Нашите орхидеи – тема 39

  • 30 579
  • 742
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 3 910
Памуклийката /власиста въшка/ прави гнезда и в субстрата. Трябва да има приличен достъп на въздух обаче. Затова корите са много благоприятни - при тях и на дъното пак има достатъчно въздух. При нея се налага или пресаждане, или периодично да се накисват/поливат добре корите със системен инсектицид. Системните инсектициди имат и контактно действие.

# 31
  • Варна
  • Мнения: 2 033
Днес взех от Кауфланд две орхидеи от микса. Бялата беше единствена, а от лилавата имаше само още една. Иначе имаше доста онцидиум ( dancing lady), милтония ( Сънсет), зигита, епидендрум( червен и лилав), и множество брасии.

Някой има ли идея тези които купих дали са камбрии или някакви разновидности на онцидиум. За бялата съм почти сигурна, че е камбрия, лилавата си мисля, че е някакъв вид онцидиум. Ароматни са, ето малко снимки :





На това се смях. Simple Smile
Скрит текст:

# 32
  • Мнения: 13 547

Моля за компетентно мнение, защото имам само две орхидеи и нямам много опит. Според мен ще си имам "бебе", поне така си мисля, а израстъка в средата и тези новите дали някой е цветонос?

# 33
  • София
  • Мнения: 3 910
На тази малка снимка се вижда вероятно базално бебе, корени и деформирано като от трипси листо. Дайте по-голяма снимка, от няколко ракурса.

# 34
  • Мнения: 13 547


Деформираното листо е "изпечено" миналото лято, забравих го на прозореца, а другото го счупих.

Последна редакция: вт, 14 юни 2022, 15:18 от Пролетно цвете

# 35
  • София
  • Мнения: 771
Така наречените израстъци са корени.
А новите снимки не стават, прощавайте, че го казвам.

# 36
  • Мнения: 8 077
На тези снимки срещу светлината и с толкова малък размер, почти нищо не се вижда.  Аз виждам само нови корени, щръклнали на горе.

# 37
  • Мнения: 13 547
Благодаря за отговорите, от телефона няма как да направя други снимки. Времето ще покаже какво има в тази орхидея.

# 38
  • Мнения: 911
Човек , като мен , който гледа до сега само Фалчета.
Дали би се справил с някой онцидиум, камбрия или друга орхидея.
Желание не ми липсва, но ке чудя,  дали ше се справя 
Може ли малко повече информация от първа ръка за грижите...🙂

# 39
  • Мнения: 5 383
Софи, то не е само до теб, а и дали условията у вас са подходящи за камбриеви. Аз за толкова години не можах да се сприятеля с тях.
Основна разлика в гледането на камбриеви - поливат се начесто и по малко, не се киснат и не оставяш да пресъхват. Листата не трябва да се мокрят, пръскат и т.н.
И (според мен) искат температурна разлика, за да цъфтят. Ако можеш да осигуриш това - давай смело.

# 40
  • Мнения: 911
На снимките на floren се вижда, че са в кори..
Пак ли в прозрачни саксии трябва да са Камбриеви и пак ли в близост до прозореца.
Ще се радвам на всякакви мнения за тази група орхидеи 🙂
Ако има в нашия КАУФЛАНД,  май ще си взема да им се пробвам 😁😍
А , колкото до температурната разлика, за цъфтеж...и за фалчетата мисля, че съм я чела 🤔

# 41
  • Мнения: 8 077
В първия пост е темата има "В БИБЛИОТЕКАТА на групата можете да намерите много информация за отглеждането на орхидеи.", кликваш върху "Библиотека" и ти отваря справочника с каквато искаш информация за отглеждането на орхидеи.

За отглеждането в прозрачни саксии е само за удобство на начинаещите да виждат колко е мокро вътре.

# 42
  • Мнения: 911
Отивам на Камбрия в Библиотеката и ми изписва...
За съжаление файла не съществува..🤔

# 43
  • София
  • Мнения: 3 910
_re_ge,
Не работят линковете към Брасада Мивада, Бургеара, Камбрия. Може и други, но сега не мога да ги проверявам.

# 44
  • Мнения: 8 077
_re_ge,
Не работят линковете към Брасада Мивада, Бургеара, Камбрия. Може и други, но сега не мога да ги проверявам.
CATTLEYA, ДЕNDROBIUM, ЕNCYCLIA, МАSDEVALLIA, PHALAENOPSIS иска "You need access. Request access, or switch to an account with access."

Не работят линковете към MILTONIA, МILTONIOPSIS, ОNCYDIUM, PABSTIA, PHALAENOPSIS, PROMENEA/ПРОМЕНЕА, ROSSIOGLOSSUM / РОСИОГЛОСУМ, VANDA / ВАНДА, VANILLA / ВАНИЛИЯ, ZYGOPETALLUM / ЗИГОПЕТАЛУМ

Общи условия

Активация на акаунт