Счетоводител в нужда се познава 19

  • 27 710
  • 742
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 975
Благодаря! Т.е. само договор без фактура, защото е ФЛ и директно на разход. Ако ФЛ е управителя на ЕООД тогава има ли разлика в осчетоводяването?

Сделките между свързани лица трябва да са по пазарни цени, иначе в случай на проверка може да ви начислят допълнително корпоративен данък за сделката. Няма как да се издаде фактура, ако ФЛ не е свободна професия, примерно. Така, че преценете цената на това име на сайт, което реално се продава.
Така е. Цената от 30 лв. е цената на която ФЛ е закупило домейна. За който ФЛ има и фактура. Не мога да преценя дали е по-добре ФЛ да е управителя или друго ФЛ (кой да е продавача)?

# 61
  • Мнения: 3 738
Щом парите са превеждани по банка за разходи ,трябва да представите документи за тези разходи и те да съответстват на получените суми.
Ако се отнася до моя проблем, разходните документи са описани и предадени в клуба,който отпуска средствата , не вярвам да са си правили копия за себе си.

# 62
  • Мнения: 14 451
Щом парите са превеждани по банка за разходи ,трябва да представите документи за тези разходи и те да съответстват на получените суми.
Ако се отнася до моя проблем, разходните документи са описани и предадени в клуба,който отпуска средствата , не вярвам да са си правили копия за себе си.
Да помолят клуба за копия,които да представят.

# 63
  • Мнения: 3 738
Благодаря ,и ако ги признаят няма да има нужда от декларация ,аз и идея нямам къде да.отнеса този " приход" и как да се облага

# 64
  • Мнения: 14 451
Благодаря ,и ако ги признаят няма да има нужда от декларация ,аз и идея нямам къде да.отнеса този " приход" и как да се облага
Има нужда от декларация,приходът е това което е получено по банка,а разходът са именно тези документи.

# 65
  • Мнения: 3 738
А с кое приложение да се покажат, и осигуровки върху прохода трябва ли да има

# 66
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 433
Аз пък не мисля, че това е доход, а просто са възстановени разходи за спортиста. Представете договора, там предполагам пише същото нещо.
Освен, ако клубът не ги е декларирал като изплатени доходи на физическо лице...

# 67
  • Мнения: 3 738
И аз мисля ,че не  е доход изпратихме договора, но ми е чудно ,че клуба в договора е посочил сума 1000 лв. , а прави превод от 770, което ме кара да мисля,че са удържани пари за осигуровки , но не са дадени никакви бележки за изплатени суми , дали не е тяхна злоупотреба

Последна редакция: пн, 03 окт 2022, 20:48 от sunrise_67

# 68
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 433
И аз мисля ,че не  е доход изпратихме договора, но ми е чудно ,че клуба в договора е посочил сума 1000 лв. , а прави превод от 770, което ме кара да мисля,че са удържани пари за осигуровки , но не са дадени никакви бележки за изплатени суми , дали не е тяхна злоупотреба

Замислих се, че може да са го отчели като хонорар по ГД и затова сега да търсят декларация от момчето... Обаче по ГД се получава 844 лева чиста сума.

# 69
  • Мнения: 3 738
Пак съм аз със спортния клуб, пратиха ми бележка за доходи от друга стоп. дейност с код 306 и 307, сумата е 9999,63 от нея са удържани 74,88 осиг.вноски и 742,49 дод, сега не знам какви са тези осигуровки, какъв е процента

# 70
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 433
Пак съм аз със спортния клуб, пратиха ми бележка за доходи от друга стоп. дейност с код 306 и 307, сумата е 9999,63 от нея са удържани 74,88 осиг.вноски и 742,49 дод, сега не знам какви са тези осигуровки, какъв е процента

Еха! Flushed

1% някакви си осигуровки не бях виждала...
Като приспаднеш ( с гадаене) 25% НПР се получава 7499.72 облагаем доход - 74.88 = 7424.84 лева... и съответно 742.49 лева данък...
Обаче какви са тези осигуровки?

# 71
  • Мнения: 3 738
не знам и аз така със смятане назад го докарах на 1 %

# 72
  • София-Младост
  • Мнения: 23 377
Аз не разбирам как в договора пише 1000 лв. и изведнъж станаха близо десет пъти повече. Колко всъщност е получило това дете?

Извадете един ПИК и вижте какво всъщност са декларирали.

# 73
  • Мнения: 3 738
Ами и аз не знам какво е получило, явно е по 1000 на месец, но не знам за колко месеца, чакам пик- а и каквото видя това е, никой не дава информация, и си ги съчинявам явно и аз.

# 74
  • Мнения: 3 172
Здравейте момичета
Искам да попитам какъв е варианта човек без трудово правоотношение да се осигурява сам за определен период от време , т. е сам да си внася осигуровките за периода,  в който ще е без работа.

Общи условия

Активация на акаунт