Нашите цветя - обща тема 17

  • 28 716
  • 743
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 5 402
Виждала съм ерика или калуна на полянка в борова гора. Почвата  е много песъчлива там. Сигурно ще стане, както си го замислила. Но те са градински растения, ако е много топло на терасата не знам дали ще им е добре. Лятото като е топло моите изсъхват, най-красиви са в студа.

# 691
  • Мнения: 1 148
Надявам се да не им е много топло, все пак ще е зимата, а терасата не се отоплява. На първо време ще им измисля друго място.

# 692
  • Мнения: 3 601
Добре дошъл Октомври!

# 693
  • Мнения: X
Аз казах, че много не харесвам калуни, но вчера харесах едни многоцветни и бели и сложих по няколко в две сандъчета на балкона. И без това малко други цветя ще издържат на открита тераса в студа. Не съм там за да направя снимки, но са като на тези снимки цветовете плюс ярко лилаво.







Сайтът пак промени цветовете. 🙈 Наживо са много ярки, жълтото е направо неоново.

Показвам и любимия ми за момента филодендрон и напредъка на три алокации, които преди 3-4 месеца купих като бебета. Фрайдек извади изненадващо големи листа. На втората снимка в ляво.



Последна редакция: сб, 01 окт 2022, 23:10 от Анонимен

# 694
  • Карлово
  • Мнения: 4 666
Да се обадя, за да не се чудите какво правя.

от 2-3 кралски мушката само това цъфти сега. Къде да ги пребирам не знам.


Лавандулката малко мижава, но пак изкарва по някой цвят.
 и едно клонче с розички

# 695
  • Мнения: 124
Леощянът ще “изчезне “ за зимата. Премести си го на новото място ако ти е любима подправка.

На мен ми е ,но не се справям с отглеждането му,приемам съвети.И част от нещо любимо

# 696
  • Мнения: 3 800
Леощянът обича влага!

# 697
  • София/Варна
  • Мнения: 1 434
Леощянът обича влага!
И сянка

# 698
  • Бургас
  • Мнения: 16 282
Моите кралски са много зле, тази година. Само две ми цъфнаха с по едно цветче.

# 699
  • Мнения: X

Моите бяха две лета на силно слънце. На майка ми в двора също.

Мушката на съседи. На долния балкон има и черита, но зелени.

# 700
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 100
Пропуснати при предишните обиколки на комплекса




Вариегатна Simple Smile


Малко по-общ поглед от мостчето

# 701
  • Мнения: 3 601
Днес голямо шетане му ударих на покрива. Редих, копах, рязах, махах листа. Готова съм за дъждовния сезон.



Олеандрите, които вкорених в момента растат като луди



Уж на завет до външната стеничка



Двете юки, които бяха педя резници и палмичка от семенце

# 702
  • Мнения: X
От двете ризоми от алокация макрориза вече излязоха листенца. Добре че две купих, защото от едната излезе чисто бяло листо и не знам ще оцелее ли. Има съвсем малко зелено на стъблото.
Гледам че има нещо като мухъл на външната страна на саксиите. Сигурно защото няма циркулация на въздух там където стоят, но ме е страх да отварям прозореца, да не ги убие течение. Сложих днес един малък вентилатор наблизо, да видим. Само приказки дето не им разказвам. 😁



На монстерата й сложих кол, че е пуснала въздушни корени. Седмо листо излиза.

# 703
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 100
не е мухъл, керамичните саксии от непечена глина изкарват нещо, може би варовик, когато са влажни.
вентилаторът няма да помогне за кристалите, но може да навреди на цветенцата.

# 704
  • Мнения: 14 805
Леле,Полин,невероятни са! Много искам и аз такива красоти,даже сънувах преди няколко нощи,че съм в стая,пълна със саксийки и се чудех как да си чупна някое. 😂😂😂
Магни,я кажи за финиковата ми палма от костилка,какво да ги правя? Не искат да растат,имат по 2 листа и спряха растежа. Да ги преместя в по-голяма саксия ли,какво ли?

Общи условия

Активация на акаунт