До ДЕКЕМВРИ време не остана, сладко бебенце ще гушка мама 👶🧸 -- тема 7, 2022

  • 28 216
  • 757
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 564
Оп запис и от мен . Аз се чудя в какво да си сложа нещата за болницата ? Сак? Раница? Куфар?

# 16
  • Мнения: 231
Следващата ме АГ по ЗК ми каза, че тоновете не се покриват и се заплащат отделно. В моя случай плащам по 30 лв. След тоновете отивам директно при нея, но не ми е взела и стотинка повече.

Аз багажа ще го приготвя в един куфар на колелца, че ще е по-лесно с него отколкото в чанта. Допълнително ми се налага да си купя чанта за количката и мисля събота да ходя да си купя и в нея да сложа нещата за бебето.

# 17
  • Варна
  • Мнения: 504
Аз мислех да е малък куфар, но ще трябва и голям раница, затова срам не срам с един средно голям куфар...
Аз като ходя на познато място за един ден вземам две чанта+ раница , а сега на съвсем непознато.... А и съм в държавна болница за там като гледам повечето пишат , че трябва прибори, чаша....
Borepanda9  имаш ли избрана чанта за количката? И аз още не съм взела бях харесала от Али експрес ама като гледам нищо няма да поръчвам от там и сега трябва да търся по магазините. Ако някой има препоръка да праща.

# 18
  • Мнения: 818
По време на престоя си в болниците за задържане видях много мами за планово секцио и всичките бяха с куфарчета на колелца, за да им е леко и само да го бутат. Най-вече защото не пускат мъжете в отделението заради тъпия ковид.. Та и аз на това мисля да заложа.

Иначе и на мен ми казаха, че тоновете не се покриват от ЗК и се заплащат.

Определено за държавна болница си трябва по-голям куфар, защото трябва да си носиш лъжица, вилица, доста неща за бебето, пижами, вода, тоалетна хартия.. поне в Тина Киркова е така. Докато в Токуда не носиш нищо за бебето освен дрешки за изписването, които могат да ти донесат в деня преди това да се случи, заедно с дрехите на теб. Не трябва да носиш прибори, вода или тоалетна хартия, само тоалетни принадлежности и джапанки за банята. Ако не искаш техните нощници, може да си носиш свои. Там дават и ежедневно еднократно бельо, превръзки, лепенки за раната и каквото друго ти трябва. Аз ще си взема и суитчър, защото държат едни 22 градуса и си е хладно.. Имаш избор да си носиш и помпа за кърма, но ако искаш да даваш млякото на бебето, ще трябва и стерилизатор да помъкнеш и вече става много сложно. Мисля да си взема и кремчето за зърна, както и това за стрии.

# 19
  • Мнения: 231
Borepanda9  имаш ли избрана чанта за количката? И аз още не съм взела бях харесала от Али експрес ама като гледам нищо няма да поръчвам от там и сега трябва да търся по магазините. Ако някой има препоръка да праща.

Гледах в Хиполенд няколко модела, но в събота ще се разходя да ги видя на живо какво представляват и да купя направо нещо, че то времето си лети.

# 20
  • Вестерос
  • Мнения: 38 249
Аз бях гледала разни раници, в крайна сметка се оказа, че към количката имам точно раница подарък. Сякаш раница ми се вижда по-практично от чанта.

# 21
  • Мнения: 625
И моята количка върви с раница, сенник, поставка за чаша и още някакви неща. Гледах на моя приятелка с чанта количката, ами раницата ми се вижда и по практична и по прибрана, и повече неща събира според мен,вече ще видим на практика като започна да я използвам 😊

# 22
  • Мнения: 349
И аз реших да ползвам малък куфар за болницата, защото ми се струва най-практично да го влачиш насам там из болницата. А ако не се събере всичко, ще взема и раницата на бебка от количката.

В пакета на МД са включени тоновете, а АГ по ЗК не е искала да заплащам за тях. Следващият път ще я попитам, че откакто съм по ЖК съм отвикнала да питам дали дължа нещо.

# 23
  • Вестерос
  • Мнения: 38 249
Решихте ли с какво ще завивате за сън бебето?

# 24
  • Мнения: 12
За завиване вътре съм решила с одеяло,за разходка ще е в портбебе и покривалото на количката.

# 25
  • Вестерос
  • Мнения: 38 249
А с какво одеяло, някакво дебели памучно или мерино примерно?

# 26
  • Мнения: 818
Аз се спрях на зимно чувалче за спане от Angel Baby. Това, което е за 18-22 градуса понеже в спалнята държим около 21 градуса, а в другите стаи около 23 макс през зимата. Води се за от 0 до 6 месеца.

# 27
  • Вестерос
  • Мнения: 38 249
Още го мисля и аз, но не мога да преценя кое да купя 2,5 тог или 1 тог. Затова разпитвам за алтернатива.

# 28
  • Мнения: 12
Имам едно памучно дебело и си изплетох от прежда Ализе Пуфи още 2,че са много мекички и топлият много.

# 29
  • Мнения: 216
Запис в темата и от мен.
Аз тези дни влизам в 8мия месец, нямам подготвен багаж за болницата, нито за бебето, но ще раждам(май) в частна болница и има неща, които не трябва да взимам.
Чакам да изляза болничен и ще започна да пера, гладя и купувам това, което  не ми достига(имам доста неща от приятелки/роднини). И на мен ми трябва чанта/раница за количката, но не съм разглеждала. Надявам се като не съм на работа да имам време за всичко, че съм до никъде(според мен)

Общи условия

Активация на акаунт