Октомврийски бебчета 2022 ❤️

  • 7 910
  • 238
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 277
Някъде бях чела, че бебетата имат малко по-висока температура. Към 37-37,1 градуса не го отчитам като температура, то и скалата на термометрите е така. Прави ми впечатление и, че терморегулирането им е адски незряло, за вярна смятам температурата на торса - под мишниците или ректално. Важен е и термометъра, аз взех някакъв смотан и като имам съмнения вкарван в употреба един галиев, като гушкам докато отчете температурата.

# 76
  • Мнения: 1 107
После пак мерих няколко пъти и излезе няколко пъти различна под 37. Всъщност забелязах, че мн голямо значение има дали е била завита и тн, може би наистина е заради терморегулацията. Ще спра да я меря, че само се шашкам излишно. Ако стигне 38 със сигурност ще я усетя, така че май няма смисъл нон стоп да я меря Simple Smile Sweat

# 77
  • Мнения: 481
Момичета,  имате ли представа как вървят цените за детегледачка почасово в София? Благодаря

# 78
  • Мнения: 54
Детегледачките са 10-15лв на час или 1400-1700лв твърдо месечно - за София това.

# 79
  • Мнения: 75
Момичета,  имате ли представа как вървят цените за детегледачка почасово в София? Благодаря
Между 5 и 7 лв

# 80
  • Мнения: 681
Здравейте,
Моята бебка вече хваща играчките и носи към устата. Не й давам да ги лапа ама много й се иска да ги опита Simple Smile как почиствате играчките за да са достатъчно чисти за бебоците?

# 81
  • София
  • Мнения: 832
Зависи какви са играчките,които могат ги пера в пералнята,пласмасовите ги мия с препарата за шишета,а примерно някои гумени ги слагам в стерилизатора. Така или иначе няма как да живеят в стерилна среда,но миенето го правя всеки ден,защото често и каката ги взема играчките,слага ги по земя и т.н.

# 82
  • Мнения: 329
😬🙄 след някой месец ще ближе пейките в парка, пода вкъщи и какво ли не... мия/пера когато се сетя
Здравейте,
Моята бебка вече хваща играчките и носи към устата. Не й давам да ги лапа ама много й се иска да ги опита Simple Smile как почиствате играчките за да са достатъчно чисти за бебоците?

# 83
  • Мнения: 277
Досрамя ме да го напиша, иначе си е факт. 😄 Даже вдигнахме летвата, бяхме на гости при роднините, живеещи с котка и куче. Колко косми е изял, само младежът си знае, не можеш да се опазиш.

😬🙄 след някой месец ще ближе пейките в парка, пода вкъщи и какво ли не... мия/пера когато се сетя
Здравейте,
Моята бебка вече хваща играчките и носи към устата. Не й давам да ги лапа ама много й се иска да ги опита Simple Smile как почиствате играчките за да са достатъчно чисти за бебоците?

# 84
  • Мнения: 681
Супер Simple Smile и аз мисля така, ама нямах кураж още Simple Smile иначе май ни е избило зъбче и това допълнително я кара да носи към устата всичко

# 85
  • Мнения: 329
Днеска казвам на мм да му извади един плик ( найлонов ) да му даде да си играе, че му харесва шума- вади той, дава, а бебето директно в устата, той като скочии изкара ми акъла 😂 казвам "успокой се това е просто плик🤷🏼♀😂 нека си го хапва, само гледай да не глътне" 😂🤷🏼♀😂 ще е цирк занапред усещам

# 86
  • Мнения: 277
Panda, разбирам го човека, и мен много ме е страх от лапане на пликове, капачки, фъстъци, царевица и т.н. Баткото като беше вече ядящ храна на парченца се задави с банан. Още изтръпвам като си спомня онзи празен застинал поглед и невъзможността да си поеме въздух. Размина ни се с бъркане в гърлото, но се изплашихме и двамата. Не е майтап работата, внимавайте.
И до сега се притеснявам като давам дъвки и бонбони. Текстилна книжка с шумкаща страница е екстра.

# 87
  • Мнения: 54
Момичета,  имате ли представа как вървят цените за детегледачка почасово в София? Благодаря
Между 5 и 7 лв

Не съм чувала за такива цени 😂 ако намерите, дайте знак:)

# 88
  • Мнения: 801
Здравейте, как се справят вашите бебета с нощния сън? Моето спи по 11-12 часа без проблем, но всяка вечер, вече поне месец, имаме много интересен казус. Слагам я да спи, заспива и задължително след 45 мин. се събужда, както прави при дремките, с разликата, че си остава в полу-будно състояние и мрънка около половин час, докато заспи отново. В такива ситуации не я взимам от кошарата, само давам малко вода и биберон. Като цяло е изтощително, защото ако заспи в 22 часа, реално истинският нощен сън започва към 00, като през цялото време стоя и аз будна и чакам заветните 45 мин. да минат.
През деня има 4 дремки, през 2 часа и са около 45 мин всяка. Последната е отново 2 часа преди сън, затова и някои вечери я слагам да спи в 21 часа, друг път в 22, но и в двата случая си се събужда. Опция без дрямка не виждам, защото започва да плаче като наближи времето и ако не я оставя да спи, просто клюмва глава и си заспива…
Някой с такъв казус?

# 89
  • Мнения: 681
Радвайте се, че спите толкова много Simple Smile
Ние заспиваме към 23:00 - 00:00, ставаме в 03:00 - 04-00 - храним се поне 1 час и после ставаме към 08:00-09:00 Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт