Термин ДЕКЕМВРИ -- тема 4, 2022

  • 31 332
  • 752
  •   1
Отговори
# 735
  • Вестерос
  • Мнения: 38 287
А по гръб ли я слагаше да спи?

# 736
  • Мнения: 636
Момичета,Но шпа  постоянно ли пиете ,които имате контракции?  Или само при нужда ?

# 737
  • Мнения: 1 737
А по гръб ли я слагаше да спи?
Въртях я, слагах я настрани, но честичко се обръщаше по гръб с глава настрани. Така спеше най-спокойно -вдигаше крачетата свити като жабка, ръчичките нагоре, лежаща по гръбче и главичката настрани. Спеше все едно цял ден е работила на полето 😁 Когато поотрасна, започна сама да си избира позите, като крачетата постепенно падаха и се изправяха и сега, на 6г., още спи с вдигнати нагоре ръце. Баба ми казва, че щом детето спи с ръцете нагоре-значи е здраво.😁

# 738
  • Мнения: 160
Аз пия но шпа постоянно заради контракции.
За киселини ползвам три неща: необианацид, помага, но не е много траен. Прясно мляко половин една чаша - същият ефект. Сода за хляб - по изключение, но много ефективно. Моите киселини се провокират от празен стомах и след изяждане на нещо често пъти минават. Все още ми се гади и понякога повръщам. Нямам апетит за нищо, но гладът е болезнен и упорит. Яденето си е мъка с този глад+гадене.
Корема мажа с олио за бременни някакво, нямам стрии, но това е до кожа. От първата брем. нямам нито една. Сега коремът така се е опънал, че имам чувството, че съм глътнала футболна топка. И ми тежи, а бебчо още няма килограм.
За повиването на бебе - то не се повива твърде стегнато и краката също не се стягат, а са свободни вътре в пелената. Не си мислете, че така мъчите бебето. То е свикнало да му е тясно, да е подпряно от всички страни или поне отнякъде. Това го успокоява, защото му напомня за утробата. Повиването първите три месеца подпомага адаптацията към извънутробния живот. В бебешките гнезда, в слингове и подобни, бебета спят много, точно защото се успокояват. След третия месец рефлексът с ръцете отшумява и вече аз мисля да минем към спален чувал или одеалца/пелени, според температурата. Първото дете го повивах и то поне видимо се чувстваше много добре.

# 739
  • Вестерос
  • Мнения: 38 287
Само повито ли го слагаше да спи, с какво го повиваше?

# 740
  • Мнения: 197


Тези пелени бяха от първите ми покупки. В чужбина е доста разпространено използването им и се препоръчва за спокоен сън.Водят се антистрес пелени.

Момичета какво мислите за повиването на бебетата? Тези, които са бременни за втори път повивахте ли първите дечица? Аз съм се загледала в пелени,които се повиват само ръчичките, а от към крачетата са като чувалче,защото  хем ми звучи гадно да не може да мърда все едно, хем ме притеснява този рефлекс на стряскане🙂

# 741
  • Мнения: 593
Момичета,Но шпа  постоянно ли пиете ,които имате контракции?  Или само при нужда ?

Аз го пия само при нужда. АГ ми каза, че не трябва да се прекалява в късните седмици с но шпа. Преди няколко дни имах нещо като разтягане в слабините и не можех да ходя и да се обръщам и ставам от леглото. Тогава го пих няколко поредни дни 3х1, но след като АГ каза ако мога да търпя да не пия и го спрях.

# 742
  • Мнения: 174
Момичета, да знаете, че сладката закуска, пък било тя и плод, увеличава доста риска от гестационен диабет. Сигурна съм, защото съм говорила с двама нутрициониста. Също овесени ядки с мляко - не е окей, защото така калцият и желязото се неутрализират и не се усвояват. Добре е да се хапват плодове, но не като първо хранене. Също бананът има доста висок гликемичен индекс от плодовете. Просто чисто информативно, защото виждам, че някои хапвате сладки закуски - по-добре е да е солена закуската - препечена филийка с авокадо, крема сирене, макарони, бъркани яйца примерно.

