1 СУ "Пенчо П. Славейков"

  • 11 251
  • 92
  •   1
Отговори
# 75
  • В царството на игрите:)
  • Мнения: 4 003
Николов май е отишъл да преподава в един колеж, но не знам подробности. За другата госпожа нищо не съм чувала.

# 76
  • Мнения: 89
Днес, от 18,00 са родителските срещи и ще се изясни всичко.
Аз се учудвам, че за 9ти клас не са предвидени родителски, ако сменят класни ръководители и се говореше нещо за изучаване на предмети на чужд език. Може би ще са по-късно, след 15ти.

# 77
  • Мнения: 2
Здравейте,  някой от родителите на по-големите ученици би ли споделил как е подготовката по математика? Разгледах класациите от НВО след 10-ти клас - средният резултат по математика е само 29 точки. Много по-нисък от 7-мо, 127-мо, които са в една група като бал след седми клас с 1-во.  Дори 33 ЕГ е с по-висок бал по математика. Знам, че в училището преобладават деца, които са по-силни в хуманитарните науки, но все пак този резултат говори за пропуски в подготовката.По български резултатът също не е уау за езикови паралелки - 64 т.


Всичко си зависи от детето.Моятя дъщеря д в 1во,миналата година на матурата по бел в 10 клас изкара 90т,въпреки че цитирате някакви 64 точки.Тя е изключително доволна от преподавателката им по бел.Страхотна жена с воля да научи децата на нови произведения,правила и тн.От госпожата по математика също е изключително доволна.Старателна ,прекрасна жена с опит в преподаванвто.Страхотно обяснение и следователно страхотни резултати.Ако детето само не седне да научи материала,дори и някакъв гений да го учи,нещата няма да се подобрят!

# 78
  • в очите на дъщеря ми
  • Мнения: 1 772
Моята дъщеря е в 9 клас, не знам как ще се представи на НВО-то в 10 клас,  но учителката и по математика, е невероятен човек и преподавател. Малко е да се каже, че моята девойка е "скарана с математиката". Часовете до 7 ми клас си бяха направо казано ужасни и като отношение към математиката и като резултати .....ноооо в момента влиза в час по математика с огромно удоволствие и признавам, че резултатите и са  повече от много добри....
В този ред на мисли  подобно обобщаване е меко казано...нередно, и да колкото зависи от учителя, толкова и от детето....с фуния знания не се наливат... и понякога "златното яйце", точно по този предмет не е "златно".....

# 79
  • В царството на игрите:)
  • Мнения: 4 003
Моята дъщеря е в 9 клас, не знам как ще се представи на НВО-то в 10 клас,  но учителката и по математика, е невероятен човек и преподавател. Малко е да се каже, че моята девойка е "скарана с математиката". Часовете до 7 ми клас си бяха направо казано ужасни и като отношение към математиката и като резултати .....ноооо в момента влиза в час по математика с огромно удоволствие и признавам, че резултатите и са  повече от много добри....
В този ред на мисли  подобно обобщаване е меко казано...нередно, и да колкото зависи от учителя, толкова и от детето....с фуния знания не се наливат... и понякога "златното яйце", точно по този предмет не е "златно".....
В кой от деветите класове е дъщеря ви, че мойта пък се оплаква от ужасно скучна учителка по мат.

# 80
  • в очите на дъщеря ми
  • Мнения: 1 772
Моята дъщеря е в 9 клас, не знам как ще се представи на НВО-то в 10 клас,  но учителката и по математика, е невероятен човек и преподавател. Малко е да се каже, че моята девойка е "скарана с математиката". Часовете до 7 ми клас си бяха направо казано ужасни и като отношение към математиката и като резултати .....ноооо в момента влиза в час по математика с огромно удоволствие и признавам, че резултатите и са  повече от много добри....
В този ред на мисли  подобно обобщаване е меко казано...нередно, и да колкото зависи от учителя, толкова и от детето....с фуния знания не се наливат... и понякога "златното яйце", точно по този предмет не е "златно".....
В кой от деветите класове е дъщеря ви, че мойта пък се оплаква от ужасно скучна учителка по мат.
Което, потвърждава, моето твърдение, че децата възприемат учителите по различен начин.

# 81
  • В царството на игрите:)
  • Мнения: 4 003
Моята дъщеря е в 9 клас, не знам как ще се представи на НВО-то в 10 клас,  но учителката и по математика, е невероятен човек и преподавател. Малко е да се каже, че моята девойка е "скарана с математиката". Часовете до 7 ми клас си бяха направо казано ужасни и като отношение към математиката и като резултати .....ноооо в момента влиза в час по математика с огромно удоволствие и признавам, че резултатите и са  повече от много добри....
В този ред на мисли  подобно обобщаване е меко казано...нередно, и да колкото зависи от учителя, толкова и от детето....с фуния знания не се наливат... и понякога "златното яйце", точно по този предмет не е "златно".....
В кой от деветите класове е дъщеря ви, че мойта пък се оплаква от ужасно скучна учителка по мат.
Което, потвърждава, моето твърдение, че децата възприемат учителите по различен начин.
А е възможно да им преподават различни учители. По много предмети различните 9ти класове имат различни учители.

# 82
  • София
  • Мнения: 964
Много благодаря за споделеното. Разбира се, че индивидуалното представяне си зависи най-много от самото дете, особено в гимназиална възраст. Но все пак статистиките също са някакъв показател за нивото на обучение. Иначе нямаше да има значение в кое училище отиват. Резултатите, които съм цитирала от НВО в 10-ти клас, са официално публикуваните за 2022 г.  - среден брой точки на випуска на всеки от изпитите. За тях малко ученици се подготвят с частни уроци и те, според мен, по-точно показват приноса на учителите от конкретно училище за резултатите, отколкото НВО след седми клас или матурите в 12-ти.
За нас Първо си остава в предпочитаните училища, радвам се и че личните  впечатления са за добре подготвящи учители.
Пак бих искала да попитам горе-долу какво е съотношението момичета/момчета в английските паралелки, както и в новата с профил Икономомическо развитие.

# 83
  • Мнения: 89
Имам деца в 9-ти и 8-ми клас и съм много доволна от госпожата  по математика, а децата просто я обожават. Да кажа, че това е г-жа Йонкова, да се знае към кого е насочена всенародната любов. Simple Smile
С такова търпение им обяснява всичко по 10 пъти, ако е нужно, никога не повишава тон, не назидава, не упреква, напътства и с кадифена ръкавица ги бута напред. Децата имат самочувствие, нямат страх, че ще сгрешат, питат и попълват пропуските си, поне моите. Такова нещо, като "аз нали го обясних това" не съществува, а такъв беше маниерът на преподавателите им до сега.
Имам подобни впечатления и от преподавателите по останалите предмети, децата са уважавани и окуражавани да гонят резултати.
Има проблем единствено с тоалетните в училище. Смесени са и има какво да се желае от към хигиена,но пък за сметка на това в училището е спокойно, няма агресия, уютно им е дори в тази стара сграда и ходят с желание на училище.
А е някак нормално да им е скучно понякога, в тази възраст има къде по-вълнуващи занимания от това да учиш, особено математика и особено, ако не ти е любима, какъвто е общият случай. 
Много хубаво впечатление ми направи преподавателят по рисуване, който им дава свобода на изразяване, винаги интересни теми, свързани с големите имена в различните течения и дори неможещият да рисува младеж се старае много да предаде най-доброто, на което е способен. Ако очевидно няма да запишат висша математика, развитието на общата им култура не е маловажно. Simple Smile Така е и с музиката. Имат си колона и играят хора девойките по физическо, забавляват се. Не се сещам за някакъв сериозен проблем. Даже съм приятно изненадана, че и в двата класа пушене, алкохол и прочие опити за оригиналничене не са тема.
Съотношението не може да се прогнозира, най-доброто постижение е 1/2 в полза на момичетата може би. В класа на сина ми са трима, в класа на дъщеря ми са 8-9, не съм съвсем сигурна.

# 84
  • София
  • Мнения: 19 249
Пак бих искала да попитам горе-долу какво е съотношението момичета/момчета в английските паралелки, както и в новата с профил Икономомическо развитие.
В Икономическото са 7 момчета и 20 момичета. В езиковите май е нещо подобно, изобщо си е женско у-ще.

# 85
  • София
  • Мнения: 964
Purplandsimple, Cuckoo, благодаря за отговорите. А как се чувстват вашите момчета в женското царство?

# 86
  • Мнения: 89
Purplandsimple, Cuckoo, благодаря за отговорите. А как се чувстват вашите момчета в женското царство?
Щеше да е хубаво да са повече, но те дружат помежду си, със стари съученици, а и на тренировки ходят, та ако не им достига тестостерон в клас, си додишват там.😁 Не се оплаква. Много си харесват преподавателите, училището, локацията, все някакъв компромис се налага. Можеше да са и 8 момчета, но да не му допадат.
Така или иначе, ако мога да се върна назад, пак бихме подредили така нещата и ужасно се радвам, че не се хвърлихме да запълваме  места (след 15.09
 остават такива в доста елитни училища).  9ти клас е много труден и дори тук изискванията са много високи по всички предмети. Моите деца не наизустяват лесно, а имат нужда да четат книги, да си гледат хобитата, отличници са, но на големите им остава малко време за забавления. Не искам да мисля какво е в елита. 😊

# 87
  • Мнения: 386
Здравейте дами, тази година дъщеря ми е на пангара 7 ми клас. Предстои да подреждаме училищата и точно затова проучвам на всяко едно плюсовете и минусите. Може ли да споделите вашите актуални впечатления, като среда и  ниво на обучение ,  .Имате ли представа дали се предвижда ремонт на училището?

# 88
  • В царството на игрите:)
  • Мнения: 4 003
Те посредните коментари са от януари и са актуални... Все още Simple Smile Аз съм писала няколко пъти и нямам какво да добавя. Не съм чувала за основен ремонт. Директорката не ок, а и сградата е паметник на културата и мисля, че ремонт би струвал доста повече от обикновено.

# 89
  • Мнения: 386
Да, сградата е много хубава; Относно директорката не се чува нищо хубаво явно е несменяема за съжаление. Голямата ми дъщеря учеше там ,но преди доста години и все пак от тогава нещата са се променили. Сега малката ходи там на математика и има ясен поглед върху базата ,но  по отношение на учители , преподаване и атмосфера ми се иска да разбера поовече.

Общи условия

Активация на акаунт