До ДЕКЕМВРИ време не остана, сладко бебенце ще гушка мама 👶🧸 -- тема 7, 2022

  • 28 220
  • 757
  •   1
Отговори
# 750
  • Мнения: 20
Защото явно плацентата не го захранала както трябва ,но във изследванията пише ,че тя е нормална и е 2 степен което за 9ти месец е нормално.... Но общо взето ако бях излъгала,че пия пробиотика нямаше да има никакъв проблем .... И нямаше да е такова отношението както и наплашването... Утре съм при друг специалист по фетална и ако няма нищо общо със думите на прословутия доктор ,ще напиша и името му че да се знае поне друга мама да не плащат по този начин.

Аз не разбирам като изостава защо да раждаш до две седмици? Няма логика...
И си 158 60 кг... едва ли ще родиш бебе 4 кг Simple Smile изобщо не се връзвай  и бъди спокойна.
На моята снимка пише +/- 300 гр, защото апарата както са казали по горе не мери като кантар,а по обиколки и т.н


Ох пак изоставаме със няколко грама ,но не е нещо уау ... Много се наплаших .... И като каза до 2седмици да си родила и викам край нещо не е нареед.. благодаря
Mariya00 моя термин също е 17.12 във вторник бебчета беше около 2500 кг. Корема ми изобщо не е голям. Аз съм далеч от твоите мерки и съм по едра от преди да забременея. Не съм качила  почти килограми,не знам ти дали си. Но на мен АГ ми каза ,че няма нужда да раждам гигантско бебе.
За ГД не мога да кажа нищо.

Момичета някой знае ли как да направим нова тема,че сме на 50 стр. Аз нямам идея😄

# 751
  • Мнения: 296
Аз днес бях на преглед, 36+1 2200кг. Каза че коремчето и е по-малко, но иначе главата, тазобедрена кост всичко си отговаря, главата била с диаметър 9см. Каза,че няма нищо притеснително в килограмите и и ако иска от следващата седмица може да излиза. Даде ми документите за болницата и обсъдихме при какви ситуации да тръгна за болницата. Каза ако имам усещане,че нещо изтича веднага в спешен кабинет и никакво къпане. Обясни ми,че ако околоплодния мехур се е спукал малко и аз се изкъпя може главата на бебето да не пропуска повече течност да преминава и на теста за води след евентуален душ ще излезе,че не са води. Като цяло не се притеснявам за килограмите на бебка, щом лекарката казва,че всичко е точно.

# 752
  • Мнения: 163
Съгласна с всичко по-горе. Аз съм с термин 18.12., миналият четвъртък беше 2410гр, но и аз не смятам, че имам огромен корем. Нищо общо с някои момичета, които ми излизат из инстаграм/фб и то пак е много относително, защото всяко АГ мери различно кг, моят ги мери по една дълга кост ама ще ви излъжа точно коя е Grinning (не ме съдете, моля ви, независимо колко расте, на мен ми е много трудно понякога да преценя кое какво е на ехографа, голямо въображение вкарвам, няколко пъти обърках сърце и мозък и спрях да питам Grinning)

Благодаря на Miriaam, че ми напомни да си запиша и аз за тия води да питам, че много често съм виждала някъде да пишат как знаят, че почва раждането, влизат да се къпят и т.н. Ама не знаех дали е при контракции или води, щото аз не си представям с изтекли води да се бръсна отдолу, ама наистина. Хич няма да ми е приятно да ме бръснат в болницата ама буквално ми е последното нещо на главата.

# 753
  • Мнения: 20
Да при мене е абсолютно същото със разликата ,че тоз ме наплаши .
Аз днес бях на преглед, 36+1 2200кг. Каза че коремчето и е по-малко, но иначе главата, тазобедрена кост всичко си отговаря, главата била с диаметър 9см. Каза,че няма нищо притеснително в килограмите и и ако иска от следващата седмица може да излиза. Даде ми документите за болницата и обсъдихме при какви ситуации да тръгна за болницата. Каза ако имам усещане,че нещо изтича веднага в спешен кабинет и никакво къпане. Обясни ми,че ако околоплодния мехур се е спукал малко и аз се изкъпя може главата на бебето да не пропуска повече течност да преминава и на теста за води след евентуален душ ще излезе,че не са води. Като цяло не се притеснявам за килограмите на бебка, щом лекарката казва,че всичко е точно.

# 754
  • Мнения: 204
Леле почвам да се плаша, моята девойка в 34+5 беше 2800

# 755
  • Мнения: 109
Здравейте мамисити Simple Smile
Аз днес минах първите тонове, всичко е точно с леки контракции, за които си ги знам Simple Smile Днес някоя мама от Бс да е била на тонове с термин 6.12?
На 22 съм пак на лекар, тонове и са видим какво ще каже доки, какво решение ще вземем за раждане.
Цяла седмица пера, кошарата сглобихме, остана само обиколниците и съм готова. Събрах половината чанта, чакам да дойде другата седмица и да досъбера и другата част. Останаха ми разни дребни неща да купя и памперси. Мисля да видя и нещо за изписването да си взема, че с каката изглеждам все едно съм изпила кръвта на доктора, очи нямам, целите в кръв ( от напъните), с една разпасана жилетка и не успях и да се боядисам.... и грозна гледка, та тоя път може да съм дебела, ама ще съм красива Simple Smile Приготвих си аз грим, преса за коса, малък сешоар... то няма как да стана красавица, ама да не плаша детето поне след време Simple Smile

# 756
  • Мнения: 632
Ще имаме ли нова тема? 😊

# 757
  • София
  • Мнения: 319
Пускам, пускам, много бързо се изписаха последните страници Simple Smile)

Ето я новата тема, заповядайте: https://www.bg-mamma.com/?topic=1500090

Общи условия

Активация на акаунт