Августинчета 2🍂2🍂 тема 16

  • 5 181
  • 116
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 259
Бубка също започна да кашля, но без други симптоми засега. Хърка и хъхре нослето, докато спи, но секрет няма. Откакто си изкара първата хрема, си остана едно упорито хъркане.
Раздвоена съм дали да й давам сироп за кашлицата, ще помогне ли да се отделят храчките ? Ако до няколко дни няма подобрение, ще я водя на УНГ. В моят град няма детски пулмолог ( освен една тотална кукувица, изписваща АБ за най- малкото кихане и хрема).

# 31
  • Мнения: 472
Имам чувството че от тоя сироп само я напъва да кашля, файда никаква. Хремата гад мръсна нито се повлиява от сиропите нито я успокояват. То тъпата хрема ако се махне и кашлянето ще спре. Но освен капки с физиологичен разтвор друго не ни изписаха.

# 32
  • Мнения: 259
Хремата я преборих с шуслерови соли, промивки с ф.р., коризалия, капки грипстоп и Силвъртус и две инхалации. Масово лекарите отричат инхалациите при хрема, което ми е адски странно.
Страдам от сенна хрема и най- ефикасното за сополи именно са инхалациите ( правила съм с мащерка, абсолютно любимо и с масло от евкалипт). Всичко друго, освен промивки и да се напариш, е вятър работа.

# 33
  • Пазарджик
  • Мнения: 333
За задна хрема или за кашлица голям помощник е компрес на гърлото и Да спи така детето. Какъвто компрес си харесате из нета, за да не отключвам спорове кое може и кое не може. Разгледайте си и си преценете.

# 34
  • Пловдив
  • Мнения: 1 921
Момичета,’как са вашите дечица със съня?
Нашата на яслата спи по два часа, а вечер си ляга и заспива веднага към 21:00-21:30. Тия дни покашля и е в нас и се виждам в чудо. Не, че не излизаме, обикаляме, въпреки лошото време , ама…. С триста зора спи 1 час следобед и въпреки малкото сън следобед вечер не може да заспи преди 22:00 🤪🤪🤪
Има ли и други, като нас? Ако имате тайна за изморяване, моля споделете 😄

# 35
  • Мнения: 472
Нас пък градината ни преуморява. Днес беше за първи ден след дългата хрема. Проплаква, говори нещо на сън, става разплаква се, пак си ляга. Абе кошмар. И си дойде гладна и преуморена веселба пълна.

# 36
  • Мнения: 2 379
В яслата заспива първа и става последна, у дома с триста зора. Но все по-рано иска да си ляга и вечер, което донякъде ме устройва. Инцидентно е заспивала между 19:30 и 20:30, през другото време....гледам да са в легнали ( дали с книга, телефон, някаква тиха игра, аудио приказка...) към 21:30, за да може най-късно до 22:30 и двамата да спят, но уви, някой път.....
Реших тази седмица да не я пускам на ясла, че беше леко хремава и всеки ден има издадени деца с температура. Вчера сополите се засилиха и буквално се дави в тях( само назад обаче, напред нищо) и като правя промивка чак през устата излизат. Уви снощи и тя вдигна. ММ пак го няма и както вали с тази болна Бухта, баткото и кучето си е забава Simple Smile
А днес сутринта преди да стане крива ме видя да слагам една стара блуза за вкъщи и ми каза "мама хубава"....хехехехеее....

