Отговори
# 690
  • Варна
  • Мнения: 504
Steliqna89 до някъде те разбирам . При мен последните вечери докато спя много ме заболяват краката ужасно е. Денем нямам проблем, но вечер усещам болка само в долната част под коляното,събуждам се  и известно време се чудя как да се завъртя. Мислех, че е спрямо страната на която спя и най-много си ме наболява левия.
Наистина не мога с си представя по цял ден да усещам тази болка със сигурност е ужасно 😔 но си повтарям , че е на финала и по-големи болки ще има....

# 691
  • Мнения: 706
Момичета ходих , бебка е добре върви по- голяма.  32+3/ 2060 тежи. Каза ,че върви напред и при такъв инцидент още веднъж в спешното. Сега нямам слуз и на прегледа гледа шийката не е мека , но не може да каже 100% дали се разпада тапата на 27 ще ходя пак , ако ми се случи. Води в норма , шийката я гледа доста и с вагинален ... Не знам да видим. Хубавото е че нямам контракции, матката 2степен зрялост 36 ММ , бебка е 42см. Не знам дали нещо го притесни, че ме вика след един ден пак.... Объркана съм.

Раждали майки , какво е това тапата и колко време след падането и родихте как падна при вас разкъса ли се?

# 692
  • Мнения: 818
За тапата съм чувала различни неща от различни приятелки. Повечето изобщо не им е падала тапата, имам само една при която падна и роди след около седмица и нещо.. може и повече да беше. Май е доста индивидуално.

Иначе както вече споменаха на уебинарите казват, че уж се възстановявала 🤷🏼♀

Най-вероятно те вика за да се презастрахова, по-добре така отколкото да не те наблюдава 😎

# 693
  • Мнения: 626
Благодаря момичета, ще си търпя то е ясно. Малко се притеснявам как ще ходя по прегледи,че кабинетите са все на втория етаж, но... ще го измисля някак 🙂 а и не губя надежда,че може бебето да се размърда и да ме облекчи🙂

# 694
  • Вестерос
  • Мнения: 38 291
Кадерай, радвам се, че всичко е наред. Според мен те вика да види пак шийката и за тапата. В една група днес се обясняваха за тапата, че в гугъл имало снимки да видиш какво е.

# 695
  • Мнения: 706
Кадерай, радвам се, че всичко е наред. Според мен те вика да види пак шийката и за тапата. В една група днес се обясняваха за тапата, че в гугъл имало снимки да видиш какво е.
да гледам ама няма нищо общо , не такава голяма едра слуз , не е червена . Бяла с червени нишки.  И той каза , че ако не е се разпадне цялата ще удържим до 36 и даже може да се възстанови , радваме , че не е всеки час а след много дълъг период се появява. Показах снимката видя зачуди се гледа гледа ама.... Ще видим най-важното всичко да е наред и да сме добре. Благодаря ви ,много.!

# 696
  • Мнения: 109
Аз вече споделих за моята тапа, родих 6 часа след падането и. Имам позната, която в 7ми месец падна и си изкара така до край, следи се и АГто щом ще те следи, значи всичко е ок. Не се притеснявай излишно, за да не си докараш контракции Simple Smile

# 697
  • Мнения: 818
Милата! Много ми е мъчно като чета през какви болки преминаваш вече седмици наред.. Надявам се Боуен терапията да те опусне след ден два наистина. А пробвала ли си с някакви по-леки масажи и/или йога упражнения 🤔 Звучи като някой прищипан нерв, което е доста неприятно 🙁

Благодаря момичета, ще си търпя то е ясно. Малко се притеснявам как ще ходя по прегледи,че кабинетите са все на втория етаж, но... ще го измисля някак 🙂 а и не губя надежда,че може бебето да се размърда и да ме облекчи🙂

# 698
  • Мнения: 349
Моята ПРМ беше на 27.02., с ранна овулация (следях я). АГ ми каза, че на 5.11. ми започва 37гс и, живот и здраве, ще мога малко да си отдъхна. 🙏  Но така или иначе бебоците не се вълнуват от нашите изчисления, така че дано всички да влезем в 9тия месец, пък когато са готови, тогава да излизат.

Moят термин си е 03.12., навсякъде така ми излиза. Обаче като ми пускала АГ-то за 45-болничния в системата на НОИ излизало 05.12. и сега не съм от 19.10, а от 21.10 болничен. Казаха ми, че не можело да се оправи. Стана ми сега интересно, че можело и по-рано. Днес ще го вземам.

И моя термин е 3.12, което е събота, и болничния ми го издадоха без проблем миналата седмица от 19.10 до 2.12 (петък). Не са ми искали пари.
Пари и аз не съм плащала, ама съм нямала болничен преди това. Кога беше твоята ПРМ? Моята беше на 26.02.

