", оглавявано от директор на дирекция "Сценични изкуства и художествено образование":
https://www.youtube.com/watch?v=s2xBN5QiUpQ

# 751
  • Мнения: 21 455
Резултатите от конкурса за директор
Скрит текст:
РЕЗУЛТАТИ ОТ ПРОВЕДЕНИЯ НА 05.03.2024 Г. КОНКУРС ЗА ДЛЪЖНОСТТА „ДИРЕКТОР“ НА НАЦИОНАЛНА ГИМНАЗИЯ ЗА ДРЕВНИ ЕЗИЦИ И КУЛТУРИ „КОНСТАНТИН-КИРИЛ ФИЛОСОФ“ - СОФИЯ

Съгласно чл. 13, ал. 1 от Наредба № Н-4/14.06.2007 г. за провеждане на конкурсите за директори на държавните културни институти за успешно издържал конкурса се счита кандидат, който е събрал не по-малко от 2/3 от максималния брой точки по оценъчните карти съгласно чл. 11, ал. 4, т. 4, а именно 2/3 от 405 точки = 270 точки.

 І. КЛАСИРАН КАНДИДАТ ЗА ЗАЕМАНЕ НА ДЛЪЖНОСТТА „ДИРЕКТОР“ НА НАЦИОНАЛНА ГИМНАЗИЯ ЗА ДРЕВНИ ЕЗИЦИ И КУЛТУРИ „КОНСТАНТИН-КИРИЛ ФИЛОСОФ“ - СОФИЯ:

1. МАРИЕЛА СТЕФАНОВА ПАПАЗОВА.

II. НЕКЛАСИРАН КАНДИДАТ:

1.    МАРТА АЛЕКСАНДРОВА МЕТОДИЕВА.

# 752
  • Мнения: 261
Надявах се на промяна!

# 753
  • Мнения: 50
Надявах се на промяна!
При тази комисия няма как. Те не искат промяна, защото ще трябва нещо да се размърдат. Окопали са се там до живот или поне до пенсия. А като вземем предвид, че имаше и представител на несъществуващ Обществен съвет - приятелка на директорката, стана ясно веднага, че нещата са били предопределени. Който е имал здрави нерви да гледа записа е видял, че всичко останало беше формално.

# 754
  • София
  • Мнения: 3 709
Аз се надявах да инсталират човек, който никога не е имал никакво касателство с гимназията и да се приключва с вечните спорове кой по-правдиво помнел дали яйцето в закуската на Тончева в третия четвъртък на месец март преди 30 години било рохко или твърдо сварено. Примерно. Не знам кое е вярното и дали революцията не изяде децата си или те сами се удавиха в логорея и спасителстване, както и прочее, не би ми харесвало в последния миг да продължавам да научавам за разни събития по линия на училището. Като родител също толкова не ми е ок разни господа с трудно контролируеми онлайн нерви, да бистрят евентуалните стратегии за прием и планове в училище и ние да си викаме, че това е екипност и да се чудим (в ролята на виртуални клюкарки) как следва да се имплементират и истински да се вярва, че това е начинът да се ръководи училище. В някоя служба по трудова медицина с едноцифрено число служители- може и да работи.. Но който си е мислил, че ще се яви като хуманитарната Жана д’Арк и ще каже “ало, институциите, добре че съм аз, че вие сте ебаси заспалите” и те ще наведат засрамено глава, явно верно се е взел доста сериозно. Дано и двете страни си вземат уроци и това фрийк-шоу, което минава от Петрарка, през стоенето на минус градуси, щото някой има гражданска позиция, до спомените на първото “котило” и какви били изпитите по латински преди 1945 г. .. вземе та си даде някаква ясна сметка колко е смислено. Пък другата съумее да стане по открита и да работи за създаването на мениджърски подход към развитието на гимназията, защото новото време има нужда от точно това.
И не, тук не става въпрос за страх, амбразури и други подобни. Реализъм му се вика и тия деца живеят в 2024г.

# 755
  • Мнения: 1 011
Надявах се на промяна!
При тази комисия няма как. Те не искат промяна, защото ще трябва нещо да се размърдат. Окопали са се там до живот или поне до пенсия. А като вземем предвид, че имаше и представител на несъществуващ Обществен съвет - приятелка на директорката, стана ясно веднага, че нещата са били предопределени. Който е имал здрави нерви да гледа записа е видял, че всичко останало беше формално.

За съжаление другата кандидатка се оказа незапозната с доста основни неща, свързани с ръководенето на едно училище. А ако погледнете фейсбук групата на опозицията на Папазова, ще видите, че и там свободата на словото е само на думи, но не и на практика - настоящи ученици от гимназията са банвани заради реакции към постове - явно смеещите се човечета бъркат в душата на фенката на сърчицата. Поредното разочарование, за мен и последно, защото повече няма да се интересувам, явно тоя тип образование не се получава на родна почва. Това явно наистина е една секта, където се карат само за кокала. Не знам как се чувстват хората с дипломи от това училище, които не са от никой от двата лагера - може би скоро ще трябва да крият този факт. По-добре да си завършил кварталното училище, отколкото тази лудница.

# 756
  • София
  • Мнения: 13 206
Човек трябва да е СЛЯП, та да не е видял разликата във видеото между двете кандидатки за поста. И няма нужда изобщо да е запознат с проблемите в НГДЕК. Просто гледа събеседването и всичко там се вижда ясно. Същото важи за класиран и некласиран кандидат... Добре ще е и двете страни да вземат своите поуки. А тези, които се мислят за алтернатива на настоящото ръководство да се замислят дали не направиха мечешка услуга на Марта Методиева.

# 757
  • Мнения: 50
Е, да, конкурсът беше направен, както се правеше прием в ДКМС. Казват ти кой кои членове от устава да научиш и после дружинната (Ваня Кастрева) те изпитва на тях. Проблемът, който се вижда от запознатите със ситуацията в гимназията е, че цитирането на закона не гарантира спазването му. Доказателство за това са многото осъдителни решения. Те са за незаконни дейности във всякакви сфери на управлението на училището, включително за отношение към деца. Хубаво би било, наистина, двете страни да си вземат поуки, но едната със сигурност няма да го направи след 11 години на поста. Тя ясно заяви, че ще довършва започнатото. Много жалко, че нямаше повече кандидати, въпреки че резултатът щеше да е същия.

# 758
  • София
  • Мнения: 13 206
Е, само с лозУнги не става, трябва и познаване на законите и наредбите, защото директорската длъжност е АДМИНИСТРАТИВНА.

# 759
  • Мнения: 3 989
Законът е писмен регулатор и при нужда се чете. Не е Вазово стихотворение за рецитиране. Стига у човека да има плам и воля за промени, най-малък проблем е обличането на решенията в законова форма.

# 760
  • Мнения: 35 968
Моля някой да пусне нова тема. Simple Smile

# 761
  • Мнения: 2
Да попитам, някой има ли представа какво се случва по въпроса с евентуалното преместване на учениците от Св. Кирил и Методий в сградата на Баба, което беше неофициално обявено и намекнато от преподаватели?

# 762
  • Мнения: 73
Как намекнато?
В класа на моето дете преподавателите са го казвали съвсем направо.
Казали са, че след ваканцията ще са на Баба всички ученици, ще се запази едносменния режим и ще са на кабинетна система. Ще има и промени в програмата.
Навярно и официално съобщение в Школо и на сайта.
Да попитам, някой има ли представа какво се случва по въпроса с евентуалното преместване на учениците от Св. Кирил и Методий в сградата на Баба, което беше неофициално обявено и намекнато от преподаватели?

# 763
  • София
  • Мнения: 41
И аз знам само за такава вероятност, без да има крайно решение. Явно ще чакаме официално инфо през Школо.

# 764
  • Мнения: 2
В нашия клас различни преподаватели били казвали различни неща - един, че не било сигурно дали ще ги местят, втори, че не било сигурно къде ще ги местят, трети - кога, други пък били убедени, че децата ще се местят след ваканцията - даже им казали, че нямало да имат не само класни стаи, но и шкафчетата в коридорите също нямало да бъдат използвани. Никой още не е писал нищо в Школо, затова реших да питам и тук

Общи условия

Активация на акаунт