# 37
  • София
  • Мнения: 595
Здравейте! Изкарахме го и ние тоя вирус с кашлицата. Както си беше добре, една вечер го взех от ясла и не спря да кашля. Водих го на лекар на следващия ден - гърдите чисти, но след ден започна да вдига и температура и личната каза да започнем антибиотик. Ща не ща - примирих се. Предпочитам го пред това да стане някой бронхит. Поне му спряха и сополите, които около месец ги влачи. После явно го лепнах и аз. За пръв път боледувам по този начин - никакви симптоми за болест освен непрекъснатата кашлица. Аз пък болна, здрава - все си звуча като с бронхит. Хайде и аз антибиотик. От днес сме и двамата на линия. Той - на ясла, аз - на работа.
Със съня е сравнително добре. Като ходи на ясла вечер заспива доста бързо. Там не спи много. Госпожите вече си го знаят и като питам дали е спал те ми казват "Ааа, той не спи", което значи, че е спал около час. Иначе като си е вкъщи може и 2, а понякога и 3 часа да откара, но в яслата няма мама и явно като се пробуди не може да заспи после.
Като цяло от септември насам заспива лесно. Преди това го приспивах всяка вечер по час и повече. Бях се отчаяла от живота.
Mysadness123, с инхалатор ли я правиш тази инхалация с евкалипт? Преди няколко години пробвах и се счупи някаква част на инхалатора Laughing Докато намеря същото нещо да го купя голям зор видях. На всичкото отгоре, инхалаторът е на брат ми, та щеше да е много неприятно ако не го бях намерила.

# 38
  • Мнения: 259
Инхалации с евкалипт си правя само на мен- капвам капки в топла вода. За нея само с инхалатор.
Тя е с ангина и кашлица, много се измъчи. На антибиотик сме.

# 39
  • Мнения: 2 379
Ползвам аромалампа да ароматизира помещението, защото са много силни. Лавандулата я дават за подпомагане на отхрачването. Аз много обичам аромати, но покрай децата и животните внимавам и постоянно проверявам какво може и какво не.
И Бухта не я подмина кашлицата......

# 40
  • Мнения: 1 890
И Борис кашля като магаре вече близо седмица. Има и много обилен, прозрачен секрет. Няма вид на болен, прави белички както винаги 😅, хапва си добре, но този секрет го дави страшно много. Направо има позиви за повръщане.
Днес прекарахме доста време навънка на една полянка и се чувстваше доста по-добре, направо мога да кажа, че не е кашлял на фона, на това което е вкъщи. Започвам да се чудя дали пък няма някаква алергия.

Скоро не го бях извеждала с количката, но направихме едно кръгче сега 😄 Горката ми количка едвам се движеше на връщане. 18 кг юнак и багажи естествено и направо спирачката сама падаше. С триста зора се прибрах. Вие ползвате ли количките още? Аз не иска да си я давам до последно 😄

# 41
  • Пловдив
  • Мнения: 1 921
Ползвам я само в краен случай, като цяло сме без нея. Ама в това време ходим на разходки в близките паркове без количка. А ако сме надалеч-  с колата, пак без количка. Та като се замисля май от няколко седмици не е влизала в употреба Simple Smile

# 42
  • Мнения: 259
Инхалации с евкалипт си правя само на мен- капвам капки в топла вода. За нея само с инхалатор.
Тя е с ангина и кашлица, много се измъчи. На антибиотик сме.

# 43
  • Мнения: 737
София е със суполи. Бяха тръгнали към ушето но спасихме положението с капки за уши.
Ние ползваме количката активно в дните които не е на ясла. Тя си ходи където иска, а аз немога да я вдигам заради бебето. Само незнам как ще процедирам като се роди бебето и сложим бебешкия кош.

# 44
  • София
  • Мнения: 595
Количка ползваме изключително рядко. Обикновено ако бързам за някъде или ако ми трябва застопорен Grinning Последно я ползвах преди около две седмици като го водих на лекар точно по времето, в което спи а след това трябваше да бързам за друго място. Ами поспа си в количката, но беше смешна картинка. Толкова е станал голям, че не мога да го сложа легнал, защото му е супер неудобно и само я спуснах леко назад, колкото да не му пада главата Grinning Документирах моментът с една снимка - може би последното му спане в количката.
Ясен е около 13 кг, 18 ми се струва доста голяма цифра. Joy
Да ви се оплача, пак се разболява. От четвъртък насам отново лека кашлица, явно задна хрема. Тамън приключи антибиотика Sob

Общи условия

Активация на акаунт