Шипове на врата

  • 1 186
  • 4
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3
Моля за помощ на 27 години съм и имам шип на врата 3-4 прешлен бях на невролог 1 месец и нещо мазах се пий какво ли не нищо не помогна болката е по целия гръб и се мени мястото.

# 1
  • Мнения: 105
Моля за помощ на 27 години съм и имам шип на врата 3-4 прешлен бях на невролог 1 месец и нещо мазах се пий какво ли не нищо не помогна болката е по целия гръб и се мени мястото.
преди много време ми попадна в ютуб клип с един тренажор за масаж на паравертебралните мускули, тези около гръбначният стълб. Свързах се с човека он москва, който го изобретил, продават го и в ЕС, изнасат го там, но струваше майкаси и бащаси, така си направих свой, копирах го..както и да е. Тези мускули непосредствено около стълба трябва да се масажират, разтриват, разтягат и всичко преминава. Трябва голямо постоянство и усърдие...
Най-добре ще помогне фоум ролер, да се търкаляте, както и упражнения за разтягане и ДИЕТА, защото шиповете са информация, че в организма ви върви натрупване на метаболити, вредни вещества и т.н. Диетата е проста, премахвате от храненето лека полека всички меса, яйца, ориз, картофи, бобови, хляб, солено, кисело...Повече природна храна, без термична обработка.
ВАЖНО! Храненето се променя бавно и не кардинално. За нагледност ще ви публикувам това


това е тренажора, който копирах https://www.youtube.com/watch?v=OQcLsFR0JP0&t=396s

Последна редакция: сб, 27 авг 2022, 08:57 от ИваИво

# 2
  • Мнения: 3
Благодаря ще опитам. Натъкнах се ,че СБАЛ - Гръбначен център АД премахват шипове от шията и гръбнака някой минал през тази болница и процедура? Заслужава ли си.

# 3
  • Боса по асфалта вървя си ...
  • Мнения: 20 833
Потърси в търсачката на форума. Има много теми по проблема...Шипове имат много хора, но не при всеки създават проблеми. Помисли при теб какво ги е провокирало? Застоял начин на живот, ходене прегърбен, неправилна поза пред компютъра, забита глава в gsm-a, стоене на течение, спортуване, спане на неудобен матрак и възглавница?

# 4
  • Мнения: 59
Благодаря ще опитам. Натъкнах се ,че СБАЛ - Гръбначен център АД премахват шипове от шията и гръбнака някой минал през тази болница и процедура? Заслужава ли си.
Категорично не в твоя случай! Това са рискови операции и се правят само ако положението е много тежко и обикновено на по-възрастни пациенти. Посети някой добър кинезитерапевт да ти покаже какви упражниения да правиш за твоя случай. Ако той вече прецени, че си за лекар, чак тогава го мисли.

Общи условия

Активация на акаунт