СЕДМИ КЛАС - 18.07 - 25.07 - По-доброто класиране - Второто!

  • 56 373
  • 766
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 9 700
И аз се оглеждам за христоматия по литература. А ако хареса някоя книга, ще я купя. 
А относно библията, много лесна за четене и разбиране е преразказаната версия на Пърл Бък.

# 46
  • Mars Hotel
  • Мнения: 4 868
Девойки, а къде се "ходи" на изпит за ниво, шансовете девойката да иде, клонят към 0, но пък не пречи да се информирам...
AВО Бел са лицензирани да провеждат изпитите към Кеймбридж. На сайта им има информация за сертификатите и график на изпитите.

# 47
  • в очите на дъщеря ми
  • Мнения: 1 772
Нинка, Светлица благодаря Ви!

# 48
  • Мнения: 11 091
На четвърта страница сколасах да се запиша и аз. Търпението вече е на кота нула, но не очаквам второ класиране днес.

# 49
  • София
  • Мнения: 2 328
Привет и от нас. Аз си мисля, че има шанс второто класиране да излезе утре, така както първото излезе ден по-рано. Нали имаше тук една мама (together1 май беше) с приятелка в МОН? Ако може да “хвърли един боб” за терзаещите се тук, ще е добре😉.

Последна редакция: пн, 18 юли 2022, 14:12 от Skiorche

# 50
  • Варна
  • Мнения: 932
Какви книги, какви списъци! Моят не мога да го прибера от улицата. Тоест прибира се и залепва за плейстейшъна. Сега, като ви чета, си припомних, че преди 2 г.с  брат му, приет в ЕГ с френски, лятото тутакси бе записан за един краткотраен курс за запознаване с езика, а този младеж сега съм го оставила да се шляе. Освен да извадя граматиката и учебника за начинаещи по немски и да го мятам вкъщи. Със сигурност освен христоматията нещо повече няма да прочете от произведенията

# 51
  • Мнения: 142
Какви книги, какви списъци! Моят не мога да го прибера от улицата. Тоест прибира се и залепва за плейстейшъна. Сега, като ви чета, си припомних, че преди 2 г.с  брат му, приет в ЕГ с френски, лятото тутакси бе записан за един краткотраен курс за запознаване с езика, а този младеж сега съм го оставила да се шляе. Освен да извадя граматиката и учебника за начинаещи по немски и да го мятам вкъщи. Със сигурност освен христоматията нещо повече няма да прочете от произведенията
Какво ли ще е с третото Ill

# 52
  • Мнения: 4 204
Дано излязат по-рано от определеното време. Ще ни се увеличи срока за мислене и действане, евентуално.
Следобед ще спя /ако мога/, щото от преумора и пренапрежение понякога е много трудно заспиването. Цяла нощ ме ядоха комарите, кръжих да слушам единия как диша и да гледам да не е махнал маската с кислорода, другият цяла нощ се разхожда, пуши, яде филии, пика и какво ли не, та се докара до кръвна захар 27 сабахлен, на фона на направения инсулин... Ако мога да поспя, добре. Ще проверя преди и след лягането и дано нещо, че утре съм цял ден и няма как да цъкам час по час.
Допълнително увеселение- току що се разбира,  че имаме болни от ковид в отделението. Дано нищо, че как ще се отписваме/записваме..... Утре ще се тестувам.

# 53
  • Варна
  • Мнения: 932

Какво ли ще е с третото Ill
Третото е друга бира Sunglasses Това по принцип от малко е изпълнително е разбрано, сигурно защото няма кой да му обръща много внимание. Иначе ходи на уроци по пиано, на лека атлетика и баскетбол
Уф, ра, кофти звучи

# 54
  • Мнения: 6 904
Стискам палци на всички, очакващи второто класиране, и аз се вълнувам с вас Blush

Моята дъщеря си готви някакви не много сложни неща - спагети, макарони на фурна, палачинки. Налага й се, че е злояда и рядко яде от нашата храна. Оцелява някак. Понякога правя заготовки и я оставям да досготви нещо, но гледам да съм много подробна с инструкциите. Удивително е как не се сеща за елементарни неща, както някой беше споделил за вкисналото ядене, което стояло цял ден във фурната.

# 55
  • София
  • Мнения: 3 022
Благодаря за темата Flowers Bouquet

Tickles, в Декатлон също отделно се продават двете части на банки и са доста качествени.

Девойката вчера прочете половината от книгата "Песен за Ахил".Иска да и купя някаква друга за четене,но за задължителна литература не иска и да чуе.Евентуално можело да прочете само задължителните глави от христоматията.

# 56
  • Sofia
  • Мнения: 688
Едно предложение, което ни беше доста удобно и полезно преди 2 години... ако искате да направим един списък в началото с това кой къде има записано човече.

# 57
# 58
  • София
  • Мнения: 3 484
Ра, написах в темата за НПМГ, но да ти отговоря и тук. При разпределението на часовете показват какво са избрали децата. Но на всички е било предложено еднакво. Т.е. ако дори и в един клас е посочен профил "История", значи е предложен на всички.
Малко по-различно стои въпросът с профилите Информатика и Информационни технологии. Информатика не се предлага на никой, освен на А и Б клас. А профил ИТ ми казаха, че се предлага отделно на математическите и нематематическите класове. Т.е. при нас имаше профил ИТ за А, Б и В клас, но в недо не допуснаха две деца от природните. Не зная дали това ще е така след три години, но засега е така.

# 59
  • Мнения: 2 111
Ра, много кофти, дано не ви се лепка. Ама тоз с филийките мъ изкефи, па и цигарки пафка, явно има къде да съ скрие. Ми така ще е, то като си в болница, се чудиш цял ден и цяла нощ какви да ги сътвориш.

Според мен, най - рано утре следобед ще пуснат второ. И никой да не е решил да съ мята за трето, такова нема да има.

Последна редакция: пн, 18 юли 2022, 19:59 от Тони ♒🍀

Общи условия

Активация на акаунт