Термин ДЕКЕМВРИ -- тема 4, 2022

  • 31 328
  • 752
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 349
Алеракта променя миризмаата на урината. Добре, че го бях прочела преди да го започна, че иначе бях на път да пускам изследвания на урина след първия прием. И други мами ми потвърдиха, че е от него, но и аз го забелязвам, че около час след приема му е най-силно изразен този химичен "аромат".

Здравейте, пия но шпа 80мг,Алеракт и Магнерот.Забелязах силна миризма в урината. За жалост не мога да ги спра  заради честитте контракции и така да преценя дали е от тях.. Нямам бактерии.  Има ли го и при друга бременна?

# 706
  • Вестерос
  • Мнения: 38 287
Аз още не понасям повечето миризми, не са толкова силни като в първите три месеца, но не изчезват. Моята също ми миришеше странно в началото.

Последна редакция: вт, 06 сеп 2022, 20:54 от Tiffany А

# 707
  • Мнения: 109
Лелел, колко сте активни написледак Simple Smile
Аз съм не ям месо откакто съм бременна... а преди главно бях на месо и яйца Sad сега яйца трудно, но хапвам доста млечни. За сега с хемоглобина съм ок, гледам веднъж седмично да ям риба, хумус ( много помага нахута), млечните ми са свеки ден, предимно сутрин и яйца. Спанак само сготвен мога да ям, но си правя и това. За сега удържан положението с хемоглобина, за разлика от килограмите.
За козметиката още нищо не съм решила, както и за памперсите. С каката започнах с памперс сензетив и беше обрината и винаги мокра, та минахме на Пуфис. Започнахме с Бочко, после мустела... ами все едно и също и беше на нейната и моята кожа, та накрая минахме на Хип, бях доволна, докато не пилучи атопичният дерматит, та минахме през още 10 вида козметика докато намерим нейната и причината за появата му. Та сега пак мисля да заложа на Хип, судокрем за дупе, мокрите кърпи на Бебелан с лайката си ги харесвам как обират, но миризмата ме дразни. Сега мисля пелени и праха за пране... преди имаше 2 Simple Smile сега съм в чуденка. Още нищо не съм взела и като ви чета чак се притеснявам Simple Smile

# 708
  • Мнения: 706
Някой приема ли калций допълнително , по време на бременността не мога да ям никакви млечно продукти НИКАКВИ. Даже да ги гледам не мога... Тези във витамините ми се сториха много малко и питах АГ и той ми изписа  Calcium+VitaminC 300mg на supravit разтворими, зарадва се че съм споделиха че не мога да ям млечни неща защото последния период е било най важно приемането на калций. До сега не съм чувала от никого да приема и ми е странно и се чувствам гадно , че не мога сама да си ги надбавя...

# 709
  • Мнения: 105
Привет, може да звучи малко странно, но това, което правя аз, е да си набавям калций от смлени яйчени черупки Grinning Четох, че се усвоява много добре и няма как да се предозира. Освен това са богати на фосфор, сяра, желязо, магнезий, както и някои основни аминокиселини. Приемам по половин чаена лъжичка на ден с кисело мляко, не е най-приятното нещо, но се свиква. Щом киселото мляко не е вариант за теб, може да пробваш с лимонов сок, така даже се подпомагало усвояването.
 
Някой приема ли калций допълнително , по време на бременността не мога да ям никакви млечно продукти НИКАКВИ. Даже да ги гледам не мога... Тези във витамините ми се сториха много малко и питах АГ и той ми изписа  Calcium+VitaminC 300mg на supravit разтворими, зарадва се че съм споделиха че не мога да ям млечни неща защото последния период е било най важно приемането на калций. До сега не съм чувала от никого да приема и ми е странно и се чувствам гадно , че не мога сама да си ги надбавя...

# 710
  • Мнения: 593
Момичета как сте с киселините? Нещо страшно е при мен. АГ ми изписа Бианацид, обаче грам не ми действа. Споделих му, че не помага и той вика, че повечето пациентки споделят, че не действа. Питах го дали мога отвреме навреме да приемам гавискон, каза, че можело. Не се издържа. Моите приятелки казват, че киселините са ги мъчили вече съвсем към края. Не мога да спя вечер. Докато легна и почва едно парене и трябва да стана от леглото. няма значение какво съм яла, май вече от всичко. От това недоспиване и постоянно ставане до тоалетната, през деня нямам никаква сила и все гледам да лежа. И почвам да се изнервям. Кой знае и хемоглобина още колко ми е паднал. Мисля тези дни да си пусна едни изследвания, че ако чакам на АГ кой знае кога ще стане. Досега 2 пъти ми е пускал. И то все като отида на преглед ми дава направление. Аз на следващия ден си правя изследванията и му ги показвам чак след месец когато ми е следв.преглед. То реално резултатите не са актуални.
Това беше. Оплаках ви се. CryJoy

# 711
  • Мнения: 1 300
Киселини почнаха да ме мъчат от скоро но не всеки ден. И аз взех Бианацид и за сега действа. Има значение и какво се яде. Онзи ден от едно зеле с месо щях да умра, нищо не помогна и аз цяла вечер ставах и парене и парене. Избягвай готвено със запръжки особено вечер и си хапвай повече супички, салатки и плодове.

# 712
  • Мнения: 1 737
Мен ме бяха замъчили киселините, нищо непих лекарства за тях и повече от седмица се мъчех. После направих обременяването и от резултатите се уплаших, започнах да ограничавам тестото и сладките неща, картофите и ориза. И точно тогава всичко спря -нямаше и помен от киселини. Онази вечер, доядох 1 малко парче от пицата на детето и 10мин след това ми прилоша (бях вдигнала кръвната захар), а час по-късно се появиха и киселините.
Вчера хапнах печени червени чушки с оцет, сол и зехтин. Очаквах зверски киселини (защото предишните пъти ми  се появяваха), но като по чудо нямах.
Пиша това, за да бъдете по-бдителни в дните, които имате киселини, да разберете какво се повтаря в модела на хранене. При мен е явно от тестото, може би организмът ми се затруднява да го преработи и от там и кръвната захар скача, и киселините се появяват.

# 713
  • Мнения: 66
Каква козметика за лице ползвате?

# 714
  • Вестерос
  • Мнения: 38 287
Аз нямам киселини и колитът не ми се е обаждал, обаче да ви кажа днес се събудих и ми беше доста тежко нещо, хапнах малко, после поработих и като се прибрах в нас ми стана много лошо и съм 🤢 за втори път през цялата бременност ми е. Чак не вярвах...

За лице си ползвам крема, който си ползвах и преди на Nuxe гел бустър. Обаче забелязах, че са ми излезли 4 бенки на лицето Sad Като имам и малки кафеви петънца и по гърдите излезли...

# 715
  • Мнения: 636
Киселини  все още нямам супер силни и ги търпя.Пия вода с лимон . Получамам ги от хляб, мазно,зехтин,сирене...
Интересно ми стана за изследванията .Моята докторка  винаги ме кара да ходя с резултати без час и влизам  между пациентките.Иначе пък да допълнителен преглед  и дума да не става,нищо че съм с постоянни контракции .
За лице си ползвам Estee и Loreal  за баби вече,че съм 35+.

# 716
  • Вестерос
  • Мнения: 38 287
Аз изследванията си ги правя винаги предния ден преди прегледа. Ако са с направление, то нали важи един месец и ги правя последния възможен ден, за да е по-близо до прегледа.

# 717
  • Мнения: 174
Момичета, аз реших да си спра комбинираните витамини и не знам дали е от това - но днес на Пълната кръвна картина всичко ми е надолу. 😅 Кръвната захар ми е в норма - тогава прави ли се обременяване с глюкоза? Иначе месо почти не ям и еритроцитите са надолу вече, както и хемоглобина. А ям доста картофи, сирене и сладко…. И не знам дали няма да ми стане лошо, ако направя обременяване, така като чета какво пишете.

# 718
  • Мнения: 266
Аз имам един въпрос към вече раждалите 😀 краката ми се уголемиха и всички обувки ми стягат на дължина, пръстите ми опират 🙄🙄 моля ви, кажете че няма да останат така 🥲

# 719
  • Мнения: 1 737
Не мога да кажа! Аз качих половин номер приз бременността -бях 37/37,5, а след раждането -37,5/38. При теб след раждането може да не се стигне до увеличаване на номера. Със сигурност обаче краката ще спаднат и няма да са така подути.

Общи условия

Активация на акаунт