1 СУ "Пенчо П. Славейков"

  • 11 406
  • 92
  •   1
Отговори
# 60
  • В царството на игрите:)
  • Мнения: 4 009
Към родителите на вече учещите деца - какво е съотношението момчета - момичета в класовете? За 22 -ро чета, че го наричали момичешкото. А тук как стои въпросът (гледам основно майки на момичета са писали по-назад)?
Що се отнася за съотношението в предходната година, то момичетата преобладават. Но имам познати деца в 10 и 11 клас и там момечтата са по 10-12 в клас. Явно всяка година е различно.

# 61
  • Мнения: 90
Към родителите на вече учещите деца - какво е съотношението момчета - момичета в класовете? За 22 -ро чета, че го наричали момичешкото. А тук как стои въпросът (гледам основно майки на момичета са писали по-назад)?
В класа на дъщеря ми (8ми) са 9 или 10 , в другите класове ми е казвала,че също има, но са по-малко, примерно 5-6.
И мен ме баха наплашили сериозно,че е момичешко училище, а ето - имаме си момчета, при това възпитани, забавни и приятни.Дружат си децата.   
Поне 10 човека ме питаха тези дни момичешки ли са класовете.Simple Smile
Знаем,че има училища в които професиите са по-скоро мъжки и концентрират момчетата, редовно се раждат повече момичета, така че за гимназия си е съвсем нормално да има 5-10 момчета, все едно коя ще е,  извън онези с квотен прием.
Синът ми сьщо кандидатства тази година и 1во СУ му е едно от желанията - адекватни преподаватели, стегната организация, спокойна среда, всеки работи колкото му стигат силите, ако имате проблем учител, директор са на разположение. Не са имали един свободен час децата, една неуредица. Дневникът се актуализира на всеки час, отсъствия не се толерират, кофти прояви също.
Поне що се отнася до детето ми и нейния кръг приятели и познати от 8ми и 9ти клас - нямат проблем със съотношението. Когато съм чакала за родителски срещи ( 5 пъти тази година) регистрирах един достатъчно шарен колектив, макар и да е ясно, че девойките са повече.
Чух,че в този набор момчетата са повече и то със сериозно число, ако е вярно, съотношението по класовете ще се промени тази година.

# 62
  • Мнения: 99
Дъщеря ми най-вероятно ще бъде приета на второ класиране след 7клас в 1-во СОУ, паралелка Природни науки с английски и испански езици .Откривам стари мнения за училището, моля, ако някой има впечатления от гимназиалния етап, да сподели. Най-вече ме интересува нивото на преподаване на англ.език, средата...Благодаря!

# 63
  • Мнения: 12 307
Не мога да коментирам конкретното училище, но щом е преди това, в което е приета сега дъщеря Ви на първо класиране, значи сте го предпочели и или трябва да я запишете там или да изчакате да видите къде ще останат свободни места и да рискувате да редите наново желания.
Моят съвет би бил да се запише там, където е приета на второ класиране, а след това да прецените дали да я местите.
Това е темата за училището от миналата година. Може да Ви е полезна.
https://m.bg-mamma.com/?topic=1464929

# 64
  • Мнения: 89
Здравейте, новобранци - мами в 1-во. Знам колко се вълнувате, но искам да ви успокоя, че училището е добро и децата ни се чувстат чудесно. Синът ми ще бъде в 9ти клас с ИЕ и АЕ. Бях много притеснена миналата година, че сме се "насадили" в женско царство, защото младежите се броят на пръстите на едната ръка. Оказа се, че децата се сдружиха без никакви проблеми, спретнаха си добър колектив и синът ми не е съжалил нито за миг, че е от "малцинството". Всички бяха влюбени в преподавателя по испански и той се оказа истинска пътеводна светлина по пътя на усвояване на един напълно непознат език. Имах съмнения и колебания, но към днешна дата съм много щастлива, че заложихме на това училище и тази парарелка. За съжаление Професорът с ударение на второто 0, както го наричат всички, докато езиците им лепнат за небцето, няма да бъде повече част от учителския колектив, доколкото разбрах, но вярвам, че и останалите са добри. По отношение на английския и нивото на преподаване все още нямам впечатления, защото в подгответо не се учи АЕ, предстои да разберем. Другите предмети, доколкото са застъпени в програмата на 8ми клас, също са малко проформа в подготвителния клас, защото испанският ги поизмества и като брой часове и като приоритет, логично.
Желая ви добри съученици, лека адаптация, вдъхновение и настроение в 8-ми клас!

# 65
  • София
  • Мнения: 2 069
Даниела, много се радвам, че в крайна сметка и вие сте останали много доволни от учителя.
9 клас е малко трудничък за децата, заради многото разказвателни предмети, но ще се справят. Hug

# 66
  • София
  • Мнения: 965
Здравейте,  някой от родителите на по-големите ученици би ли споделил как е подготовката по математика? Разгледах класациите от НВО след 10-ти клас - средният резултат по математика е само 29 точки. Много по-нисък от 7-мо, 127-мо, които са в една група като бал след седми клас с 1-во.  Дори 33 ЕГ е с по-висок бал по математика. Знам, че в училището преобладават деца, които са по-силни в хуманитарните науки, но все пак този резултат говори за пропуски в подготовката.По български резултатът също не е уау за езикови паралелки - 64 т.

# 67
  • Мнения: 90
Здравейте,  някой от родителите на по-големите ученици би ли споделил как е подготовката по математика? Разгледах класациите от НВО след 10-ти клас - средният резултат по математика е само 29 точки. Много по-нисък от 7-мо, 127-мо, които са в една група като бал след седми клас с 1-во.  Дори 33 ЕГ е с по-висок бал по математика. Знам, че в училището преобладават деца, които са по-силни в хуманитарните науки, но все пак този резултат говори за пропуски в подготовката.По български резултатът също не е уау за езикови паралелки - 64 т.

Изглежда набор с набор не си приличат. Тази година 29, миналата година над 50, предходната пак в конкуренция с 33-то.  Пропуските на учениците са най-вече поради нежелание на децата да поемат материала, а не функция от училището и преподаването.  Тук още на входа се събират деца, които не са математически гении и няма как на изхода да се превърнат в такива ( поне според мен). Моето дете нарочно търсеше училище, в което математиката не е на почит, заради високото ниво в прогимназията, вечните натиск, тестване и невъзможност от нейна страна да настигне останалите.
В края на 8-ми клас в 1-во детето ми се превърна в отличник, който решава 20 от 20 задачи и вече не мрази математиката, предстои да видим какво е нивото в 9-ти клас. Simple Smile

# 68
  • София
  • Мнения: 965
Pureandsimple, благодаря! И моят син не се разбира много с математиката и това е една от причините 1-во да ни е от основните училища на фокус. Но от друга страна ми е важно все пак обучението да е на добро ниво.

# 69
  • Мнения: 90
Pureandsimple, благодаря! И моят син не се разбира много с математиката и това е една от причините 1-во да ни е от основните училища на фокус. Но от друга страна ми е важно все пак обучението да е на добро ниво.
Без да се чувствам адекватна, за да давам оценки на педагог или математик смятам , че г-жата даваше на дъщеря ми много точни насоки за работа, детето сядаше над домашните, в началото на 1ви срок взе 3-4 часа при съседка, колкото да се успокои (беше убедена, че кошмарът ще продължи с неразбирането на този предмет), ходеше на консултациите редовно, започна да разбира и прилага всичко научено до степен, че на последните 5-6 теста имаше успеваемост 20/20 задачи, натрупа самочувствие и вече няма страх от предмета. Има и деца, които едва са преминали в 8ми клас, но ако моето, с 50 точки на матурата прилага всичко научено в 8ми клас, не бих винила училището или преподавателя. И за моите деца, и за останалите е факт, че твърде много висят в мрежите и твърде малко се готвят.😎

# 70
  • София
  • Мнения: 19 306
Имате ли информация дали децата се запознават някъде онлайн? В темите за клаирането чета, че си правели групи в Инстаграм, защото ФБ бил пенсионерска работа Simple Smile
Синът ми е в паралелката Икономическо развитие.
Женско царство ли е в у-щето?

# 71
  • В царството на игрите:)
  • Мнения: 4 009
Женско царство ли е в у-щето?
По този въпрос има доста информация назад /пост #60/, както и в темата за неелитните Simple Smile
Тъй като в групата сме родители на деца от различни випуски в 1СУ не зная дали тази година  децата са си организирали групи, в които се запознават. Миналата година няколко майки от тук се организираха и децата си направиха група, в която имаше доста хора. За тази година не знам от къде можете да намерите такав информация Simple Smile Може да се търси по име на училище и набор примерно Simple Smile

# 72
  • Мнения: 90
Имате ли информация дали децата се запознават някъде онлайн? В темите за клаирането чета, че си правели групи в Инстаграм, защото ФБ бил пенсионерска работа Simple Smile
Синът ми е в паралелката Икономическо развитие.
Женско царство ли е в у-щето?
След 15ти септември ще ги допуснат до канала на училището в Инстаграм, който е организиран от учениците, а предстои всеки клас да си направи група, ако желаят, разбира се.
Имаше класирани по няколко момчета в клас, но не знаем дали са записани, ще разберем на родителската среща.
 Не е задължително общуването да става само по хоризонтална линия, децата си дружат и с горните класове.  Simple Smile
Сега си спомних, че миналата година всички осмокласници почистиха боянската екопътека преди първия учебен ден и там се запознаха с класните и съучениците си.

Последна редакция: пт, 04 авг 2023, 19:03 от Pureandsimple

# 73
  • София
  • Мнения: 19 306
Но трябва някой да организира

# 74
  • Мнения: 1
Здравейте, мами,
Дъщеря  ми е приета в единия 8 клас с испанска език. Вчера научих от позната учителка от 1во, че двамата учители по испански език- Боряна Павлова и Венцислав Николов, които години наред водеха в двата  подготвителни класа, са напуснали. Много се притесних, тъй като заради тях избрахме това училище, без значение дали щяхме да сме в класа ИЕ- хуманитарен или с природни науки.  Някой знае ли подробности? Какво се случва в училище?  Моля да споделите!

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт