Финала наближава!Октомврийче се показва❤Тема 4

  • 24 478
  • 418
  •   1
Отговори
# 360
  • Мнения: 481
Аз пръсках с цикатридина още от родилния дом. На 14-15 ден паднаха част от конците, мисля че още малко има обаче. Но мен много ме сърби там долу, мислех, че е заради конците. Някоя друга мама с такъв сърбеж долу и с конци? Започвам да си чудя дали не са гъбички, макар че в 9 месец микробиологията беше чиста 🙄

# 361
  • Мнения: 161
Към вече родилите мами и тези, които ходят на разходки. Има ли някоя мама от София, която си търси компания за разходки?
Район Студентски, НСА, Зоологическа?
Ще се радвам да се организиране и запознаем Simple Smile

# 362
  • Мнения: X
И аз си търся компания за разходка с бебета в района на парк Гео Милев Simple Smile

# 363
  • Мнения: 225
Момичета, след една много интензивна серия събития, при които при падане на тапата, следящия ме АГ ме поля със студена вода, че няма да е в София идните дни, а си познавам тялото и знаех, че е стартът на раждането е зад ъгъла, за под 3 часа се наложи да избера нов лекар и днес на обяд родих нашата бузеста дъщеричка, 3500🤭51см, на ръба бях да им кажа да ми направят секцио и да се свърши, защото аз нямах подготвителни контракции, а само тежки родилни такива. Предложиха ми епидурална и с радост приех, даже ме беше страх да помисля, че може да изпуснем момента😵💫Дълбок поклон пред тези, които са успяли и без упойка… Всички видове раждане са колкото нормален, толкова и божествен процес! Стискам палци на мамите, които остават за края на месеца. ❤

# 364
  • Мнения: 25
Аз пръсках с цикатридина още от родилния дом. На 14-15 ден паднаха част от конците, мисля че още малко има обаче. Но мен много ме сърби там долу, мислех, че е заради конците. Някоя друга мама с такъв сърбеж долу и с конци? Започвам да си чудя дали не са гъбички, макар че в 9 месец микробиологията беше чиста 🙄
При мен също има сърбеж. Познати ми казаха че било нормално и че сърбежа означавал зарастване на раната, но така ли е реално не знам. Чудя ли да си взема ли Цикатридина или вече няма смисъл, защото е минало доста време ?

# 365
  • Мнения: 116
Момичета да се похваля на 26.10  в 13.17 ч проплака Алексей 3.800 53 см. 7 часа мъка за нормално, се появи секцио. Няма значение важен е крайния резултат 💐🌸🍀

# 366
  • Мнения: 302
Честито на родилите!

DanniM, искрено съжалявам!

За протокола- на 21-ви се роди синът ми. Вкъщи сме и се гледаме. Баткото много се радва.

# 367
  • Мнения: 100
Честито бебенце, да сте много Здрави 🍀🍀🍀
А ако не е тайна къде ражда ?
Ами, резнали са я малко по главичката, и никой не ни осветели по темата. Малко ни изкараха акъла, като я видях- случвало се било.
Но наистина не е дълбоко, но е факт.

В Софиямед раждахме, но минало заминало - няма лоши чувства. Вече втора седмица сме си у дома и се наслаждаваме един на друг. Дай Боже всички скоро по домомвете...

# 368
  • Мнения: 271
Да се запиша и аз за финал на темата. Днес се появи и моето момче Борислав. Преносих го 6 дни, днес пуснахме система за да тръгне раждането, но в крайна сметка нещата се закучиха и го извадиха със секцио. На пук на очакванията, че второто раждане е по-лесно и бързо. Имала съм и срастване на плацентата към стената на матката, но в крайна сметка и двамата сме добре.

# 369
  • Мнения: 225
Честити бебенца Eli, Machken, Ivona🌺🌺🌺Да са здрави и бузести!

# 370
  • Мнения: 481
Честито на всички мами! Да гушкате бебенцата и много да им се радвате!

# 371
  • Мнения: 51
Момичета как са вашите бебенца спят ли вечер? Моят задължително се буди през три часа да яде и после разбира се и не заспива веднага иска малко да се полюшкаме, обаче мама вече е много изтощена. Пробвах се с вода какво ли не да го държа буден през деня за да спи вечерта обаче не става. През деня може да направи по-голяма пауза обаче аз нямам толкова време да спя. Не знам как да се справя малко съм вече на ръба на силите си дайте някой съвет

# 372
  • Мнения: 329
Ххахаха ти си късметлийка 😂😆😂 няма по нормално от това бебето да се буди на три часа, после малко гушкане и пак сън, новородено е все пак. Моето го мъчат колики от 7 дни спим само от 9 до 3 ( в перфектния случай с едно будене за храна в 00:00) и след това до 7:00 е мъка, той се напъва , а аз се мъча да му помогна. Та просто ще трябва да се свикне, все пак е период това , след някой друг месец си направете режим и ше можеш да спиш 8 часа но пак с будене, нали трябва да яде това детенце Simple Smile))
Пп успокоявам се с тива, че на 18 по дискотеките пак не съм спала- сега е същото но в пъти по- добро!!!!
❤😘😍
Момичета как са вашите бебенца спят ли вечер? Моят задължително се буди през три часа да яде и после разбира се и не заспива веднага иска малко да се полюшкаме, обаче мама вече е много изтощена. Пробвах се с вода какво ли не да го държа буден през деня за да спи вечерта обаче не става. През деня може да направи по-голяма пауза обаче аз нямам толкова време да спя. Не знам как да се справя малко съм вече на ръба на силите си дайте някой съвет

# 373
  • Мнения: 116
Момичета, ное сме с колики от съвсем малки .... незнам какво да правя какво да взимам на пазара са хиляди ... някой мнение за продукт при колики ?

# 374
  • Мнения: 524
Момичета, ное сме с колики от съвсем малки .... незнам какво да правя какво да взимам на пазара са хиляди ... някой мнение за продукт при колики ?
Това не е личен опит, а съвет от приятелка:
При коликите се действа в три стъпки:
1)Помага се за разграждане на лактозата с капки с ензим (тип Колийф).
2)Капки със симетикон, за да се разградят газовете.
3) Пробиотични капки.
За много тежки случаи ми е препоръчан този препарат:

Поръчала съм го, чакам да дойде. Не се намира в аптечната мрежа, поръчва се в интернет. Дневният вариант може да се започне от 2 седмична възраст, нощният от 1 месец.

Общи условия

Активация на акаунт