Липса на семейна подкрепа

  • 5 801
  • 45
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 20
Благодаря отново на всички, исках да добавя че наистина оценявам отговорите на всички и  това че проявявате разбиране, когато нямам такова от майка ми, всеки ден нравя опит с нея, защото не осъждам никой, хора различни,но е безуспешно и колкото ми е страшно и празно от това че ме заряза сама толкова по болно ми е че не се интересува от детето,нито помен не дава,и когато беше много болен аз обикалях с него на ръцете сама из всички болници и не пожела да дойде с мен ,вмени ми вина затова че съм то водила в болницаи,а аз не можех да стоя и да то гледам без да се опитвам да му помагам,щеше да е различно ако имах моя човек той щеше да ми даде помощ и разбиране даваше ми много сила но съдбата реши да ми отнеме всичко което ме е обичало  но не мога да приема такова наказание дори да ме е сметнал Бог за лоша , детето не заслужаваше тази болест и всичко защото той беше най прекрасното същество на света

# 16
  • Мнения: 12 848
Heartpulse Не е справедливо да се случват лоши неща на добри хора... Никой не заслужава такава съдба.
Виж не можеш ли наистина да си намериш работа, защото затворена вкъщи няма да си стъпиш на краката.

# 17
  • Мнения: 20
Благодаря,търся работа ,но едва ли ще помогне това,той беше всичко за мен,а дано наистина не съм заслужила тази съдба, защото аз не се чувствам добра,но детето със сигурност не заслужаваше това, много искам да знам само че сега е добре и че знае колко го обичам

# 18
  • Мнения: 1 032
Преживяла си много, никой не заслужава такова тежко изпитание. Предполагам покрай лечението си останала с малко финанси и не може да си позволиш консултации с психолог повече от 1 път седмично. Мисля, че видях във форума възможност за безплатна консултация.
Не давай отчаянието и тъгата да те съсипят, детето не би искало това. А може би ще ти е по-леко ако има с кого да поговориш за него, да споделиш спомените и щастливите ви моменти заедно. С бащата на детето изобщо ли не поддържате връзка.
Жалко, че не живея наблизо и не можем да поговорим.

# 19
  • Мнения: 923
Ники, ситуацията ми е съвсем различна, но все пак ще ти я разкажа, защото много ми помогна да се съхраня.
Имам детенце със здравословен проблем.Отне ми 4 години да поставя диагноза, слава Богу състоянието и диагнозата е "най-малкото зло", но през тези 4 г.,минахме през какви ли не страшни диагнози.
Никога през това време не съм си мислила защо на мен, с какво съм сгрешила, кои грехове изплащам.
През всичкото време вярвах, че душата на това дете е избрало мен за родител, за да ме научи на нещо, за да ми покаже живота от друга гледна точка, защото ме е виждала силна, че мога да помогна да премине "начертания път".
Не искам да знам, а и на никого не пожелавам, загубата на детенце, знам че от страни е лесно, но се опитай да възприемеш,че душата на детенце е избрало теб, защото си силна и защото само с теб, с твоята обич и подкрепа е преминал този път, че друг е нямало да може да се справи, че това е дар, не наказание, защото ти е дало красиви моменти, научило те е да се бориш, да не се отказваш и не си го направила.Със сигурност те е научило и на много други неща.
Другото е да не задържаш болката в себе си,ако ти се крещи-крещи,ако ти се плаче-плачи.Позволи на емоциите да излезнат от теб, за да можеш да продължиш на пред,а ти трябва, заради себе си и заради душата на детенцето ти.

# 20
  • Мнения: 1 296
Ники, направо не знам какво да кажа в такъв момент. Страшно е това, което разказваш и единственото, което мога да ти пратя е искрено съчувствие. Съжалявам, че няма на кого да се опреш и си сама. Мога само да ти пожелая искрено да намериш скоро работа, която поне мъничко да запълни празнината и мислите ти. Никога не се преживява такава загуба, но поне да си сред хора и да си намериш сили да продължиш напред.

