Октомврийски бебчета 2022 ❤️

  • 7 994
  • 238
  •   1
Отговори
# 150
  • Мнения: 528
Здравейте,  ние сме на 5 месеца и половина, изключително на кърма. Педиатъра за сега не позволява дори вода да давам на бебето,  за захранване не е ставало дума,  а юнакът е доста едър. Чудя се дали този начин на хранене е правилен.  Има ли някоя мама тук,  която също все още да не е давала на бебето вода?
Някой питаше за витамини.  Аз пия Прегнакеър за кърмещи на Витабиотикс,  и съм много доволна.

От написаното съдя, че педиатърът се води по най-новите изследвания, според които не е необходимо да се дава вода на бебета преди да започне захранването и в първите 6 месеца от живота му то трябва да бъде изключително кърмено на поискване. В кърмата има достатъчно вода, която да задоволи нуждите му. Ако детето си е добре, без симптоми на обезводняване значи не му е необходима допълнително вода. Моят син (също на 5 месеца и половина) отскоро мина на адаптирано мляко и пак не давам вода. Ще започна, когато започна и захранването.
Също според новите изследвания, захранването се започва, когато детето е около 6 месеца. Тогава вече е необходимо въвеждане на допълнителен източник на желязо, тъй като в кърмата няма много.  Приятелка, която в момента захранва дъщеря си ми каза, че в началото малката изобщо не е искала вода, но малко по малко с въвеждането на по-големи количества храна, детето е започнало да си пие стабилно и вода.
https://xedra.me/%d0%b7%d0%b0%d1%85%d1%80%d0%b0%d0%bd%d0%b2%d0%b … 0%ba%d0%b2%d0%be/

# 151
  • Мнения: 24
Благодаря за отговора.  Мисля че е точно така,  както казвате.  Педиатъра действително се позовава на най-новите изследвания.  Притеснява ме, обаче,  че бебчо доста наддава на тегло, и се чудя дали не е свързано с този начин на хранене... явно трябва да изчакаме до 6 месец.
Здравейте,  ние сме на 5 месеца и половина, изключително на кърма. Педиатъра за сега не позволява дори вода да давам на бебето,  за захранване не е ставало дума,  а юнакът е доста едър. Чудя се дали този начин на хранене е правилен.  Има ли някоя мама тук,  която също все още да не е давала на бебето вода?
Някой питаше за витамини.  Аз пия Прегнакеър за кърмещи на Витабиотикс,  и съм много доволна.

От написаното съдя, че педиатърът се води по най-новите изследвания, според които не е необходимо да се дава вода на бебета преди да започне захранването и в първите 6 месеца от живота му то трябва да бъде изключително кърмено на поискване. В кърмата има достатъчно вода, която да задоволи нуждите му. Ако детето си е добре, без симптоми на обезводняване значи не му е необходима допълнително вода. Моят син (също на 5 месеца и половина) отскоро мина на адаптирано мляко и пак не давам вода. Ще започна, когато започна и захранването.
Също според новите изследвания, захранването се започва, когато детето е около 6 месеца. Тогава вече е необходимо въвеждане на допълнителен източник на желязо, тъй като в кърмата няма много.  Приятелка, която в момента захранва дъщеря си ми каза, че в началото малката изобщо не е искала вода, но малко по малко с въвеждането на по-големи количества храна, детето е започнало да си пие стабилно и вода.
https://xedra.me/%d0%b7%d0%b0%d1%85%d1%80%d0%b0%d0%bd%d0%b2%d0%b … 0%ba%d0%b2%d0%be/

# 152
  • Мнения: 1
Според мен, бебеносенето е пълна глупост. Моето бебче стана по-притеснително след като почнах да го бебеносвам. Почна да плаче като заколено докато е в мойте нежни майчини прегръдки и само при баща си се държи в ред. Мисля, че го е страх от мен, не ме харесва, още от ранна детска възраст. Моля ви мамстери, посъветвайте ме какво да правя с бебченцето ми. Много съм притеснена......

# 153
  • Мнения: 682
Моето бебе отказа да се бебе носим и аз не настоявах...за съжаление не знам какво да посъветвам.
За захранването мисля, че всяко бебе си е индивидуално. Някои е по-добре да се за хранят след 6 месеца, други по-рано. Мисля, че сами си показват като отказват или пък си хапват лакомо пюретата. Ние почнахме с безвкусния картоф, при това намачкан само с лъжица и си го хапваше с удоволствие, та продължихме и се захранваме за сега добре, даже изоставаме според схемите ама не бързам Simple Smile

# 154
  • Мнения: 528
Абсолютно е вярно, че всяко бебе е индивидуално и трябва да се водим от детето, а не от строги схеми. Деца с рефлукс например се захранват много по-рано от 6 месеца, защото твърдата храна успокоява проблема.
За голямото наддаване не мога да говоря от личен опит, защото моето бебе на кърма наддава слабо. Имам приятелка, на която казваха, че дъщеря ѝ е дебела (само на кърма), но в момента, в който тя започна да се движи повече (да лази, да сяда, да се опитва да се изправи) лека по лека се нормализира и сега си е в супер форма.
За бебеносенето отново е индивидуално. Моето си го харесва. Нося го аз, баща му даже и на приятел, който прояви интерес сме го давали, успокоява се и заспива много по-лесно. Отделно аз изпитвам по-малко болки в ръцете, гърба и кръста по този начин, защото започна да си натежава.
Нещо, което забелязах: бяхме забравили нашата си ергономична раница и ползвах тази на сестра ми: не му хареса, голямо мрънкане беше.
Освен това, когато аз съм изнервена, изплашена и като цяло в лошо настроение и той не може да се успокои.
И последно не мисля, че бебето не ви харесва. Ето статия по въпроса, не е проверен източник, но съм виждала и други подобни. Надявам се английският не е проблем. В общи линии е написано, че е биологично заложено бебето да плаче повече при майка си, защото ѝ вярва повече, че ще се справи с неговите нужди.
https://themummybubble.co.uk/babies-cry-mum/

# 155
  • София
  • Мнения: 832
Според мен, бебеносенето е пълна глупост. Моето бебче стана по-притеснително след като почнах да го бебеносвам. Почна да плаче като заколено докато е в мойте нежни майчини прегръдки и само при баща си се държи в ред. Мисля, че го е страх от мен, не ме харесва, още от ранна детска възраст. Моля ви мамстери, посъветвайте ме какво да правя с бебченцето ми. Много съм притеснена......
Чак такива крайни заключения Flushed Няма бебе,което да не харесва майка си,напротив. Какво значи че е станало по-притеснително? Не всяко бебе му харесва в ергономичната раница,при моя бебо е на приливи и отливи,веднъж стои,друг път протестира . Може би има нещо,което не му допада,прекалено е притиснат до вас,позицията не му е съвсем ок,изнервен е ,защото му се спи,гладен е и т,н фактори влияят. Може да се посъветвате и с консултант .

# 156
  • Мнения: 240
За качването на бебето защо се притеснявате - колко качва и колко тежи? Ако ще ви успокои, и моята сладурка си качва и се храним с кърма. На 4 навършени месеца беше 8 кг. Сега този месец правим 5 и ми в интересно дали пак е качила килограм или вече не толкова.

Аз също бебенося от скоро. Преди време имах Ergobaby embrace и изобщо не ѝ харесваше в нея. След това си наех раница Беленка и беше съвсем различно. Такава си купих и около 60-70% от времето е ОК с нея, но понякога също може да се оплаква.
Бебешки работи 😄 ама усещането да си я нося е много яко!

# 157
  • Мнения: 226
ех.. много ме напрягат такива генерализации! Глупост било, защото едно бебе от всички бебета на света не щяло да се бебеноСВА… че и плачело “като заколено”. Моля ви, в българския език има толкова думи, защо е нужно да подберете каквото и да е свързано с колене за детето си?!

В някои групи коментари за кърмене по същия начин, кърмили 2 бебета и край, вече повече знаят от консултанти по кърмене, които работят със стотици или хиляди бебета. Все си казвам, че ще подминавам подобни изцепки, ама… добре, че нямам подобни в живота си.

Според мен, бебеносенето е пълна глупост. Моето бебче стана по-притеснително след като почнах да го бебеносвам. Почна да плаче като заколено докато е в мойте нежни майчини прегръдки и само при баща си се държи в ред. Мисля, че го е страх от мен, не ме харесва, още от ранна детска възраст. Моля ви мамстери, посъветвайте ме какво да правя с бебченцето ми. Много съм притеснена......

# 158
  • Мнения: 1 108
Бебеносеното също не е моето, но не бих генерализирала. Някой бебета и майки се чувстват супер и за тях е тяхното. За мен обаче не е. Позицията в която го длагам е правилна, самото бебе не мрънка, но постоянно си върти главата наоколо и иска да гледа света, а не да е със забито лице в майка си Grinning, ако обаче я нося напред най-много да ме спре някоя загрижена бебеносеща  и да ми размаха пръст в лицето колко е неправилна тази позиция, въпреки, че моята раница е и за носене напред. Отделно моето бебе също е много голямо и ми тежи и бебеносенето ограничава не само неговите движения, но и моите. Но допускам, че имма майки, на които е удобно.
Моето бебе на 5м беше 8,300, сега нз колко ще излезе No Mouth

# 159
  • Мнения: 277
Бебеносенето е удобство, особено за по-динамично ежедневие. Аз сега го "открих", първо със слинг, а сега сме на раница. Детето свикна и е супер, защото дава доста свобода на движението. За обичайните и по-дълги разходки си ползвам количка, но понякога си го нося и за кеф.

# 160
  • Мнения: 329
Хахахах аз все се чудя дали да им кажа на майките носещи бебета си с лице напред, но се сдържам за сега. Но пък така като сте повдигнали темата- носенето напред дори с раница която го позволява по препоръки е до 20 минути на ден, освен тотално грешната позиция която е заело се и свръхстимулира така, но така де- носене с лице към майската или носене на гръб е правилното носене, но всеки си знае🤷🏼♀❤
Бебеносеното също не е моето, но не бих генерализирала. Някой бебета и майки се чувстват супер и за тях е тяхното. За мен обаче не е. Позицията в която го длагам е правилна, самото бебе не мрънка, но постоянно си върти главата наоколо и иска да гледа света, а не да е със забито лице в майка си Grinning, ако обаче я нося напред най-много да ме спре някоя загрижена бебеносеща  и да ми размаха пръст в лицето колко е неправилна тази позиция, въпреки, че моята раница е и за носене напред. Отделно моето бебе също е много голямо и ми тежи и бебеносенето ограничава не само неговите движения, но и моите. Но допускам, че имма майки, на които е удобно.
Моето бебе на 5м беше 8,300, сега нз колко ще излезе No Mouth

# 161
  • Мнения: 24
Да ви успокоя и аз, че моето бебе, за което писах, че добре наддава,  на 5 м.беше 10.900, а сега наближава 6 м. и е около 11,500. Но и аз се успокоявам,  че като стане по-подвижен ще ги стопи. Освен това изглежда симпатично. При това положение понякога използваме слинг и на всички ни е добре. Но ако става дума за разходка,  предпочитам да го носи таткото,  защото си пазя кръста.
Бебеносеното също не е моето, но не бих генерализирала. Някой бебета и майки се чувстват супер и за тях е тяхното. За мен обаче не е. Позицията в която го длагам е правилна, самото бебе не мрънка, но постоянно си върти главата наоколо и иска да гледа света, а не да е със забито лице в майка си Grinning, ако обаче я нося напред най-много да ме спре някоя загрижена бебеносеща  и да ми размаха пръст в лицето колко е неправилна тази позиция, въпреки, че моята раница е и за носене напред. Отделно моето бебе също е много голямо и ми тежи и бебеносенето ограничава не само неговите движения, но и моите. Но допускам, че имма майки, на които е удобно.
Моето бебе на 5м беше 8,300, сега нз колко ще излезе No Mouth

# 162
  • Мнения: 226
Еха! Със сигурност е голямо сладурче. Ако е кърмено бебе, съвсем няма повод за тревога.

Да ви успокоя и аз, че моето бебе, за което писах, че добре наддава,  на 5 м.беше 10.900, а сега наближава 6 м. и е около 11,500. Но и аз се успокоявам,  че като стане по-подвижен ще ги стопи. Освен това изглежда симпатично. При това положение понякога използваме слинг и на всички ни е добре. Но ако става дума за разходка,  предпочитам да го носи таткото,  защото си пазя кръста.
Бебеносеното също не е моето, но не бих генерализирала. Някой бебета и майки се чувстват супер и за тях е тяхното. За мен обаче не е. Позицията в която го длагам е правилна, самото бебе не мрънка, но постоянно си върти главата наоколо и иска да гледа света, а не да е със забито лице в майка си Grinning, ако обаче я нося напред най-много да ме спре някоя загрижена бебеносеща  и да ми размаха пръст в лицето колко е неправилна тази позиция, въпреки, че моята раница е и за носене напред. Отделно моето бебе също е много голямо и ми тежи и бебеносенето ограничава не само неговите движения, но и моите. Но допускам, че имма майки, на които е удобно.
Моето бебе на 5м беше 8,300, сега нз колко ще излезе No Mouth

# 163
  • Мнения: 682
Ние на 5 месеца сме 6.5 кг., като чета и други мами, ние пък сме малко малки...

# 164
  • Мнения: 226
Всъщност, мисля единственият правилен ориентир е до 6ти месец бебето да е удвоило рожденото си тегло. Всяко бебе се ражда различно и няма как да наддават еднакво, идеята е г/д да имаме приближение за нормата. И разбира се, да приема точно количество витамин Д.

Общи условия

Активация на акаунт