Шумно дете

  • 5 187
  • 55
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 1 281
Партньорът ти меко казано е егоист, който се дразни от детето ти. Не знам какъв би бил ако дето е негово, но определено не бих живяла с такъв. Няма да поставям под въпрос шумно ли е или не толкова. Да, ако прекалява и аз правя забележки и повишавам тон, но ако смятам, че не пречи или е в рамките на допустимия за дете шум, много моля... Ако си на негова територия, естествено че ще трябва да се съобразяваш, ако ли не, да се съобразява той. Не бих искала да имам нещо общо подобно същество, очевидно никога няма да замести баща й, но щом е решил да гради семейство с теб е наясно с всички позитиви и негативи.

# 31
  • София
  • Мнения: 16 038
И друго ми е странно - гаджето на авторката иска детето да си седи в стаята само и да се занимава там. За мене това е неприемливо - нека да са заедно в общо помещение, да общуват, да се смеят. Така и ще се сближат по-бързо.
Когато ММ дойде при нас с дъщеря ми готвеха заедно, гледаха тв на спалнята. Никога не я е изпратил в нейната стая. Като и омръзне при нас тя сама си отиваше там. То преди години само компютър и моб. телефон имаше. Но си общуваше и с нейни приятелчета.
За мене проблема е, че мъжа не иска детето при тях.

# 32
  • Мнения: 6 258
Детето или да слага слушалки, или просто да намали звука на таблета. Не е нещо непосилно или невъзможно. Ясно е, че няма как постоянно да е тиха и кротка, но пък е на 7 години и би трябвало да разбира от дума. Ако мъжът се дразни от детето по принцип - това вече е проблем.

# 33
  • Мнения: 19 302
И мен не ми се струва нормално дете на 7 да си седи само в стаята и да оцветява само. Много е важно авторката да определи дали всичко у детето го дразни, или конкретно шумът.
Мен ужасно ме натоварва дори не много висока музика, а ММ се разтоварва с нея. Ами, моля го да слага слушалки.
Та, специално за музиката на макс не мисля, че е ок и за съседите, и за семейството.

# 34
  • София
  • Мнения: 28 589
Авторката пусна мухата и изчезна, което потвърждава подозрението ми, че темата е пързалка.

# 35
  • Мнения: 3 539
Е колко децибела вади таблет на макс? Около 40-50 може би. Та това е нищо, почти няма да се чува в съседната стая, нещо като леко бръмчене. По- слабо от пералнята ми, която трака като трактор.

# 36
  • Мнения: 11 917
Ние няма как да знаем дали обективно детето е шумно или не. Но не е редно таблет да се слуша на макс, щом пречи. Това го казвам от позицията на човек, който точно слуша таблет на макс, когато се занимавам с чистене и подреждане, да не ми е скучно и да го чувам в другите стаи. Но само когато съм сама(също съседния апартамент е необитаем).И да, музиката е силна.
Дете на 7 г трябва да има някакви навици.
Моето дете беше също шумно, освен това и палаво, но своеволия не съм позволявала. Не е слушал таблет на макс никога, не е тропал из къщата(също ходеше на народни танци в ДГ).
Предполагам, съпругът работи, нормално е да иска спокойствие у дома. Едва ли държи да се стъпва на пръсти, но и таблет на макс не е добра идея. Казал е, че пречи на съседите от криво разбрана деликатност, но на авторката би трябвало да е ясно, че пречи на него.

# 37
  • Мнения: 1 797
Незнам кое ме притеснява повече, това че детето слуша музика на таблета на макс, или,това че мъжът й иска детето й да седи кротко в стаята си и да не вдига шум Flushed
Какво му пречи да седи например при тях в хола...
Също така ми се иска да разбера, през останало време, мъжът на авторката как се държи с детето, когато не е на таблета или в стаята си?

# 38
  • Мнения: 50
В момента слушам чалга 2 етажа под мен и бормашина 1 етаж под мен. Е, чалгата ме дразни повече. Но до 14 ч. нищо не може да се направи.

# 39
  • Мнения: 6 258
Нормалният човек ще си пусне чалгата на слушалки. Или там каквато музика слуша. Съседите му не са длъжни да разбират музикалните му предпочитания.
Някои не искат и не могат да се научат да живеят сред хора и да уважават спокойствието на другите.

# 40
  • Мнения: 12 791
Децата трябва да могат да танцуват и да слушат музика. Какво ще е това дете само да рисува. На мен ми се струва от описанието, че според авторката, детето не вдига наистина пречещ шум, а мъжът се заяжда и иска да го ограничава. Ако е така, да се разбере с този мъж, който очевидно не е баща на детето.

АЗ съм от хората, които са чувствителни към шум, но това е мой проблем и не мога да карам деца да не викат и да не тичат, само защото на мен ми идва в повече. Ами, тапите за уши за това са измислени.

# 41
  • Мнения: 1 242
Абе и така и така, крайностите не са добре, но не мисля че случая е такъв.
Може да се намери някакво компромисно решение. Нека детето си прави тези изяви ( творчески или друг вид ), но примерно да е по нарядко, един вид като разпускане отвреме навреме с малко прекаляване, но и да се ограничава донякъде през останалото време.

# 42
  • ☀️София / London🌂
  • Мнения: 3 433
Родителите в днешно време дават мило и драго децата им да имат някакви интереси като музика и танци, вместо да висят в тик ток или на компютъра по цял ден, но ние тук съветваме авторката да "ограничава донякъде " изяви и интереси на детето си, защото видиш ли този дето живее с него (не и е съпруг, а някакво гадже временно ) е чувствителна душа и вякакъв шум издаван от детето му пречи ! Браво !!!

# 43
  • Мнения: 14 862
Като слушаща подкасти на телефона без слушалки, мога да потвърдя, че дори на макс не се чува в друга стая. И по принцип отношението на мъжа към детето на пръв поглед е неприемливо.
Но!
Този мъж не му е баща, добре. Това навежда, естествено, първо на хипотезата, че мъжът е катил. Обаче има и една друга , също толкова възможна хипотеза - детето се отглежда и възпитава в ролята на травмирано от липсата на биологичния баща, позволява му се твърде много и няма никакви разумни граници. Не знам защо липсва бащата, но си струва да се обмисли и този вариант.

Последна редакция: вт, 29 ное 2022, 01:20 от Нарцùса

# 44
  • Мнения: 8 249
Обикновенно търся във всяка ситуация компромис, но тук не виждам как бих могла да намеря такъв.

Щом дете но шуми между 2-4 и след 22 часа всичко е наред.

Интересно ми е индивида какво би казал ако детето реши да свири на барабани?
И аз понякога не трая шума у дома, но не са виновни децата. Просто на мен ми идва понякога повече работа и хора.

Общи условия

Активация на акаунт