Помощ! Жега! - или 234-та лятна немска тема.

  • 22 715
  • 751
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: X

Как само Рамщайн да са известни? А Скорпиънс? А Алфавил? А Модърн Токинг? Сигурно и още има, но не се сещам сега.

Accept, Tokio Hotel, Helloween, Kreator, Нина Хаген и други. Отделно, че почти всяко селебрити е с немски корени, включително Анджелина Джоли, Лео ДиКаприо, Брат Пит, Сандра Бълок, Майкъл Фасбендър, Чарлийз Терън, Мерил Стрийп, Брус Уилис, Робърт Де Ниро, Джони Деп, Том Круз, Хали Бери, Камерън Диаз, Бен Афлек, Ник Нолти, Ума Търман, Кирстен Дънст, Илайджа Ууд, Елвис Пресли и други.

# 16
  • Мнения: 1 281
Благодаря за темата Flowers Hibiscus
Крисито съм я признала аз, сериозна работа Blue Heart Hands Metal

Тонове музика слушам, ама имам сантимент към едни  гърци Firewind, много харесвах бившия им вокал, Камелот с Рой много обичам, на Тобиас Замет проектите, познавам го, два пъти сме били в една компания, мой приятел му е близък, ама не знам дали той ме познава Joy това държа на телефона докато тичам

Преди короната ходихме поне веднъж в седмицата на концерти, освен големите и по клубове, в Aшафенбург има един Colos Saal, интересни групи канят
Много харесвам китаристи, голяма изненада Joy Oбичам музиката на Ингви Малмстийн, Джо Сатриани, Марти Фридмън, трябваше с него да започна:)
Не са много млади де, но не е като да няма качествена музика, а и то винаги е въпрос на усещане, голяма работа млади или стари

# 17
  • Мнения: 11 315
Благодаря за темата!
Ние с щерката си падаме по немски рок и на концерт на Рамщайн смятаме да ходим. Аз ги хар3свам, защото нямат предни зъби и провокират много с текстовете си. Да не забравя и прекрасното им твърдо произношение, с което много лесно се учи немски.

# 18
  • Мнения: X
Благодаря за темата!
Ние с щерката си падаме по немски рок и на концерт на Рамщайн смятаме да ходим.

И ние. Но кога и къде?
За концерта на Алис Купър, Джони Деп и другите двама от Hollywood Vampires през юли догодина, билетите почти свършиха за няколко дни. Има останали отделни бройки на горни редове в най- отдалечената от сцената част.

# 19
  • Мнения: 11 315
Soft click, трябва да я питам, че търсиха с приятелката  си датите. Аз я оставих да търси

# 20
  • Мнения: X
Няма обявено турне още. Сега правят концерти планирани и изкупени преди пандемията. Никакви билети от отказали се не се появиха. Дебнем постоянно и ние.

# 21
  • Мнения: 5 379
Не си е работа това. И аз дебна тук-там някой да се откаже от билетите си, или вече да не е фен. Няма такива, или пък други дебнат по-бързо от мен Grinning

# 22
  • Мнения: 6 702
Хауптлайтунг и града е платт.
Аз Криси не си я представях така.
И на майка ми преди месец още махнаха полета на българия еър , но аз бързо си поисках парите и взех един съответен на Луфтханза. Тези литнаха. Но при тях не е проблем. Ако не литне един, литва друг . Имат по 8-10 полета на ден. Все някой ще литне.

# 23
  • Мнения: 1 090
Записвам се в новата тема и аз!

Днес цял ден отмаряме, снощи беше бала на щерката. Много емоционално и различно от БГ беше. След 4 години живот и здраве пак, ако синковеца не се изложи нещо.

Остават ни още две състезания до края на сезона и до септември почивка.

# 24
  • Немция
  • Мнения: 6 875
ДжейДжей, честита абитуриентка, да й върви по мед и масло в живота!
Разкажи как минава един немски абитуриентски бал. Със сигурност има различия между провинциите, но в основата си имат и много нещо общо, предполагам.

# 25
  • Мнения: 1 318
Möß, благодаря за новата тема! Яко заглавие Hands Thumbsup.

Chrissy , страхотно изглеждаш! Забавлявай се на макс!

ДжейДжей, и аз ще се радвам да прочета за бала. А какво планира щерката от есента - студентка, доброволна социална работа за година, година в Австралия? Тези са най- популярните избори около нас.

# 26
  • Мнения: 1 090
Аbi2022
Скрит текст:
Най-голямото различие за мен беше, че на абитуриентския бал присъстват и семействата. Някои бяха само с родители, някои с баби, дядовци, братя, сестри. За нас беше много вълнуващо да бъдем част от празника. Момичетата бяха много елегантни, преобладаваха дългите рокли, семпло гримирани. Момчетата бяха с костюми, със спортни или официални обувки. След посрещането с чаша сект, се настанихме на масата. Имаше столове за допълнителни гости, които присъстваха само за официалната част. Последваха реч на директора, на представител от родителите, на кмета на града, раздаването на дипломите на сцената, раздаване на награди за добри постижения. От 89 деца в 5 клас, завършиха 56. Четири, от които с успех 1,0. Общият успех беше 2,1. Три деца за съжаление не успяха да вземат матурите, но бяха на бала, заедно със съучениците си. В паузите между речите свири училищният оркестър и пяха деца от хора. След приключването на официалната част, излезнахме навън за снимки и пускане на балони. Последва вечерята и към 22:30 часа родителите си тръгнахме,поне по-голямата част от нас. Няколко семейства за останали до края на вечерта, но според мен децата имат нужда и от малко свобода на тази вечер. Имало е диджей, танци. Към 3:30 се обади да я приберем и спа до 17 часа на другия ден. Joy

Плановете (поне засега) са: половин година работа, за да събере пари, половин година пътуване. Посоката още не много ясна, но включва Южна Америка, Хавай, България. След това, живот и здраве от октомври 2024 - университет (Lehramt или Soziale Dienste). 

 

# 27
  • Мнения: 11 315
Джей джей, припомни ми вълненията от преди 3 г, когато бяха матурите и бала на дъщеря ми.

# 28
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
Джей, благодаря много, че сподели. Успех в начинанията й!

В петък като се прибирах от фестивала видях доста млади хора, по-накипрени, но не се сетих, че може да са абитюренти 🙈
1. Бяха семпло облечени (панталон,риза)
2. Бяха с влак - неясно продължаваха ли с празнуването или се прибираха.

Единствено забелязах, че някои момчета са с перлени огърлици. Нямам проблем с мъже и бижута, но перлите ми се сториха too much.

# 29
  • Мнения: X
Перлените огърлици са взаимствани от Хари Стайлс.

Общи условия

Активация на акаунт