Помощ! Жега! - или 234-та лятна немска тема.

  • 22 760
  • 751
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 1 281
За Франкфурт четох днес, че опашките са основно на дроп офф на багажа и при получаването. Ако е само това, ще го преживия, аз пътувам само с борден.
Фрапорт препоръчвали поне 2,5 часа преди полета да се отиде. Това на фона, че в Амстердам се чака 6 часа да се влезе в терминала, е направо музика.

# 61
  • Мнения: 9 388
На автоматите за даване на багажа на Луфтханза във Франкфурт ли се чака, това ли имаш предвид под дроп-офф, или при чек-ина с живи хора? Идването на летището 2-2,5 часа преди полет за мен си е стандартно, та няма, как да ме учуди. То дори да оставим настрана опашките за преминаване през скенера, само в търсенето на гейта, може да откараш поне 20 минути, ако е  Б 54 например.

Последна редакция: пн, 11 юли 2022, 18:16 от Deni-meni

# 62
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
Flow, много преди корона на Фра съм ходила 3-3.5ч преди полет и съм тичала като изоглавена до гейта.
Не им вярвам сега, че 2.5ч стигат!

Аз години наред пътувах до Хаан, с пътя до там, паркинга и всичко, пак ми беше по-евтино,бързо и спокойно.
Уви вече няма полети оттам до Пд...
Фра порт го мразя.

# 63
  • Мнения: 9 388
Стигат, Ася, стигат 2,5 ч. или аз винаги съм имала късмет. Отиваме около 2,5 ч. по-рано, все едно сутрешен или следобеден полет, дори с пътуване до терминал D и опашки на гише чекин, после опашки за паспорт и за скенер + цялото обикаляне до терминал 54 или 45 (най-последния) и пак ние оставало около 1 час спокойно чакане на гейта.

# 64
  • Мнения: X
А за носталгията по Грундшулето - имаш още 1 дете, което тепърва ще бъде ученик. Ще изживееш още веднъж тази начална училищна фаза. Simple Smile
Да ти кажа понеже са с голяма разлика децата и даже не съм го мислила. Вълнува ме започване на детска градина, работа и вируси. От сега съм в стрес.
Ася аз съм писала, че се радвам, че приключи с точно това грундшуле. Но не ми пречи да тъгувам по тази фаза от живота.
Чета по групите, че който пътува с eurowings може да си даде предния ден багажа. Мъжът ми летя с тях, но не се възползва. Трябваха му 3.5 часа

# 65
  • в сърцето на един мъж...
  • Мнения: 10 757
Казват, че заради лимитираните персонали отпадат полети. Един от екипажа да е болен и отпада целия. Вървят всички пакет и няма как да ги заменят. Отделно няма кой да разтоварва багажите долу, та се комбинират всички неща.

# 66
  • Берлин
  • Мнения: 4 534
Дъщерята на Мм лети към Бг утре с райън (надявам се). Пратиха мейл 3.5 часа преди полета да е на летището и да носи ффп2 маска- до 23.09 било задължително.

# 67
  • Мнения: X
С Райън Еър летях, аз и още двама, трима бяхме единствените с маска, персонала беше без, не знам какво им е задължителното на маските.

# 68
# 69
  • Мнения: 6 823
Не знам как преди няколко седмици луфтханза разбраха колко и от кой екипаж ще са болни август, но бяха публикували колко полета ще яорнират. Първо 500 , след това още 1000 . Това беше статия от преди месец някъде. Не е като да им е изневиделица.

# 70
  • Мнения: 9 388
Папурче,
Пише, че трябва FFP2- маска или медицинска. Можеш да си избереш.

# 71
  • Берлин
  • Мнения: 4 534
Знам какво пише. Акцентът е 23.09, а не върху вида маска.

# 72
  • Мнения: 9 388
Дотогова е правилникът. От 23.09. ще има нов.😁

# 73
  • Мнения: 1 281
Мисля, че е на гишетата, в Хесеншау мина във фийда. И аз под 3 часа, зависи в коя част на деня, не отивам, щото и аз съм бягала, пък и не съм го хващала Joy

# 74
  • Мнения: X
Правилото за маски от и до Германия е отдавна, но явно която иска авиокомпания го спазва, която не иска не. Преди две седмици дъщеря ми и приятелят й ходиха до Турция и обратно с турските авиолинии, на отиване били с маски, на връщане не.
Утре ще лети до Варна с Уиз и й пратиха имейл да е поне три часа по-рано на летището. Тя мисли да отиде пет часа по-рано.

Общи условия

Активация на акаунт