Пубертетът при момичетата – как да подготвим децата? - 14

  • 37 228
  • 732
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 9 394
Единствено по спорт трябва да се махат обиците и другите бижута за безопасност или трябва да ги обвият в лейкопласт. В тези дни дъщеря ми не носи обици. Иначе  носи всякакви.

# 706
  • София
  • Мнения: 23 107
Моята дъщеря гледам си носи халки с около 2 см диаметър. Засега нищо не са й казали. На родителската среща класната половин час ни обяснява какво не одобрява, какво забранява, какво не й харесва, какво отрича... в един момент спрях да я слушам. Например не одобрявала момчета с дълги коси и ако има такива - на опашка само. Grin Също така при нея оценките не са само на база знаная, а включват поведение и не знам още какво. Но хайде да не говоря много, че и стените имат уши.

# 707
  • Мнения: 7 854
Единствено по спорт трябва да се махат обиците и другите бижута за безопасност или трябва да ги обвият в лейкопласт. В тези дни дъщеря ми не носи обици. Иначе  носи всякакви.

И при дъщеря ми е така. По принцип, са допустими само малки обички, но и тях свалят по време на физическо, или ако имат някакви състезания.
Иначе в много училища "в чужбина" (а реално във всички, в които моите деца са учили) се изготвя оценка на база на доста неща, освен успеха по предмета. Всеки срок, както и в края на учебната година получаваме рипорти, в които по всеки предмет учителят им ясно е описал силните, слабите им страни, на какво да наблегнат, поведение, как комуникират с учители и съученици, доколко са мотивирани по въпросния предмет... такива неща. И реално при смяна на училище тези рипорти играят роля на нещо като портфолио, на база на което училището решава дали ги приеме или не (освен и наличието на свободни места, разбира се). Но това е повсеместна практика. И работи.
Не е много ок, когато учител самосиндикално решава да въвежда подобни прийоми.

Последна редакция: ср, 21 сеп 2022, 20:29 от TuЛи

# 708
  • Пловдив
  • Мнения: 1 219
Нашата РС мина вчера - онлайн, защото били затегнали мерките.
Днес ходи да си извади снимки и да си купи бележник. Последното защото Школо вече е платено. Подготвят нова платформа към МОН, но още не е съвсем готова.

# 709
  • Пловдив
  • Мнения: 5 950
В какъв смисъл е платено Школо? При нас си работи без проблеми,никой нищо не ни е казал.

# 710
  • Мнения: 5 276
Нашата РС мина вчера - онлайн, защото били затегнали мерките.
Днес ходи да си извади снимки и да си купи бележник. Последното защото Школо вече е платено. Подготвят нова платформа към МОН, но още не е съвсем готова.
Какви мерки пак затягат? Пак ли ковид?

# 711
  • Пловдив
  • Мнения: 1 219
Ми така каза класната. Може и за училищата да е само.

# 712
  • Мнения: 19 330
До 28ми октомври имаше заповед от МОН или МЗ, не знам точно, родителските да са онлайн.

# 713
  • Мнения: 5 276
Слава Богу, тук няма никакви ограничения. И детето изобщо не е било на дистанционно обучение, ходеха си в училище през цялото време.

# 714
  • Мнения: 19 330
Специално за родителските срещи е ужасно удобно. При нас са с индивидуален час за всеки преподавател. Последните три миналата година все бях някъде на път и от колата се включвах вместо да вися в училище два часа.
Но и да не са индивидуални, пак не виждам смисъл да са присъствени.

# 715
  • Мнения: 8 919
Миналата година имахме само една родителска среща уж с всеки учител. Онлайн, по 5 минути на учител. Първо - не всеки учител изобщо имаше часове, второ - две ми канселираха часовете си в последния момент и трето - тези 5 минутки минават доста бързо е замръзване на екрана, което категорично не е от нашия интернет. Та затова сякаш ми се ще тази година РС да са на живо.

# 716
  • Мнения: 19 330
При нас и в предното, и в сегашното училище рс бяха индивидуални. В предното преди ковида беше нещо страшно. Като зависнеха някои родители при един учител и се чакаше на дълга опашка, въпреки че ни определяха някакви часове с основните учители. Освен това учителите имаха и отделни часове за срещи с родители през другото време.
В сегашното всяка среща е по 10мин. След 10мин автоматично се изключва. Има определен ден за рс, в който не учат. Може да се букнат часове за всички учители, както и да се вредиш да са ти един след друг, ако не са запазени от някого. Преди ковида се е чакало по опашки, както в предното училище. 5мин наистина са прекалено малко, особено ако децата са в начална степен. Ако нетът от другата страна не е добър, е неприятно така.

Последна редакция: ср, 21 сеп 2022, 23:30 от Дъждец

# 717
  • Мнения: 27 694
Сега си държах на присъствена родителска среща и добре че беше така- преместили са част от децата от "нашия" клас към паралелка "б"- и така се чувствах доста странно (все едно присъствам на родителска среща на друг клас), представям си, ако беше онлайн!😆 Повечето учители минаха, хубаво беше да ги видя лично (за първи път виждах всички). Иначе няма спор, удобни са и онлайн срещите и до миналата година и те ми бяха ок и си имаха плюсове, но се познавахме по-добре с другите родители.
И аз мисля, че всички (освен мен😆) си влизат нормално в школо.бг и без да плащат...🤔

# 718
  • София
  • Мнения: 11 752
При ЛЛ на дъщеря ми извинителната бележка се заплаща по 3 лева.
Родителска среща очаквам следващата седмица,онлайн.
С Школо имаше проблем през първите дни на учебната година,но от 3 дни си работи.За първи път чувам,че може да е платено.

# 719
  • Мнения: 8 956
Слава Богу, тук няма никакви ограничения. И детето изобщо не е било на дистанционно обучение, ходеха си в училище през цялото време.
Къде?

Общи условия

Активация на акаунт