Отговори
# 705
  • Вестерос
  • Мнения: 38 291
Колко много коментари, добре че Билял спи, за да мога да изчерпа всичко. 😁

Аз имам един въпрос към мамите, които дохранват с АМ или дават само АМ - какво количество им давате, по килограмите ли се водите или по месеците. Нашият господин е много лаком, от както се прибрахме от болницата кърмя по около 20-30 мин на всяка гърда и после дохранвам със 100 мл АМ. Сега забелязвам, че се събужда след около 2 часа и плаче защото е гладен, а преди си спеше по 3-4 часа спокойно. На кутията за неговите килограми (4-5 кг) дават дозата да е по 150 мл, а храненията 6 и се чудя дали да я вдигна малко.
На моето АМ пише седмици,а не кг. Ралица е на почти 40 дни,. за нея пише да правя 120 мл вода и 4 лъжици, става 130. Рядко го изяжда. Яде 6 пъти. Яде главно 110-120. Така излиза за пак нейната възраст и от това, разпространено по групите във фб, дадено от педиатъри  в болница в София.

# 706
  • Мнения: 593
Тифани честит рожден ден! Бъди здрава и щастлива.
 
Момичета, моя малък мъж много се напъва, ужасно е, вашите бебоци така ли са? Е майките с опит да кажат кога отминава. Много ми е жал да го гледам - почервенява целия и почва напъване някой път и плач.

Мен хормоните ме тресат май, но в друга посока страх ме е с мъжа ми да не се отдалечим. Работата му е с машини и, за да не стане беля трябва да се наспива и ходи в другата стая, а на мен ми е много гадно ,искам да си спим заедно. И отделно това, че е ясно нямаме толкова време заедно както попринцип нещо не ми се отразява добре на психиката

Ние пък сме по цял ден заедно и се караме постоянно. Той иска да почна да се оправям сама с децата, а това е миси я невъзможна в момента. Изпадам в паника при мисълта, че като остана сама с тях няма да се оправя. Голям проблем ми е храненето, като се събудят по едно и също време. Почвам да храня едното, а другото през това време плаче. Много е гадно. И моите бебета се напъват и ги боли. Затова сменяме млякото. Нямат запек, но е гъсто и явно докато се изходят изпитват болка. Даже съм намирала и кръв по памперса. Ние също спим в отделни стаи. Бебетата си спят в отделна стая, където няма място за легло да си легна при тях. Спалнята е много малка за 2 кошарки. Аз спя на диван в кухнята, за да ги чувам вечер. Той спи в спалнята. То няма време за гушкане и други интимности, а това определено влияе на взаимоотношенията.

# 707
  • Вестерос
  • Мнения: 38 291
Веси, даваш ли им вода или чай от копър и анасон? Да е по-рядко акото.

# 708
  • Варна
  • Мнения: 504


Не успях да го копирам , но мисля че е важно инфо. И колкото понякога да се изморявам да е все на мене (все едно пак съм бременна, но внимавам с два крайника, които висят😁) знам че ще ми липсва това време и понякога просто седя гледам го и го целувам .
И ние спим повече последните дни , даже сутрин имам време да свърша малко домашни задължения и време за почивка. Лошото е,че не мога да спя денем, а и точно сега съм вкл пералня, сушилня и стерилизатор той спи много сладко, но аз не мога да спя на токова шум 🤷
Аз ходя само по тениска и слагам подплънки (понякога ги намирам по земята), но нямам много голямо протичане на кърма. Не търпя потници и сутиени ...а как слагате колекторите, аз си бях купила на Нук, но не ми се е налагало да ги използвам. Още в началото се мажех с крем на медела.и не съм имала раздразнени зърна

# 709
  • Мнения: 593
Веси, даваш ли им вода или чай от копър и анасон? Да е по-рядко акото.

Вода си пийват доста добре.

# 710
  • Вестерос
  • Мнения: 38 291
Моята има доста успех след упражненията, които ми показа гастроентеролога. Не се мъчи толкова и не е твърдо. Правя преди всяка смяна на памперс по една, две минути вече върнете на колело с краката, но сгънати към корема и после ѝ натискам леко колената към пъпа.

# 711
  • Мнения: 22
Викиту, ние летяхме миналата седмица.

Бяхме с Bulgarian Air, полета беше 3 часа. И ние много се притеснявахме  за Количката, сгънахме си я и уж в опаковахме в найлоните и и бяхме с нея до качваме на самолета. Въпреки това имаше леки надрасквания по железните компоненти.

Като предадохме количката аз го носех малкия в кенгуру и след като бяхме във въздуха го гушнах. Ползвах моя си колан, въпреки че те ми предложиха втори.

Полета мина супер, бебето спа на излитане, по време на полета и кацане. Май късмет извадихме. Аз го накърмих и смених преди да се качим на самолета. И отделно имах две бутилки кърма за всеки случай.

