Нашите цветя - обща тема 18

  • 30 135
  • 749
  •   1
Отговори
# 30
  • Мадрид / София
  • Мнения: 5 995
Подаръкът от преди няколко дни, за който ви писах. Готви се да цъфти, дано успее и го хвана цъфнал, че не знам колко държат тези цветове. Хибрид е.

# 31
  • Варна
  • Мнения: 2 033
Флокс, така ще ги изконтролирам тези теменужки, че... Каквото - такова.Grinning Втора поредна година пропускам петунии, че все ги маносвам. Надявам се с теменужките да имам по- голям късмет, ако ли не, ясно е какво ще се случи.

# 32
  • Мнения: 2 898
Флорен, при мен теменужки и кученца изкарват без проблем зимата на открита южна тераса и си цъфтят Simple Smile.
Като ги преместя на остъклената тераса теменужките почват да линеят и въшлясват.

# 33
  • Мнения: 14 788
Бубе,не ми е удобно да слагам мои цветя по корицата и в началните постове. 😁 Струва ми се неуместно,за това слагам вашите. 🤗

# 34
  • Мнения: X
Здравейте, момичета! Големи красоти имате Simple Smile

Бих искала да Ви попитам за съвет - фен съм на зелените растения, имам спалня и детска стая, чиито тераси са усвоени и превърнати в офиси, съответно светлината там е по-скоро лека. Дайте ми идея за голямо зелено растение за спалнята - филодендрон (от този със сърцевидните листа) дали ще вирее добре? За детската фикус бенджамин (с тъмни листа) добър вариант ли е? Имам вкъщи замиокулкас май се казваше (мисля, че и картофена палма го наричат) и той си тръгна идеално дори в тъмния ни коридор, но сложих една драцена в спалнята и сега виждам, че има три изцяло жълти листа.. та си я преместих.

# 35
  • Карлово
  • Мнения: 4 648
Здравейте, момичета! Големи красоти имате Simple Smile

 светлината там е по-скоро лека.  За детската фикус бенджамин (с тъмни листа) добър вариант ли е?
Само за това мога да се изкажа. Имах бенжамин, но пъстър в дъното на стая, която не беше особено осветена, в смисъл, че в близост до 10м имаше друга сграда. Та този фикус зиме ставаше листопаден. На пролет отново се раззеленяваше.

# 36
  • Мнения: 3 772
На някого в тази или другата тема бях обещала Ириси като дойде времето. Е дойде … да ми пише ЛС който беше, че не помня. Simple Smile
Един цъфнал сукулент! Тиквата не е моя реколта, само да кажа.

# 37
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 062
Замиокулкас и картофена палма не са едно и също.
Картофената палма заспива по някое време, а за останалото и трябва светлина.

# 38
  • Мнения: X
Замиокулкас и картофена палма не са едно и също.
Картофената палма заспива по някое време, а за останалото и трябва светлина.

Да, майка ми твърдеше, че било едно и също, явно наистина не е Simple Smile Идеята ми беше, че Замиокулкаса си върви идеално на по-тъмно, но ми се искаше нещо по голямо - тип Бенджамин или нещо такова...

# 39
  • Мадрид / София
  • Мнения: 5 995
Бенжамина не иска силна сеетлина, но ако е тъмно ще остане без листа. Трябва му средно положение.

# 40
  • Мнения: X
Как не иска силна светлина като по Средиземноморието растат прекрасни и огромни екземпляри под убийствена слънце почти цяла година?

Нови бегония и орхидея. Една подобна орхидея уморих, сега пак ще чета как се гледа, че да не уморя и тази.



# 41
  • Мадрид / София
  • Мнения: 5 995
Soft, сложи я в сфагнум орхидеята и поливай мъничко когато сфагнума е почти сух. Тоест поддържай лека влажност и не много силна светлина. Живеят в корените на дърветата, а там светлината е слаба, но пък е влажно.

Фикуса бенжамин вирее освен на слънце вирее и на полусянка, но когато светлината е доста ограничена им падат листата.

# 42
  • Мнения: 5 381
При мен на тъмно в дъното на стаята виреят папрати, юка, сансеверия и замиокулкас. Всички изглеждат доволни. Антуриум също съм гледала на тъмно, цъфтеше постоянно. Виждала съм и филодендрон, монстера, някои маранти, хлорофитум, епипренум...

# 43
  • Мнения: 156
Здравейте,
страхотни цветя, както винаги. Аз имам пак няколко въпроса Simple Smile

- имам пилея купена от лидл пролетта и доста се издължи има и малки: въпроса за майката разстение да и сложа ли нещо да се държи на него и да изкопая ли малките?

- на терасата и аз имам 4 хортензии: една булка, една от лидл, две бебета. До колкото знам ще чакам да им опадат листата и тогава ще ги завия (купила съм едно "платнище" от лидл), а кога да очаквам да хвърлят листата?

- пак на терасата имам мушкато и африканска маргаритка и двете цъфтят още: има ли нещо по специално с подготовката на презимуването да се спазва?

Това за сега, после повече Simple Smile

# 44
  • София
  • Мнения: 22 742
Моите Пилеи Пеперомоидес от Лидл не са порастнали на височина. Може би им  е тъмно където съм ги сложила. Имам две други саксии с пилеи, не съм ги подпирала/връзвала на нищо. И "бебоците" съм ги оставила да растат на воля.  Мноооого харесвам това цвете!

Общи условия

Активация на акаунт