Изпражнения при смесено хранене

  • 1 082
  • 2
  •   1
Отговори
  • Мнения: 51
Здравейте на всички!!! Като новоизлюпена мама имам много въпроси и ще се радвам да намеря отговори от по опитните. Синът ми е на 14 дни и все още на смесено хранене тъй като челюстта му е твърде назад и не успява да суче достатъчно ефективно, а кърмата ми не е чак толкова много че да изцеждам за цяло денонощие, та даваме и АМ два до три пъти в деня. От два дни забелязвам, че в изпражненията му има нещо като частици, самото ако е светло зелено на цвят и доста гъсто, по скоро като каша. Чудя се от какво ли може да е? Дали е от АМ? Даваме ХИП ХА комбиотик. Самия той изпитва дисконфорт при изхождане и доста се напъва и плаче, а след като се изходи се успокоява. Започнахме капки против колики в комбинация в пробиотик и давам еспумизан когато има по-силни болки и се свива много. Според педиатъра ни е рано за колики, но каза да продължим да ги даваме. Не съм се консултирала с него за изпражненията, тъй като консултацията беше преди да станат такива. Ще се радвам на вашите мнения и съвети за действие! Благодаря ви изключително много предварително!

# 1
  • Мнения: 1 804
Не е рано за колики. Точно време си е. Напъването е нормално в началото, докато мозъка се научи да контролира кои мускули трябва да стегне и кои да отпусне, за да се изака. По принцип са нормални и частичките в акото.
Аз бих пропуснала пробиотика.

# 2
  • Мнения: 51
Не е рано за колики. Точно време си е. Напъването е нормално в началото, докато мозъка се научи да контролира кои мускули трябва да стегне и кои да отпусне, за да се изака. По принцип са нормални и частичките в акото.
Аз бих пропуснала пробиотика.

Благодаря за отговора!! А защо без пробиотик? Аз си мислех че това е най-смисленото?

Общи условия

Активация на акаунт