Помощ! Жега! - или 234-та лятна немска тема.

  • 22 757
  • 751
  •   1
Отговори
# 705
  • Германия
  • Мнения: 8 102
При нас временно няма задължително носене на маски. Опасявам се, че като започнат да се връщат от отпуск колегите, ще се качи пак бройката на заразени и ще тръгнем пак маскирани.
Наздраве от Тирол! За бирата тук още не мога да реша, дали я бива, но пиците са уникални.

# 706
  • Мнения: X
Тц. На работа аз си определям правилата, 'щото съм в Dauer-Homeoffice. И дрескодът е да не ви разправям, и бира е разрешена. Joy

# 707
  • Мнения: 9 384
В коридорите на сградата и кантината до сядане на масата не сме спирали да носим маски.

# 708
  • Мнения: 1 247
Маски навсякъде, и у центъро, и у магазина нося. Важното е чин чин да има, и лафът да върви. Гледам, един месец една тема не сте изписали. Срамота. Английските мами ще ви се подиграват до Коледа.

# 709
  • Мнения: 1 335
Ние не носим, ама сме малко хора сега и няма никакъв смисъл. От есента вероятно ще има промени.
Когато рестрикциите бяха да се носят, ни караха и нас. Още пишеме колко човека ще сме в офиса, и не трябва да се надскача определена бройка. та така...., ще видим с какво ще ни изненадват от есента. Wink

# 710
  • в сърцето на един мъж...
  • Мнения: 10 740
Е с кво, Лаутерчо каза, че ще ни затваря пак... Гласят отново някакви рестрикции

# 711
  • Мнения: 6 486
Чак локдаун не допускам. Ще върнат вероятно маските и разни правила за дистанция и подобни за известно време. Свърши се с екстремностите, въпреки Лаутербах.

# 712
  • в сърцето на един мъж...
  • Мнения: 10 740
По нашето радио съобщаваха, обаче бях в леглото и слушах в просъница, само запомних, че ще има ограничения. Останалото ми мина в полусънно състояние и че от октомври се очаква да го въведат.

# 713
  • Мнения: 1 247
Много ясно, че ще има. Грипчето си върви, макар и темата да се измести. Не се е спряло и да каже ВЪХ ЧЕ ИНТЕРЕСНО, ЧАКАЙ ДА ПОСЕДНА И ПОГЛЕДАМ.

Просто хората, които се правеха, че много им пука, бързо забравиха тази си позиция. Скоро ще си припомнят. Аз чакам 4та доза, нали ви казах? Септември се очаква да навлезе най-най-новата и съм първи - преди баба Меркел даже съм записан/уреден.

# 714
  • Мнения: 7 099
О, докторе, добре завърнал се!
Нашият полет беше супер, без закъснения,  отново с украински екипаж. Излетяхме със съвсем малко закъснение, кацнахме нормално. Доволна съм.
В България е адска жега, обаче има домашни доматки ❤️
Приятна отпуска и леки и безпроблемни полети и пътувания на всички желая!

# 715
  • в сърцето на един мъж...
  • Мнения: 10 740
Пипи, от къде летяхте? Забравих Sad Приятна отпуска!

# 716
  • Мнения: X
На мен много ми харесват австрийските мерки – задължителни ваксини преди няколко месеца, а сега вече и карантина нямат. Joy Направо са за пример! Какво ли ще измислят есента?

Не ме интересуват никакви мерки, аз продължавам да си се пазя в разумни граници, ‘щото не искам да боледувам от това. Sad Обаче едва ли ще имам пак късмет с дете в училище. Cry

Весела почивка на почиващите! Някои провинции започвали училище тази седмица… Scream На тях успешен учебен старт.

# 717
  • Немция
  • Мнения: 6 909
Ами да, моите деца започват училище утре.Grin

Маските и мерките не ме притесняват, а войната и отражението й в Германия.
Вчера покрай нашата гара е минал влаков конвой с танкове.

Коктейлски, ха наздраве с едно сутрешно чайче! Smile

# 718
  • München, Deutschland
  • Мнения: 6 852
За мен е нечовешко да не си във ваканция през август. 😃 Бибит, коя е вашата провинция?

Но пък утре тръцваме за Бг с колата и границите се поопразват, има вече връщащи се хора, което е супер.

# 719
  • Немция
  • Мнения: 6 909
В НРВ съм. Ваканциите се сменят всяка година. Тази и другата година лятната ще е изтеглена напред, ще почва края на юни. После имат 2 седмици есенна ваканция от началото на октомври.

Криси, аз достатъчно си починах, наситих се. Децата искат още ваканция, но за мен е по-добре да са заети в училище,
което не значи постоянно учене. Ще имат проекти, еднодневен излет с класа или Klassenfahrt...

Последна редакция: вт, 09 авг 2022, 11:42 от Бибит

Общи условия

Активация на акаунт