Помощ! Жега! - или 234-та лятна немска тема.

  • 22 721
  • 751
  •   1
Отговори
# 45
  • Немция
  • Мнения: 6 878
Рейна, и до нашия обратен полет има време още, не е скоро, но не пречи да го щорнират. Grin
Сега се надяваме мъжът ми да няма промяна с неговия полет към България. Rolling Eyes

А за носталгията по Грундшулето - имаш още 1 дете, което тепърва ще бъде ученик. Ще изживееш още веднъж тази начална училищна фаза. Simple Smile

# 46
  • Мнения: 7 057
Пу, пу, да не дава Господ тва с щорнирането! Че тъкмо резервирахме за децата и внука билети да дойдат за седмица при нас в началото на отпуската!

# 47
  • Мнения: 1 466
И аз треперя заради тази вълна от сторнирани полети,че ни предстои летене... Луфтханза получи милиарди евро  помощ,а после ми пращат имейл ла ме подготвят,че може да ми отменят полетите и да съм била имала разбиране!!! Dizzy Face

# 48
  • Мнения: 6 705
Те май я отказаха и върнаха помощ или част от нея. Не съм сигурна също дали приеха или в последния момент отказаха държавно участие. НЕ съм сигурна какво стана, беше голяма каша. Но си спомням че се пренасочиха да превозват товари и стоки със самолетите и май им беше ок. Не ползват толкова персона, нямат толкова ауфванд като при пътници, а им се плаща. Затова аз така си го обяснявам - за какво им е сега да наемат всичкия този персонал и отговорности и ауфванд обратно , ако могат да си пренасят пакетите и да си правят парите и да не им пука. Но може и да не съм права.
Аз като ви разправях от толкова време , че ме страхират "мерките"... преди тях държавата и никой нямаше да им позволи да направят подобно нещо. Сега доста се разкрепостиха нещата и всеки прави каквото иска. С негативен резултат за хората ...

Последна редакция: пн, 11 юли 2022, 08:20 от bella-ciao

# 49
  • Germany
  • Мнения: 7 945
И аз ги мисля тия полети. Семейно летим края на август, а мъжа ми има планирано прибиране до БГ другата седмица и много се надявам да не му отменят полетите, че е важно. Той ще лето през Виена, защото директните полети на Луфтханза станаха по 1300евро. Имам чувството, че са решили така да си избият загубите от последните 2 години. Канселират на купилите отдавна, на ниски цени, а после продават същите билети на ненормална цена. Нашите билети дори с обезщетението за отменен полет не са по 1300Е на човек, та идеално им се връзва...

# 50
  • Мнения: 1 466
Ама защо продават полети,които не могат да изпълнят! Те не са от днес с по-малко персонал...

# 51
  • Germany
  • Мнения: 2 010
Да Sunny и аз това се питам. За всички компании важи. Като нямаш персонал, преструктурирай се някак си, разреди полетите ако трябва, все има решение…

# 52
  • Мнения: 9 361
Не ви ли предлагат друг полет в замяна? На мен преди ми се е случвало, пишат полетът няма да се състои, желаете  ли да пътувате примерно със следващия?

# 53
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
До сега говореха, че липсва персонал по летищата, за това не са отговорни авиокомпаниите.
Сега защо отменят полетите? Болен е персонала или са се verkalkuliert?

# 54
  • Мнения: 6 705
Според мен не са очаквали да се напълнят всички на макс или са очаквали все пак ограничения с повод корона . Не се знае какво са се разбирали. Но нали сега вече не се чува никакъв бах, ни лаут ни лайзе ... та всеки се разлетя като невидял. При майка ми беше - отменяме на еъгбг в сряда, летете с петъчния. Тенкс, но в петъка пътувахме вече за другаде ... Т.е. до еднин момент са ги намествали. Пък и горивото им стана много скъпо. Може да не им изнася да летят.  Но това само мое мнение. Може да не е така.

# 55
  • Мнения: X
Заради липса на персонал на летищата казват, че сторнират. Не могат да се обработят полетите в пълен обем.

# 56
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
Войната в Украйна открадна шоуто на Лаутербах: тъкмо получи сцена по свой вкус, не само да говори, а и да разпорежда, то пък взе, че това се случи и човекът не може спокойно да всява паника 🤣

Рейна, забравих да спомена: при мен вълненията покрай смяната на училището бяха по-скоро стресиращи, точно като и започването на училището 🙈 - тогава една седмица преди лятната ваканция подадах антраг за смяна на основното училище и до първия учебен ден не знаех в кое училище ще ходи детето 🤪
Същото беше с гимназията.
И всеки път трябва да се боря с мнението на другите майка, които ми обясняват, че не разбирам, правя грешка 🙈
Сега само една майка остана в контакт с мен, за другите съм too much 😁

Незнам дали с второто дете ще е по-лесно.
Аз засега съм с положителен биланц за основното, за гимназията е рано още за равносметка.

Единствено си снижих критериите 😆

Последна редакция: пн, 11 юли 2022, 11:31 от asyalein

# 57
  • Мнения: 6 705
Е, тогава е ясно на кой може да му признаем резултати за борба с пандемияата.

# 58
  • München, Deutschland
  • Мнения: 6 852
До сега говореха, че липсва персонал по летищата, за това не са отговорни авиокомпаниите.

Заради липса на персонал на летищата казват, че сторнират. Не могат да се обработят полетите в пълен обем.

Това е, да, липсват хора по летищата, има и недостиг по самите компании, но основна роля играе липсата на персонал по летищата. Това е, което виждам и при честите си полети до Бг, и това, което чета.

И един интересен сайт ми попадна с какви ли не статистики. Наскоро е излязъл последният им индекс за cost of living на различни места в света. Ограничих само за Германия за скрийншота, но има и инфо за света, Европа, както и много детайлна информация град по град.

Качвам само един скрийншот, понеже за мен беше любопитно и ни е по немската тема.



Сравнението е спрямо базисна точна Ню Йорк.
Скрит текст:
About Cost of Living Indices At This Website
These indices are relative to New York City (NYC). Which means that for New York City, each index should be 100(%). If another city has, for example, rent index of 120, it means that on an average in that city rents are 20% more expensive than in New York City. If a city has rent index of 70, that means on average rent in that city is 30% less expensive than in New York City.

Cost of Living Index (Excl. Rent) is a relative indicator of consumer goods prices, including groceries, restaurants, transportation and utilities. Cost of Living Index does not include accommodation expenses such as rent or mortgage. If a city has a Cost of Living Index of 120, it means Numbeo has estimated it is 20% more expensive than New York (excluding rent).

# 59
  • Мнения: X
Numbeo го разглиждам от много години, не само за Германия, но не мисля, че е много обективна информацията.

Общи условия

Активация на акаунт