(Био)зеленчукова градина-нашето райско кътче (тема 51)

  • 31 037
  • 783
  •   1
Отговори
# 780
  • София
  • Мнения: 1 397

Имате ли идея от къде мога да купя 2-3 кокошки в София? Мъжът ми не иска да са от държавните птицеферми.
На пазара в Долни Богоров, всяка неделя.

# 781
  • Мнения: 630
Не си спомням името и се извинявам, но искам да питам само почвата ли ползва или я смесва с друга.


Не съм я смесвал, нищо, садено в нея, не изгни или изсъхна.

# 782
  • Мнения: 7 856
Не знам как без химия ще се спаси чесъна от чесновата муха, която ще се развилнее в края на месеца или през март. Аз за това ако гледам чесън, садя през април от този, който е траен и издържа изваден цяла зима.
Появи ли се чеснова муха, съсипва чесъна и не става нето за зелен, нито за глави.
Нямам идея за пръскане с био препарат.
Мисля да опитам и аз със садене април на чесън тази година. Приемам всякакви други насоки и съвети за гледане на чесън и лук за зрял, тъй като това е едно от нещата, които вече трета година не ми стават и не мога да отгледам.
Откъде взимаш чесъна за садене?
Радомирски е, както и чушките. Наложи се, защото не бях садила известно време и затрих местния сорт.
За глави лук не знам, поне в моята почва не става. Май иска по-песъчлива почва. Но съм виждала как го садят - съвсем плитко и после се виждат част от главите над почвата.
Аз гледам само за зелен и садя по-дълбоко арпаджика.
Чесънът обаче се сади по-дълбоко, за да направи глави. С него не съм имала проблеми (когато е от този, който се сади напролет).
Чесновата муха същата като луковата муха ли е? Бях чела че морковите пазят лука от лукова муха. Или за друга муха иде реч?
Различни са двете мухи. Но поразиите им са аналогични - снасят яйца в стъблата и ги съсипват.

# 783
  • Мнения: 1 205
НОВА ТЕМА

...
Щях да снимам, но не знам ще има ли нова тема, да не се хабя в старата.

Миналата седмица казах, че нямам възможност да пусна нова тема  преди днес. Помолих да я пусне друг, но никой не го направи...... Отделям от времето си за да синтезирам купища информация, която никой не си прави труда да чете....... Искахте анкета за сортовете домати, никой не си направи труда да предложи сортове, дори нормална дискусия не се завъртя. Какво очаквахте?  Може да не се хабите и да пишете......
Ефибуш, не е конкретно към теб, към всички е, просто използвах поста

Общи условия

Активация на акаунт