# 21
  • Мнения: 3 841
Много съжалявам! Не всичко е в наши ръце …
Понякога мълчанието означава повече от казаното.
Прегръщам те!

# 22
  • Мнения: 20
Благодаря отново на всички

# 23
  • Мнения: 1 296
Пиши тук, ако имаш нужда да споделяш, сигурно и други подобни теми . Винаги е по-добре, отколкото да си сам. Не те познаваме, но често е по-лесно да споделяш с непознати. С теб сме всички и ти желаем по-добри дни.

# 24
  • Мнения: 20
Благодаря на всички и затова че сте с мен срещнах тук майки които ме разбират и знаят какво е да си майка за разлика от моята майка която не разбира

# 25
  • В страната на мечтите.
  • Мнения: 924
Ники, съжалявам за всичко, което си преживяла. Майка ти явно не може да се постави на твое място, защото има живи и здрави деца, но това разбира се не я оправдава да се държи по този начин, като вижда, че нейнито дете страда.. Много ми стана мъчно за теб и ако мога някак си да ти помогна - пиши ми на лично, ако искаш да споделиш нещо, насреща съм.
Не мога да кажа, че въобще е същото, но моята майка също не ми даде подкрепа, когато загубих детето си още преди да се роди и даже й беше весело, защото се е отървала..
Прегръщам те!

# 26
  • Мнения: 20
Благодаря много,що за майка може да бъде да и стане весело ,ужасяващо е,какви родители има по света

# 27
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 459
Майка ти явно не може да се постави на твое място, защото има живи и здрави деца...
Е, не, не. Нали казват, че внуците са едва ли не по- ценни от децата... Не знам. Баща ми се пропи след загубата на внука си. Дядо ми пък до самата си смърт, десетина години след детето ми, не спираше да го споменава; чувстваше се едва ли не виновен, че е надживял не дете, не внук, ами правнук... Не си представям близък роднина да не страда от загубата на дете, не, това е свръх моите възприятия. Моите приятелки, вече 20 години след загубата, продължават да ми пишат на датите на раждането и смъртта му, какво остава за баба му, не знам...

# 28
  • В страната на мечтите.
  • Мнения: 924
Майка ти явно не може да се постави на твое място, защото има живи и здрави деца...
Е, не, не. Нали казват, че внуците са едва ли не по- ценни от децата... Не знам. Баща ми се пропи след загубата на внука си. Дядо ми пък до самата си смърт, десетина години след детето ми, не спираше да го споменава; чувстваше се едва ли не виновен, че е надживял не дете, не внук, ами правнук... Не си представям близък роднина да не страда от загубата на дете, не, това е свръх моите възприятия. Моите приятелки, вече 20 години след загубата, продължават да ми пишат на датите на раждането и смъртта му, какво остава за баба му, не знам...

Да, така правят нормалните хора, по принцип, а тези които не изпитват емпатия дори към собственото си дете и внуче.. Просто не знам как да я нарека тази жена 🙁

# 29
  • Мнения: 20
Грозно е да,за съжаление,и на мен ми беше извън възприятието и не го очаквах, затова всеки ден продължавам да правя опити за контакт с нея, но е факт, който виждам с очите си, това ме боли и мен най много,че не отдава никакъв помен към него,и да не съчувства на мен, поне за него,не го споменава дори,смее се, говори ми за празниците все едно ще има празници за мен,аз се чувствам като съществуващ труп, който ходи безцелно и ке чудя дали и как трябва да мине още един ден от моето съществуване,а тя ми говори за празниците, иска ми се и на мен да вярвам в семейството и близките, затова и моето създадено семейство беше пълно с обич, каквото трябва да е,но майка ми не вижда нещата така,а знам че има и много по лоши родители, какво са например тези които си изхвърлят децата,и не всички са били в неволя и бедност и т.н, всякакви хора има,и не са наказани,имат си пак деца,а майките, които обичат децата  преживяват загуби и после страдат всички и се самообвиняват колко ли са лоши, какво са сгрешили,че са ги загубили

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт