Кандидатстване след 7ми клас - какво бихте променили?

  • 7 199
  • 64
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 798
Да, това наистина е проблем. Но така беше и преди, когато аз кандидаствах за гимназия. Явно не са много слчаите и за това не са помислили за решение.

Да, обаче тогава се кандидатстваше само за езикови и математически гимназии. После имаше вариант да влезеш с приравнителен изпит в езикова гимназия или да кандидатстваш в добър техникум след 8ми клас. А 1во, 7мо и 35то бяха нормални квартални училища, за които не се кандидатстваше.  А сега, не дай Боже, ако се случи нещо непредвидено, детето ми ще трябва да пътува до Люлин или Овча Купел (примерно), нищо че живеем в центъра.

# 61
  • Мнения: 1 624
Не си спомням да е имало поправителна сесия. Аз влязох в техникум с изпит. Поне в моята паралелка нямаше вариант без изпит.
Права сте обаче, че сега за всички гимназии и техникуми се влиза с бал, който включва НВО-то.

За мен лично, това което ме притеснява повече е, че сега децата кандидастват за профил, който реално ще се отрази чак 11 и 12 клас. А доста често в 8ми клас дори не се изучава абсолютно нищо по избрания профил.  Много объркана ситуация. Дори се чудя, кой умник го е измислил това!

# 62
  • Мнения: 798
Писала съм "приравнителен изпит" - това по съответния език. В техникумите се кандидатстваше с математика, доколкото си спомням.

# 63
  • Мнения: 660
Кандидатстването за училища като 1-во, 7-мо и т.н. показва, че Министерството тласка родителите към частните уроци и школи, за да компенсира пропуските в училище. Може пък да е за добро. По-образовани деца, независимо как и за чия сметка.

# 64
  • Мнения: 1 624
Принцеса Лея, извинявам се - не съм прочела правилно.
Тези места обаче, обикновенно не се заемаха от случайни деца.

И сега е възможно да се прехвърлиш в друго училище. До колкото знам октомври/ноември има сериозни намествания.
В паралелка на приятелка на моето дете октомври месец се е появило ново дете. Не са обявявали свободни места. Моето дете също искаше да е в тази паралелка...

герани, аз съм доволна, че НВО-то е балообразуваща оценка. Така успях  да накарам моето дете да седне и да позапълни поне малко кратерите от дистанционното обучение (и не само от там) .

Последна редакция: вт, 22 ное 2022, 16:45 от nellytan1

Общи условия

Активация на акаунт