Нашите цветя - обща тема 18

  • 30 133
  • 749
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: X
При мен на тъмно добре вървят само малката палма елеганс и драцените. Останалите обичат светлина. Много не обичат директна силна слънчева светлина, но обичат светлина. Филодендрон, монстера, антуриум, алокация и много други се гледат под лампа, ако не е достатъчно светло.
Всъщност като се говори за светлина и тъмнина винаги настава объркване, защото всеки има предвид нещо различно.

# 46
  • Мнения: 156
Моите Пилеи Пеперомоидес от Лидл не са порастнали на височина. Може би им  е тъмно където съм ги сложила. Имам две други саксии с пилеи, не съм ги подпирала/връзвала на нищо. И "бебоците" съм ги оставила да растат на воля.  Мноооого харесвам това цвете!

В началото доста добре вървеше и сега е ок ама височка стана и стъблата са и дълги иначе има две малки разстения в саксията. Стои на юго източен прозорец на бюрото ми но сутрин, спускам щори когато е много силно слънцето. Сега четох, че може да се среже основното стъбло и да се раздели.

# 47
  • Мнения: X
Ториш ли я?

# 48
  • Мнения: 1 431
Как не иска силна светлина като по Средиземноморието растат прекрасни и огромни екземпляри под убийствена слънце почти цяла година?

Нови бегония и орхидея. Една подобна орхидея уморих, сега пак ще чета как се гледа, че да не уморя и тази.





Как се казва орхидеята?

# 49
  • Мнения: 5 132
Здравейте в тази красива тема Flowers Hibiscus! Имам въпрос - листо от кротон във вода дали ще пусне корени?

Опитах два пъти да отглеждам драгоценната орхидея от снимката в предния пост, но не успях... Тази е много красива и очевидно добре гледана. Поздравления!

# 50
  • Мнения: X


Как се казва орхидеята?

Macodes Lowii, вид Jewel orchid.

beauty_magnolia, не съм я гледала аз, в събота я купих.

# 51
  • Мнения: 5 132


Как се казва орхидеята?

Macodes Lowii, вид Jewel orchid.

beauty_magnolia, не съм я гледала аз, в събота я купих.

Да расте и да Ви радва Sparkling Heart Имах голямо желание за такава, но след два неуспеха да се справя се отказах.

# 52
  • Мнения: 156
Моите Пилеи Пеперомоидес от Лидл не са порастнали на височина. Може би им  е тъмно където съм ги сложила. Имам две други саксии с пилеи, не съм ги подпирала/връзвала на нищо. И "бебоците" съм ги оставила да растат на воля.  Мноооого харесвам това цвете!

В началото доста добре вървеше и сега е ок ама височка стана и стъблата са и дълги иначе има две малки разстения в саксията. Стои на юго източен прозорец на бюрото ми но сутрин, спускам щори когато е много силно слънцето. Сега четох, че може да се среже основното стъбло и да се раздели.


ето я на снимка

# 53
  • Мнения: 5 381
Ариадна, цветята така се накланят към светлината. За да растат изправени и симетрични, трябва да ги завърташ редовно.

# 54
  • Мнения: X
Едното хиби цъфна с огромен цвят, а откъм зеленина изглеждаше доста нещастно.

# 55
  • Мнения: 3 552
И моето червено днес с над десет сантриметра цвят.

# 56
  • Мнения: 5 132
Здравейте в тази красива тема Flowers Hibiscus! Имам въпрос - листо от кротон във вода дали ще пусне корени?

Скрит текст:
Опитах два пъти да отглеждам драгоценната орхидея от снимката в предния пост, но не успях... Тази е много красива и очевидно добре гледана. Поздравления!

Пак да попитам, ако някой има опит ще ми бъде полезен.

# 57
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 062
не е невъзможно, но ако изобщо стане ще е бавно.
много зависи как е откъснато листото- ако е дръпнато заедно със спящата пъпка има шанс, не 100%, но все пак шанс, ако е откъснато без нея или е отрязано над връзката със стъблото мисля, че няма да стане.

не искат ли да ти дадат връхче? хем тяхното ще се разклони, хем и ти ще имаш по-голям шанс да го вкорениш.

# 58
  • Мнения: 5 132
не е невъзможно, но ако изобщо стане ще е бавно.
много зависи как е откъснато листото- ако е дръпнато заедно със спящата пъпка има шанс, не 100%, но все пак шанс, ако е откъснато без нея или е отрязано над връзката със стъблото мисля, че няма да стане.

не искат ли да ти дадат връхче? хем тяхното ще се разклони, хем и ти ще имаш по-голям шанс да го вкорениш.

А как изглежда спящата пъпка?
Листото си го скъсах сама като внимавах да не им "ощетя" много кротона. За връхче не стана въпрос, стана ми неудобно да счупя по-голяма част от едно листо.

# 59
  • Мнения: X
Няма да стане с листо.

Общи условия

Активация на акаунт