Ти като пътуваш октомври вече ще сте по големи, но това беше моят опит с бебе на 1 месец.

Тифани честит рожден 🤗 пак че хапвам сладко в момента, че с тази снимка щях да бягам до някоя сладкарница.
IRusinova и на теб весело посрещане на 40 новото 20 🤗 със сигурност бебчо ще те поздрави през нощта.
Бъдете много здрави и двете
Аз днес ходих до мола сама той е на 10 Мин ,но ест асансьора на подлеза не работеше...рапма 😳😳😳 абсурд и седя и се чудя да се връщам ли (само една поръчка трябваше да взема нямаше да ходя на шопинг) и минаха доста хора ама един мъж около 50 години направо прочетете страха в очите ми и качвайки се към мене дойде и ме пита дали искам помощ. 😁
Та стигнах до мола там на касата чаках доста той човека си говори по телефона аз чакам на тръни и както и предположих....рев....и честно казано малко паника ме обзе ме исках да го прегръщам с дрехите за навън , отидох в стаята за кърмене и там го гушнах дадох му малко да суче и с 200 навън. Когато сме навън си спинка ама като влезем на топло и го развия и 😳 и после по обиколния път се прибрахме , защото другия асансьор работеше .
Как се справяте с плач навън 😔
 И само да ви кажа ,че ние вече учим детски песнички странно ,но го успокояват и снощи спахме на youtube на мен от сега ми омръзнаха,а тепърва той ще го разбира ...
Оплаках се в 5-те минути за мен днес.
А и между другото организирам почивка за октомври за Турция 🤷 и само коментирам с всеки хотели и дестинации докато кърмя 😁
Моля, който има опит да сподели как се лети с количка, плаща ли се, как я пазят, че като знам как хвърлят куфари ...всичко друго ще научим на място молим се като е по голям да е по лесно ...оптимисти , но и любители на пътуването особено майка му и скоро започваме да пътуваме с него

# 712
  • Мнения: 122
Колекторът е силиконов, и се заселепя с вакум, много е лесно.
Иначе за спането да, и на мен ми е много сладко, особено и като знам че само така може спокойно да спинка, без да се гърчи от колики. Но все пак ще ида в Сгушени тези дни за консултация и евентуална покупка. Китките и предмишниците вече много ме болят😅



Не успях да го копирам , но мисля че е важно инфо. И колкото понякога да се изморявам да е все на мене (все едно пак съм бременна, но внимавам с два крайника, които висят😁) знам че ще ми липсва това време и понякога просто седя гледам го и го целувам .
И ние спим повече последните дни , даже сутрин имам време да свърша малко домашни задължения и време за почивка. Лошото е,че не мога да спя денем, а и точно сега съм вкл пералня, сушилня и стерилизатор той спи много сладко, но аз не мога да спя на токова шум 🤷
Аз ходя само по тениска и слагам подплънки (понякога ги намирам по земята), но нямам много голямо протичане на кърма. Не търпя потници и сутиени ...а как слагате колекторите, аз си бях купила на Нук, но не ми се е налагало да ги използвам. Още в началото се мажех с крем на медела.и не съм имала раздразнени зърна

# 713
  • Мнения: 1 301
Такаа, хайде днес пък имам имен ден. Благодаря за пожеланията за рожденият ден! Два празника един след друг и хората вече не знаят какво да ми пожелават. Да ми имате проблема🤣🤣🤣. Ние днес ще правим първа разходка и събираме кураж🤪. Весито, твоя мъж го стягай, че аз ще дойда да го стегна. Да помага, да храни, да пее, да чисти, да ги гушка и да прави всичко, щото така не става. Ние с едно едва се оправяме, пък с две си трябва много помощ и търпение. Тия колики като ни хванат и все едно демони се вселяват в детето. Вчера така се паникьосах, че извиках мм да се връща веднага от работа. Направо може да откачиш, докато плаче, а ти не знаеш как да го успокоиш. Ние правим масажи, храним го прав, даваме капки, топлим корема и какво ли не. Днес ще взема и колана с костилкити. Копър купих и аносон ще взема. Да не стане много само, че му даваме и такива капки със същото съдържание.☹️🤔

