Искам да махна коремче без спорт - варианти?

  • 3 690
  • 17
  •   1
Отговори
  • Мнения: 10 602
С Дх съм + пъпна херния и дистаза на правите коремни мускули. Никакъв шанс да правя коремни преси. Но трябва да го сваля това коремче, заради гръбнака... Въпросът е как. 62 кг съм, 164 см висока, не консумирам сладко, диетата ми е по-скоро наблягаща на протеини (защото имам и ИР). Бях 52 преди бременност. От как се роди детето имам 10 кг излишни и вредни за гръбнака ми. Искам да стана 55-56.
Сетих се за ония апаратчета, дето се лепят по мускулите и предизвикват контракции чрез електростимул. Ама нямам никаква идея дали въобще вършат някаква работа или са само реклама. Ако се сещате за други варианти за топене на корем в моето положение - ще съм благодарна да споделите.

# 1
  • Мнения: X
10 излишни кг само на корема? Не вярвам. Потърси инфо кактв спорт можеш да правиш в твоето състояние.

# 2
  • София
  • Мнения: 35 104
10 излишни кг само на корема? Не вярвам. Потърси инфо кактв спорт можеш да правиш в твоето състояние.
Вярваш - не вярваш, хормонално качване в голям процент при жените е в областта на талията и корема.
И не е казала, че 10 кг са там, а, че там е проблемната зона.

Оправи хернията и диастазата, доживот така не става.

# 3
  • Мнения: 40 924
То и без това от коремни преси не се стапят тлъстините по корема и паласките. С коремни преси можеш да си стегнеш мускулите, но мазнини се топят с диета и кардио. За диетата е ясно, за кардиото виж какъв спорт ти е позволен - велоергометър, кростренажор, плуване...

# 4
  • Мнения: X
10 излишни кг само на корема? Не вярвам. Потърси инфо кактв спорт можеш да правиш в твоето състояние.
Вярваш - не вярваш, хормонално качване в голям процент при жените е в областта на талията и корема.
И не е казала, че 10 кг са там, а, че там е проблемната зона.

Оправи хернията и диастазата, доживот така не става.

Затова се зачудих, че 10 кг са доста за една област.

Все пак не вярвам всякакъв спорт да е противопоказен, по-скоро съобразен със състоянието. Казвам го от позицията на човек с доживотна травма.

# 5
  • Мнения: 31 710
Планк е най-доброто за корема.
Но дали е добре за диастаза не мога да ти кажа.
Също упражението умряла буболечка

https://www.youtube.com/watch?v=0jycjwAGVi8
Мисля, че то може да се прави за диастаза, но си провери все пак.

Аз също съм с ДХ и крив гръбнак.
С планка нямам проблем. Но трябва да се прави правилно, защото ако не се прави, се получават болки в гърба и кръста.
Също така за да свалиш повече от корема, имай гладни дни. Фастове.
1 ден само на вода. Или закусваш по режима, обядваш и не вечеряш.

# 6
  • Мнения: 10 704
Ако здравословното състояние позволява - балансирано хранене, дълги разходки сред природата и плуване. Изобщо движението, та било то и само разходка помага за свалянето на килограми.

# 7
  • Мнения: 10 602
Здравословното ми състояние в момента не позволява почти никакъв спорт. Weary Нито мога да се навеждам, нито да клякам, нито да вдигам тежести. Имам радикулопатия от дх, поради което не мога да ходя на дълги разстояния.
Забравих да споделя, че и хиатална херния имам и гладуването също ми е противопоказано. Гледам да се храня балансирано. Без излишни въглехидрати.

Преди да се осакатя, бях почнала с хипопресивни упражнения за корекция на диастазата, но като добавих и интензивно каране (вдигане по стълби) на колело и се осакатих. Гръбначния ми стълб не издържа на толкова спорт. Ако стопя коремчето, се надявам, че и там ще се подобри положението.

За апаратчетата с електростимули какво мислите?

