До ДЕКЕМВРИ време не остана, сладко бебенце ще гушка мама 👶🧸 -- тема 7, 2022

  • 28 639
  • 757
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 231
Здравейте, момичета 😊

Вчера мина и моят преглед при следящият, който ще изражда бебето. От напречна позиция вече е в седалищна. Разбрахме се да отида на 1ви декември за последен преглед преди да вземем окончателно решение, но ако не се случи чудо и бебето не се обърне с главата на долу ще правим секцио най-вероятно на 5ти декември. Малко ме е яд защото цялата бременност протече нормално и спокойно и се надявах и на едно естествено раждане на финал, но такива са нещата. Вече съм се настроила психически за секцио и нямам търпение да видя малкия човек след няма и 20 дни ( ако не реши да излиза и по-рано де ) 😃

# 721
  • Вестерос
  • Мнения: 38 291
Аз вчера вечерта имах много силни и продължителни менструални болки и така се ошашках, че проверявах багажа за болницата дали е всичко по списъка 😁

# 722
  • Мнения: 1 737
Tiffany A , почват вече подготвителните контракции. И при мен започват, но са по 1-2 на ден, по-интересното е усещането за разширяването на таза и болката в срамната кост. Предишния път имах близо 2 седмици подготвителни, но такива усещания за разтягане нямах, сега обратното. Вече всичко е готово за болницата+документите, но все си мисля, че ми е рано, иска ми се да е декемврийче. Дали ще ме послуша, не зная...😁 В събота ми се очертава една дълга разходка из София, багажът ще е с мен, но пък се замислих, че ако се случи нещо и спешно трябва да се отправя към болница -нямам идея къде да ходя и какво да нося за конкретното място. Та ще бъда малко "на тръни".

# 723
  • Вестерос
  • Мнения: 38 291
И аз усещам таза както казваш. За София ако съм на твое място сигурно към МД бих тръгнала.

# 724
  • Мнения: 1 737
За сега изгледите са за нормално раждане. Така че не го мисля много. Мисля, че няма да е тази седмица, защото степента на зрялост на плацентата ми е 0, а първия път беше 2-3... но пък знам ли колко показателно е това? На вас казват ли ви каква е зрелостта на плацентата?

# 725
  • Вестерос
  • Мнения: 38 291
Да, всеки път ми казва АГ-то и сестрата го записва, гледам има я информацията в обменната карта. До преди последния преглед ми беше все градус 0, последно беше станала 1.

# 726
  • Мнения: 160
Altaya, и аз го чувствам точно като теб. Разширяването на таза, болките в тазобедрените стави и срамната кост. Така съм се разширила от пъпа надолу, все едно съм някаква камбана. Ако почнат регулярни контракции (моите не са регулярни), имам чувството, че след два часа ще съм родила. Преди първото раждане нямах това усещане за разширяване. "Апаратурата" се е "разработила". Grinning

# 727
  • Мнения: 153
На листа От прегледа пише, че плацентата ми е зрялост 2.

# 728
  • Мнения: 298
Влязла ми е една мисъл в главата, та да ви питам и вас и главно живеещите в София. С оглед на това колко силно замърсен е въздуха навън през студените месеци как мислите да пазите бебето? Онзи ден беше оранжево, често стига до червено ( много замърсено ) ще излизате ли с бебето? Все пак ще се родят декември в пика на мръсотията..

# 729
  • Мнения: 160
Мириам, и аз си задавам въпроса с мръсния въздух. С първото дете е имало дни, когато не сме излизали заради въздуха. Проблемът е, че това не е отделни дни, че да ги пропуснем. Понякога седмици наред е ужасно. А децата трябва да излизат на студа, да се каляват и да се разнообразяват. Обмислям да правя гости на майка ми в провинцията, където е по-чисто. Обмислям засега. За вътре ще вземем пречиствател за въздуха, щото в такива дни не се проветрява или ако си проветрява да се изчиства през филтър след проветрението.

# 730
  • Мнения: 231
Разходки в парка и провинцията са двете опции за мен относно темата с мръсния въздух. В дните, в които е мъгливо нямам намерения да изкарвам бебето из квартала. Пречистватели те за въздух са добра опция, НО според личната ни лекарка те само изнежват децата и не могат да изградят добър имунитет.

Хора, чудя се какво да си взема за обличане за изписването. Вие какво ще обличате?

# 731
  • Вестерос
  • Мнения: 38 291
Навсякъде казват да се избягва изкарване на бебето по време на мъгла. Във Варна си имаме доста от нея Grinning Добре, че е до към обед повечето дни.

За изписването съм си приготвила в една торба един дебел чорапогащник за бременни и една рокля тъмно синя по-свободна, както и боти. Искаше ми се нещо свежо и цветно, но за съжаление не ми стават...

# 732
  • Варна
  • Мнения: 504
Къде проверявяте колко замърсен в въздуха? В мъгла ясно, че няма да се излиза ама в другите дни не съм се замисляла. При нас вчера цял ден миришеше на пушек не мога да отворя да проветря камо ли да излезем. 🤷 Най вероятно ще правим някакви бягства към планината, защото със сигурност не е по -добре да си седи само вкъщи.
Нямаме дъждобран за количката, но ще поръчам дори да не вали да си седи там закрито особено като се налага да ходим на преглед.
Мале вие вече за дрехите за изписване мислите 😵‍💫 аз там съм лесна нямам много дрехи, които да ми стават и може да ми е много студено ,но ще съм с някоя от двете рокли които ми стават и чорапи над коляното. Няма да седим много навън затова не се притеснявам .за изписването само ММ ще дойде в болницата
.
Преди малко ММ ми съобщи ,че мерките за Ковид отпаднали 🙄 сега като отида на преглед ще видя дали и там са чули, а неделя направо ще питам Имир за посещенията. Това ще е голям късмет ако пускат мъжете.

# 733
  • Мнения: 626
Аз за изписването съм оптимистка с дрехите-един панталон от преди да съм бременна съм избрала,само трябва да ми стане😃 и блуза. Даже ще си взема 1-2 разкрасителни продукта дано имам време да ги ползвам да не съм като зомби по снимките😁
Снощи и аз видях на новините заглавие  "Ковид мерките са в историята " Ще видим болниците как ще го интерпретират Simple Smile

# 734
  • Мнения: 266
Аз ще се изписвам с една широка розова рокля с дълъг ръкав и чорапи тип жартиер, защото не мога да опаша шкембака 😀 добрата новина е, че живея във високата част на едно село на 5км от родния ми град, имаме градина с дръвчета и въздуха е топ 🤩  иначе в куфара съм си сложила спирала, сух шампоан и коректор 😂 да не съм толко страшна на снимки

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт