СЕДМИ КЛАС - 18.07 - 25.07 - По-доброто класиране - Второто!

  • 56 374
  • 766
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 701
Благодаря за новата тема! Нека донесе късмет на всички, които още са в очакване на класирания! Hug
За банските https://www.calzedonia.com/
Има ги по моловете и сега са с намаление. Продават ги отделно и си взимаш горнище и долнище каквито искаш цветове и размери.
Аз съм много доволна от тях,
А в мола на Стамболийски има и Tezenis, която е икономичната марка на същата група. Аз съм доволна от тях, но си ги купувам в Италия, където избора е по-голям.

# 16
  • Мнения: 2 111
Prime, не на всички са дали. Някой беше метнал техния списък. Ако не ти се рови, виж дали го няма на нашата първа страница. Ако го няма можеш да го намериш в наборната преди нас. Друг вариант, отваряш учебника по Лит. и там ги има всичките. Ако не ви се чете, може да гледате я някой филм, я в тубата.

Кокончето, нали си е коконче, миналото лято мама и ги четеше. После някои им ги четеше и учителката. А моето коконче, само тези и толкова, колкото да се отчете, и то през уч. година. А как обичаше да чете като беше малка. Май е моя грешката, че не и пробутвах някое и друго четиво, различно от това което я вълнува. Ся зяпа някакви със субтитри на АЕ, и нито книги ще погледне, нито НЕ ще си припомня. Вчера съседката ми вика, кажи и да дойде при мен, ще и помагам, ако има нещо което я затруднява, само казваш и съм съм на среща. Те нали скоро се върнаха от Германия, след доста години, та определено ще и е от полза. Моето и казвам за разговора, а тя само зяпна, извъртя очи, намръщи се и до там. А в новото училище, пак ще има НЕ.

# 17
  • Пловдив
  • Мнения: 3 358
Успех на всички чакащи.

А в Calzedonia по принцип имат ли големи номера?

# 18
  • Мнения: 218
Тони, и моят син много обичаше да чете, а сега не мога да го накарам. Компютър, плейстейшън, игри навън и все няма време и желание за книга Sad. Явно ще трябва насила да стават нещата.

Намерих някакъв списък. Доста мъчен ми се струва, ще видим...

# 19
  • София
  • Мнения: 1 370
Благодаря за новата тема! Успех на всички чакащи класиране, стискам палци и а дано днес да излезне Simple Smile

# 20
  • Мнения: 257
На късмет да е новата тема и новата седмица на чакащите! За сертификатите ми казаха, че имат валидност и е добре това да се провери преди да се яви детето.

# 21
  • София
  • Мнения: 6 182
Благодаря за темата!
Пък моят изчете Илиада...мноого зор, много нещо, по 7 страници на ден си бил определил и така я минал. В същото време се е заинатил да чете целите произведения, а не откъси. Казах му, че Библията трудно ще прочете за едно лято и му набутах учебника за 8 клас да чете за Прометей и Едип. Изпитах го що е то: "Ахилесова пета", "Троянски кон" и "Ябълка на раздора" - справи се, да приемем че е чел с мисъл.

Банските май се продават по отделно и в по-бюджетните вериги като HM, Za-Za и LC Waikiki.
Аз съм наистина в лек ужас за облеклото на моето. Всичко му умалява (пу-пу да е жив и здрав да расте), но никъде не иска да погледне за дрехи, никъде! До миналата година беше с униформа и няма изграден стил или вкус. Знам само, че не иска тенисики с картинки и надписи. Май ако до септември не склони да влезне в магазин или да погледне в онлайн такъв, ще действам като Зукърбърг - 3 еднакви сиви тениски, 3 аналогични, но с дълъг ръкав, 5 чифта дънки и 2 неутрални дюс суичъра и да се оправя.
Много бях разочарована, че не ни се полага помощ за 8-класник, ама каквото - такова.

# 22
  • Мнения: 433
"Дон Кихот", "Хамлет", "Декамерон", Библията... - по-сериозната част от списъка

# 23
  • София
  • Мнения: 3 030
Благодаря за темата!
Пък моят изчете Илиада...мноого зор, много нещо, по 7 страници на ден си бил определил и така я минал. В същото време се е заинатил да чете целите произведения, а не откъси. Казах му, че Библията трудно ще прочете за едно лято и му набутах учебника за 8 клас да чете за Прометей и Едип. Изпитах го що е то: "Ахилесова пета", "Троянски кон" и "Ябълка на раздора" - справи се, да приемем че е чел с мисъл.

Банските май се продават по отделно и в по-бюджетните вериги като HM, Za-Za и LC Waikiki.
Аз съм наистина в лек ужас за облеклото на моето. Всичко му умалява (пу-пу да е жив и здрав да расте), но никъде не иска да погледне за дрехи, никъде! До миналата година беше с униформа и няма изграден стил или вкус. Знам само, че не иска тенисики с картинки и надписи. Май ако до септември не склони да влезне в магазин или да погледне в онлайн такъв, ще действам като Зукърбърг - 3 еднакви сиви тениски, 3 аналогични, но с дълъг ръкав, 5 чифта дънки и 2 неутрални дюс суичъра и да се оправя.
Много бях разочарована, че не ни се полага помощ за 8-класник, ама каквото - такова.


Благодаря и аз за темата! Успех на всички чакащи второ класиране!

Gongonzola, защо не ви се полага помощ за осмокласник?

# 24
  • София
  • Мнения: 4 560
Много бях разочарована, че не ни се полага помощ за 8-класник, ама каквото - такова.
Кое не се полага?

Може би говориш за нещо друго, но от миналата година има еднократна помощ за първокласници и осмокласници, като доходът на семейството не се взима под внимание - https://egov.bg/wps/portal/egov/dostavchitsi%20na%20uslugi/izpal … D0%BC%D0%BE%D1%89

# 25
  • Мнения: 142
Тони, и моят син много обичаше да чете, а сега не мога да го накарам. Компютър, плейстейшън, игри навън и все няма време и желание за книга Sad. Явно ще трябва насила да стават нещата.
И аз все се чудя какво се промени, че от дете, което толкова четеше сега няма изобщо желание за четене. Дай му само игрички на компютъра.
Аз ли нещо не направих като хората. Винаги съм му казвала, че може да няма пари за нищо друго, но поиска ли книга ще обърна света, но ще я има. Обаче тц, не иска.

# 26
  • София
  • Мнения: 6 182
Защото го записахме в АК, което е на практика ЧУ. Помощ се полагала само за държавните и общинските училища. Честно казано ние се лишаваме от доста неща заради таксата, та помощта би ни дощла добре, но като няма, няма.

# 27
  • Мнения: 131
 Предполагам, че резултати ще има днес.

# 28
  • София, в момента в любимото ми село Железница
  • Мнения: 1 674
bora благодаря за новата тема!
Нека всички чакащи деца да са удовлетворени от резултатите на второ класиране.

Krasivost изпита беше на 04.06.

boksii да изпита е за ниво В2. Тези, които са за университет обикновено ги признават до 2 години след взимането им. По този повод често се държат 11-12 клас.

# 29
  • Мнения: 9 700
"Дон Кихот", "Хамлет", "Декамерон", Библията... - по-сериозната част от списъка
Илиада, Сафо, Антигона, От Библията - стария завет, Кайн и Авел, Мойсей и 10-те заповеди. Нов завет - Произход на християнството, Евангелие на Матей и  това на Йоан.
Пространно житие на Константин и Кирил, Азбучна молитва, За буквите.
Хамлет

Общи условия

Активация на акаунт