# 714
  • Варна
  • Мнения: 504
Такаа, хайде днес пък имам имен ден. Благодаря за пожеланията за рожденият ден! Два празника един след друг и хората вече не знаят какво да ми пожелават. Да ми имате проблема🤣🤣🤣. Ние днес ще правим първа разходка и събираме кураж🤪. Весито, твоя мъж го стягай, че аз ще дойда да го стегна. Да помага, да храни, да пее, да чисти, да ги гушка и да прави всичко, щото така не става. Ние с едно едва се оправяме, пък с две си трябва много помощ и търпение. Тия колики като ни хванат и все едно демони се вселяват в детето. Вчера така се паникьосах, че извиках мм да се връща веднага от работа. Направо може да откачиш, докато плаче, а ти не знаеш как да го успокоиш. Ние правим масажи, храним го прав, даваме капки, топлим корема и какво ли не. Днес ще взема и колана с костилкити. Копър купих и аносон ще взема. Да не стане много само, че му даваме и такива капки със същото съдържание.☹️🤔
Честит имен ден! Нека от такива неща да се оплакваш ,само хубави поводи един след друг!🤗
Много си права за това с демоните и аз така оприличавам тези периоди. А още първите дни, когато малкия  плака много ММ сам си каза, че ако оставиш една жена сама може да откачи
Ние взехме колана, но само няколко пъти сме го слагали са о слинга ни спасява, то пак си плаче, но като е сгушен в нас по бързо се успокоява. И ние му даваме 2 вида капки, а аз пия чай с копър ,то така или иначе нищо не действа не вярвам да се прекали с нещо
Elistoy вземайте слинг , че стават все по тежки и поне нашия ,когато боли маха с ръчички, гърчи се и на ръце трудно го удържам

# 715
  • Мнения: 593
Такаа, хайде днес пък имам имен ден. Благодаря за пожеланията за рожденият ден! Два празника един след друг и хората вече не знаят какво да ми пожелават. Да ми имате проблема🤣🤣🤣. Ние днес ще правим първа разходка и събираме кураж🤪. Весито, твоя мъж го стягай, че аз ще дойда да го стегна. Да помага, да храни, да пее, да чисти, да ги гушка и да прави всичко, щото така не става. Ние с едно едва се оправяме, пък с две си трябва много помощ и търпение. Тия колики като ни хванат и все едно демони се вселяват в детето. Вчера така се паникьосах, че извиках мм да се връща веднага от работа. Направо може да откачиш, докато плаче, а ти не знаеш как да го успокоиш. Ние правим масажи, храним го прав, даваме капки, топлим корема и какво ли не. Днес ще взема и колана с костилкити. Копър купих и аносон ще взема. Да не стане много само, че му даваме и такива капки със същото съдържание.☹️🤔


И ние имаме такива моменти на истеричен плач. Все едно е обладано детето. По никакъв начин не мога да го успокоя. Направо чак посинява личицето.

# 716
  • Мнения: 231
Момичета, споделям нещо, което може да е полезно за някоя от вас. Сутринта се събудих с болка в едната гърда, зачервяване и твърд участък. Вдигнах и температура в един момент. Оказа се че имам запушен канал. Изчетох доста из нета и навсякъде пише да се правят топли компреси и да се масажира. Реших обаче да се консултирам и със специалист и ето какво ми изпрати:

# 717
  • Мнения: 216
При мен от 3 дни ми се образуват запушени каналчета.. и пия лецитин и топли компреси(явно съм в грешка), след 3/4 хранения ми минава.

Вчера бяхме при педиатъра на консултация - за 30 дни Ники е качил цял килограм 3400 е станал и е висок 55 (7 см е дръпнал). Днес Ники става точно на 30 дни 🙃🙃🙃 По този повод му изрязахме ноктите 😄 добре че беше баща му, достраша ме 😄

# 718
  • Варна
  • Мнения: 504
При мен от 3 дни ми се образуват запушени каналчета.. и пия лецитин и топли компреси(явно съм в грешка), след 3/4 хранения ми минава.

Вчера бяхме при педиатъра на консултация - за 30 дни Ники е качил цял килограм 3400 е станал и е висок 55 (7 см е дръпнал). Днес Ники става точно на 30 дни 🙃🙃🙃 По този повод му изрязахме ноктите 😄 добре че беше баща му, достраша ме 😄
Браво на вас наистина много сте пораснали ще видим и ние в четвъртък колко сме пораснали. А за ноктите ние ще чакаме 40-ят ден 😁😁😁аз докато го кърмя го оглеждам и късам някое друго нокътче
За гърдите е много полезно инфото. От лекция на Ася Демирева знам, че около мишниците имашо млечни жлези и тя съветваше ако имате вибратор или нещо вибриращо (аз лично имам малък масажьор ,но не ми се е налагало да използвам) да се сложи под мишницата . За зеле от познати съм чувала, че има ефект

# 719
  • Вестерос
  • Мнения: 38 291
Честит имен ден, Русинова! Да си здрава!!
..
Утре е погачата на Ралица в нас и цял ден чистя, питка правих, за сладки ходих, после за тортата, смазана съм, а тепърва ще я къпя и храня Grinning

И Ралица е пораснала за месец и няколко дни с 8 см. Вече е 60 см и дрехите 56 не ѝ стават на краката Grinning Та сме на 62 размер вече. Иначе е качила 800 гр. някъде. Навсякъде пишат, че трябва на АМ децата да качват повече от кърмените, обаче като гледам по групите май е обратното, кърмените са все над килограм.

Нокти не съм рязала и аз, все още мога да ги махам с пръст.

Общи условия

Активация на акаунт