# 699
  • Мнения: 626
Благодаря ти🙂
С йога пробвах,но не бях постоянна,защото едни ми казват, че трябва почивка, а и мен при движение повече ме боли. И АГ казва,че е нерв даже ми предложи инжекции Дексаметазон мисля, който освен за разгръщане на белите дробове на бебето намалявали отоците по ставите, но си е кортикостероид и при положение, че за бебето не е нужно, няма да си бия. Все пак си е химия.
И разчитам на думите на всички -"като родиш ще мине"

Милата! Много ми е мъчно като чета през какви болки преминаваш вече седмици наред.. Надявам се Боуен терапията да те опусне след ден два наистина. А пробвала ли си с някакви по-леки масажи и/или йога упражнения 🤔 Звучи като някой прищипан нерв, което е доста неприятно 🙁

Благодаря момичета, ще си търпя то е ясно. Малко се притеснявам как ще ходя по прегледи,че кабинетите са все на втория етаж, но... ще го измисля някак 🙂 а и не губя надежда,че може бебето да се размърда и да ме облекчи🙂

# 700
  • Вестерос
  • Мнения: 38 291
Моята ПРМ беше на 27.02., с ранна овулация (следях я). АГ ми каза, че на 5.11. ми започва 37гс и, живот и здраве, ще мога малко да си отдъхна. 🙏  Но така или иначе бебоците не се вълнуват от нашите изчисления, така че дано всички да влезем в 9тия месец, пък когато са готови, тогава да излизат.

Moят термин си е 03.12., навсякъде така ми излиза. Обаче като ми пускала АГ-то за 45-болничния в системата на НОИ излизало 05.12. и сега не съм от 19.10, а от 21.10 болничен. Казаха ми, че не можело да се оправи. Стана ми сега интересно, че можело и по-рано. Днес ще го вземам.

И моя термин е 3.12, което е събота, и болничния ми го издадоха без проблем миналата седмица от 19.10 до 2.12 (петък). Не са ми искали пари.
Пари и аз не съм плащала, ама съм нямала болничен преди това. Кога беше твоята ПРМ? Моята беше на 26.02.
Дано! На всички ни пожелавам да влезем в деветия и после когато си решат малките човечета Simple Smile
Моята свекърва е решила, че ще раждам на 13 🤔 Дано не, че ММ е в командировка до 15 😁

# 701
  • Мнения: 122
Тифани, и моята ПРМ е 26.02 😄
Иначе и аз имам хемороиди, и запекът от първия триместър се върна с пълна сила. Само дулкософт ме оправя, трябват му 5 дена да подейства, но ми харесва защото после няма напъни и нещата се случват естествено, гастроенторолог ми го изписа и е безвредно за бебето.
Спирам да пиша, че днес бях на очен и още са ми разлирени зениците - но поне очните дъна са супер😁

Moят термин си е 03.12., навсякъде така ми излиза. Обаче като ми пускала АГ-то за 45-болничния в системата на НОИ излизало 05.12. и сега не съм от 19.10, а от 21.10 болничен. Казаха ми, че не можело да се оправи. Стана ми сега интересно, че можело и по-рано. Днес ще го вземам.

И моя термин е 3.12, което е събота, и болничния ми го издадоха без проблем миналата седмица от 19.10 до 2.12 (петък). Не са ми искали пари.
Пари и аз не съм плащала, ама съм нямала болничен преди това. Кога беше твоята ПРМ? Моята беше на 26.02.

# 702
  • Мнения: 160
Стелияна, съчувствам ти за болките. Имах защипан нерв на кръста през лятото, цял месец се мъчих. Накрая отидох на един апарат с ултразвук, който се използва за травми. Жената я познавам, която работи с него, тя не искаше точно на цялата процедура да ме пусне и само малко утразвук с един хомеопатичен крем на кръста. Както и очаквах, мина ми само от една процедура. Но както тя очакваше, ми се предизвикаха контракции, много сериозни, цяла седмица. Удържах ги. Ако не беше този проблем, веднага те пращам на това място да се отървеш от болките. В случая обаче нямам какво да ти препоръчам, освен на майка ми хомеопатичния курс за защипан нерв - комбинация от бриония и рус токсикодендрон (ако го изписах правилно). Най-добре хомеопат да се изкаже заради бременността. Пожелавам ти да намериш решение, че и с постоянни силни болки не се живее.

Кадерай, преди първото ми раждане тапата падна около две седмици по-рано. Тогава родих на термин. И тапата беше просто някаква розовееща слуз, доколкото въобще си спомням. Знам, че много дълго може да се кара без тапа, затова просто се следи и не се притеснявай излишно. Имаш си шансове да избуташ до 9 месец, още малко остава.

Аз имах неочаквано хемороиди преди 2-3 години, но неболезнени и кървящи. Оправих си ги с цикатрадина свещички. Така и не разбрах от какво се появиха. А сега с тези хемороиди може ли да се ражда нормално?

# 703
  • Вестерос
  • Мнения: 38 291
Днес като казах на АГ, не ми е казвала, че не е причина да не мога нормално.

# 704
  • Мнения: 109
Момичета, аз се муча с тези хемороиди още от 4 месец, след кремове и кремове, цикатрид ( след раждането ми помогна, сега не) и т.н. по препоръка на един доктор педиатър си купих на хималая Пилос, 3.50 лв струва и се родих, а не вярвах на такива неща. Та да чукна на дърво, от месец нямам нищоооо Simple Smile мъчих се 3 месеца, кървящи, болящи, ужасни.... та пробвайте Simple Smile билково и безопасно е

Общи условия

Активация на акаунт