# 8
  • Мнения: 31 710
Разбирам.
Тогава се съсредоточи върху това да се оправиш, а упражненията нататък, когато вече си добре.
В момента искаш леко невъзможни неща.
Но корем се сваля с правилно хранене и движение. И двете са важни. Особено храненето.
Принципно отслабва се от коремни упражнения и всякакви други, но ако има правилна храна. Не става ако не ядеш както трябва, да правиш нещо и да мислиш, че отслабнеш.
Спорта е за извайване на тялото предимно.
За такива апаратчета нищо хубаво не мисля.
Друго упражение което се сещам е вакум. С дишане. Но отново трябва да си провериш дали за диастаза е полезно. Провери си, да не те излъжа.
Също така да те информирам, че стандартните коремни преси са абсолютна глупост.
На мен лекаря за дх и гръбнака ми ги е забранил изрично.
Но си ми каза, че трябва да отслабна и задължително трябвада се  тренира и корема, защото здравия и стегнат корем държи гърба стабилен.
След като имаш определени проблеми, се посъветвай с лекуващия лекар какви упражнения може да правиш в момента.

# 9
  • Мнения: 10 602
На мен лекаря за дх и гръбнака ми ги е забранил изрично.
Но си ми каза, че трябва да отслабна и задължително трябвада се  тренира и корема, защото здравия и стегнат корем държи гърба стабилен.
Именно. Това е въпросът. Как, като...

# 10
  • Мнения: 31 710
На мен лекаря за дх и гръбнака ми ги е забранил изрично.
Но си ми каза, че трябва да отслабна и задължително трябвада се  тренира и корема, защото здравия и стегнат корем държи гърба стабилен.
Именно. Това е въпросът. Как, като...

Какъв е точно проблема?
Имаш в момента болки? Не можеш да се навеждаш? Няма да си така до живот.
Изчакай да ти мине.
Виж за планка дали е за диастаза, както и другите, които ти казах.
Какво толкова си направила, че така си пострадала?

# 11
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 260
Корем се топи само с глад/ строга диета. Това е положението.

# 12
  • Мнения: 2 883
Вървене, по 15-20 000 крачки на ден. И калориен дефицит, разбира се.

# 13
  • Мнения: 10 602
На мен лекаря за дх и гръбнака ми ги е забранил изрично.
Но си ми каза, че трябва да отслабна и задължително трябвада се  тренира и корема, защото здравия и стегнат корем държи гърба стабилен.
Именно. Това е въпросът. Как, като...

Какъв е точно проблема?
Имаш в момента болки? Не можеш да се навеждаш? Няма да си така до живот.
Изчакай да ти мине.
Виж за планка дали е за диастаза, както и другите, които ти казах.
Какво толкова си направила, че така си пострадала?

Проблемът е че не мога да спортувам, нито мога да ходя, нито да се навеждам, нито да клякам. Имам радикулопатия. Сковават ми се мускулите при ходене, не мога да си изпъвам нормално левия крак. Цяла година чакам да се оправя, ама не се оправям. Искам да избегна да се осакатя още повече и да стигам до операция, за това трябва да сваля корема, който ми тежи на гръбначния стълб. Коремът ми е все едно съм в четвърти месец бременна.
Преди да пострадам минавах по 5 км на ден пеша. Засилих се да спортувам, по време на пандемията и гръбнака крахна от много друсане с колелото и качвай-сваляй по стълбите.

Вариант без спорт и без глад търся. Калориите съм ги намалила вече, въглехидрати съм ограничила и пак не свалям. Disappointed

# 14
  • Мнения: 1 042
За прибиране на диастазата има редица упражнения, леки при това. Можвте да ги правите като комплекс, докато се прибере диастазата. Ако е до спорт, препоръчвам някой, който вече е имаш опит. Сега на прима виста се сещам, че Маги Пашова имаше спортен клуб Не на диастазата, в който помагаха на майки баш за това.
Другото е калориен дефицит и изчистено хранене, но тук си трябва воля и постоянство и си е проба/грешка, докато не намерите работещото за вас нещо.

Общи условия

Активация на акаунт