# 743
  • Мнения: 160
Само повито ли го слагаше да спи, с какво го повиваше?

Повивах я с обикновена бархетна пелена, бяха ми показали в болницата как се повива бебе. В интерес на истината в самото начало не я повивах често, само я завивах с одеало. Имах подарък и от антистрес пелените с велкро, обаче тия лепенки много шум вдигаха, ако просто искам да проверя памперса. И дебели бяха. Мойто бебе беше пролетно. Аз не можах да свикна с това ново изобретение. Обикновена достатъчно голяма квадратна пелена върши същата антистрес работа, но и още сто други неща. Сега съм си харесала разни муселинени пелени с красиви десени и ще си накупя - от големи за повиване, през средни за одеалца и подложки, та до малки кърпички за бърсане и... Аз имах една особеност с гърдите. Много течаха, кърма имам предвид. По някое време ставаше такова налягане, че чак пръскаха. Затова навън винаги бях с подплънки, а вкъщи понеже рядко нося сутиен, си слагах малки хавлиени кърпички (тия от икеа), които да попиват кърмата. Денонощно ходех с такива, че като легна и гърдите се изхлузват от зоната на подложките, все си ходех мокра и миришеща на "ей сега ще вкисне млякото". Grinning Ако сега имам същата ситуация, ще пробвам с подобни от муселин, че попивал повече и съхнел по-бързо.

# 744
  • Мнения: 109
С първото моите крачета пораснаха с 1 номер, сега с 2рото пираснаха 1/2 номер. Да видим като родя какво ще е положението.
Иначе не съм повивала каката, спеше си с вдигнати ръце и крачетата на жабче, стана на 7 ( почти 8 год. ) и още я гледам че спи така, като е по на широко. Няма криви крака и като цяло беше от спокойните бебета, едвам я вдигах за кърмене.
Сега с това бебе ще имам гнездо, та ще видим какво ще е и то като цяло Simple Smile

# 745
  • Мнения: 160
Ето снимки с двата вида пелени. Краката във всеки случай са свободни. Преди 60-70 год са ги повивали прави и стегнати, което е водело до луксация на ставите, но сега се предполага, че всеки знае това. Вече има и от пелените с цип, изглеждат ми по-удобни, нещо като чувал, в който се пъхат и ръцете. Повиването си е въпрос на вкус. И може би стабилизира съня при някои бебета.



# 746
  • Варна
  • Мнения: 504
Момичета, да знаете, че сладката закуска, пък било тя и плод, увеличава доста риска от гестационен диабет. Сигурна съм, защото съм говорила с двама нутрициониста. Също овесени ядки с мляко - не е окей, защото така калцият и желязото се неутрализират и не се усвояват. Добре е да се хапват плодове, но не като първо хранене. Също бананът има доста висок гликемичен индекс от плодовете. Просто чисто информативно, защото виждам, че някои хапвате сладки закуски - по-добре е да е солена закуската - препечена филийка с авокадо, крема сирене, макарони, бъркани яйца примерно.
За млякото с овесени ядки и плод съм напълно съгласна, защото така си намалих още желязото. Сега минах само на ябълка +горски плодове или праскови със сурови ядки , (бананите почти съм ги спряла рядко си правех смути с овесени мляко и 1/2 банан)но явно пак е грешно 😔 Аз от години закусвам чаша гореща вода + ябълка и колкото и да съм гладна не мога да ям истинска закуска сутрин. Примерните закуски ги ям за обяд...

# 747
  • Мнения: 30
Продават ли се в БГ и в БГ сайтове, не съм ги засичала, но не съм и разглеждала още подробно Smile


Тези пелени бяха от първите ми покупки. В чужбина е доста разпространено използването им и се препоръчва за спокоен сън.Водят се антистрес пелени.

Момичета какво мислите за повиването на бебетата? Тези, които са бременни за втори път повивахте ли първите дечица? Аз съм се загледала в пелени,които се повиват само ръчичките, а от към крачетата са като чувалче,защото  хем ми звучи гадно да не може да мърда все едно, хем ме притеснява този рефлекс на стряскане🙂

# 748
  • Мнения: 160
Време ни е за новата тема.

# 749
  • Вестерос
  • Мнения: 38 287
Мерси за отговорите!

Аз днес правих обременяване с глюкоза, нямаше такава ужасия Sad 15 минути преди втория час имах случка в поликлиниката. 🤦

Общи условия

Активация на акаунт