Шумно дете

  • 5 186
  • 55
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 46 518
Посочените часове ги приемам като такива, в които хората да си свършат по-шумни работи, свързани с обслужването на дома или да съберат приятели на празник, не да правят дискотеки ежедневно. Уважавам личното пространство на съседите и бих се чувствала неудобно да навлизам в него често и без причина. Като ми се слуша силна музика си я пускам на слушалки. Не е нужно да принуждавам целия блок да го прави.

Но това са си моите разбирамия, така съм възпитавана (въпреки че израснах в къща, не в блок). Всеки родител преценява как да възпита децата си. Аз не съм разрешавала на дъщеря си силна музика, да тича, скача и т.н. От малка е научена, че за всяко нещо си има място. Жилищните сгради не са подходящ за подобни дейности.

Ние няколко години бяхме подложени на всекидневна музика с яки басове. По наша молба поне започна да спазва часовете в наредбата, но истината е, че въпреки това исках просто да се гръмна. Слава богу, като порасна спря и вече мога да си чуя мислите. Докато не ми се случи, не подозирах какъв психически тормоз е...

Последна редакция: нд, 27 ное 2022, 15:29 от Не се сърди, човече

# 16
  • INFJ
  • Мнения: 9 364
Да де, но в този случай нито е ежедневно(авторката пише, че е рядко), нито таблетите разполагат с яки басове, които се чуват из целият блок. В смисъл... не са описани така нещата.
Ако не беше на 7, веднага бих решила проблема със едни слушалки.

# 17
  • Мнения: 46 518
Писала е, че рядко танцува, за таблета не е уточнила.
Но за мен няма значение. Не съм позволявала на детето си да усилва докрай устройствата си вкъщи. Не би ми било приятно, дори да не е всеки ден. Такива са правилата вкъщи.

Ако мъжът живее там, смятам, че също има право да участва в решенията за това кое е допустимо и кое не в дома им.

# 18
  • София
  • Мнения: 28 583
Няма начин един таблет да изкара толкова силен звук, че да пречи на съседите.



# 19
  • ☀️София / London🌂
  • Мнения: 3 433

Дъщеря ми слуша силно музика на таблета, понякога танцува хоереографии (ходи на народни танци и на гимнастика).
Според мъжа, с когото живея, тя е много шумна.
Според него, тя трябва да стои мирно и кротко в стаята си и да си играе тихо - например да оцветява.
Той не се оплаква, че детето само слуша силна музика, чете ли въобще ? Самото дете е много шумно !!!
Трябвало да "стои мирно и кротко в стаята" !!!!
Тоя таблет да е да не е система с бас да клати блока?
Очевидно детето му е трън в очите и се чуди как да се заяжда..

# 20
  • INFJ
  • Мнения: 9 364
И аз не останах с добро чувство след като прочетох поста на авторката. Ако усетя, че някой изпитва някаква непоносимост към детето ми, бих му пуснала много силно "Hit the road, Jack!".
Дано да греша.

# 21
  • Мнения: 5 010
Ако беше негово дете, щеше ли да му пречи?

# 22
  • ☀️София / London🌂
  • Мнения: 3 433
Авторката ако иска да каже какво е цялостното му отношение към детето ,
до тук става ясно само , че много му пречи на спокойствието.
Въобще виждате ли бъдеще в тази връзка?
От споделеното до тук, поне според мен, трябва да ви свети една червена лампа.

# 23
  • Мнения: 1 607
Едва ли има собствено дете този екземпляр.
То, като учителката ни по математика в седми. Вместо да готви деца за кандидатстване, тя крещи, че родителите им били тъпи и добавя без извинение. Казвам ти дъще сещай се снахо.

# 24
  • Мнения: 46 518
Не е до това дали детето е и негово, а до човек. Моето си е мое, че даже и единствено, но би ме дразнило, ако вдига шум. И би ми било неудобно от съседите.

Няма начин един таблет да изкара толкова силен звук, че да пречи на съседите.
Зависи от сградата.

# 25
  • София
  • Мнения: 28 583
Е, ако стените са толкова зле, таблетът е последна грижа.

Но и според мен този няма дете, след като е изтърсил онова за рисуването.

# 26
  • Мнения: 46 518
И аз така си мислех, докато съседите не се смениха. Оказа се, че като говорят нормално и си пускат тв не на макс, нищо не се чува.

Но при тях, доколкото разбирам не са проблем съседите. На него не му се седи на надут таблет. Затова написах, че трябва да седнат и да се разберат за правилата в собствения им дом.

# 27
  • София
  • Мнения: 2 569
Съвсем нормално поведение на дете на 7. За усилен таблет не бих правила никакъв проблем, детето си е у дома и също като голям човек има не само правото, а и нуждата да “разпуска”. Звучи ми като мъжът до теб да е някакъв смотан бастун, щом нормално поведение на дете го дразни и прави забележка.

# 28
  • Мнения: 7 278
И аз не понасям шумни деца, тъй че го разбирам мъжа на авторката. Може да слуша музика със слушалки например.

# 29
  • Мнения: 1 403
Седем годишните деца не могат да стоят мирни и да пазат тишина. Достатъчно им е трудно да го правят докато са на училище, че да трябва и в къщи. Но и не е ок да слуша музика на усилен докрай таблет. Тоя таблет след някоя и друга година ще стане компютър или лаптоп. Едно, че е вредно за слуха, и второ, че трябва да се научи детето, че силната музика пречи на околните.
Този мъж ми се струва, че не обича деца, ама защо тогава се е хванал с жена с дете не ми е ясно.

Общи условия

Активация на акаунт