Пубертетът при момичетата – как да подготвим децата? - 13

  • 36 647
  • 747
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 6 709
Благодаря за новата тема, много ми е полезна!
Сещам се да попитам.С каква цел са свалени снимки от фейсбука  на госпожите във вайбър групата? И не би ли трябвало на педагогичен съвет да бъде решено наказанието на двете деца?

# 16
  • Мнения: X
Благодаря за новата тема!

Тонка, дано се размине без излишности и притеснения.

# 17
  • Sunshine state
  • Мнения: 12 089
Благодаря за новата тема! И аз вече като щерката чакам края на годината с голямо нетърпение.. Доживях! 🤣

# 18
  • Мнения: 5 135
Благодаря за новата тема, много ми е полезна!
Сещам се да попитам.С каква цел са свалени снимки от фейсбука  на госпожите във вайбър групата? И не би ли трябвало на педагогичен съвет да бъде решено наказанието на двете деца?
Написано е, че други деца са сложили снимките в групата. А от къде са свалени, знаят свалилите ги.
За наказание са истерясалите госпожи, не децата.

# 19
  • Мнения: 6 709
Знам какво е написано, чета темата. Въпросите ми са адресирани към Тонка, ако знае отговорите, ще ми отговори.
Нека спазваме добрия тон в темата Simple Smile

# 20
  • Мнения: 12 992
Не е редно да се свалят чужди снимки, особено да учители, със сигурност децата са си взели бележка. Все си мислех, че може да се решат нещата без да се ескалира. Съжалявам за неприятностите ви, Тони.
Аз на Жаки, след случката с детето ит класа и, което беше снимало госпожата, сериозно обясних какви могат да са последствията. Но реално не вярвах, че чак полиция ще се намеси.
Моята е чувствителна и такава случка би и се отразила мн зле, добре че Кати не е стресирана.

# 21
  • София
  • Мнения: 23 097
Ека, нямам идея, не смятам да ходя да разпитвам децата. Нали не смяташ, че е чудо невиждано група от хора, независимо пубери или възрастни, да споделят снимки и да ги обсъждат? Хайде да не се изкарваме светици. Най-свястните учители на Кати нямат една публично споделена снимка. Ти имаш ли обяснение на това явление? Питам те, защото пишеш от позицията на педагог, а не на родител.

# 22
  • София
  • Мнения: 12 233
Дано скоро всичко отшуми.
Използвах момента и на моите да им  обясня няколко неща за интернет.
Отдавна не бях писала в темата, но от началото на месеца си имам още един тенейджър, малката стана на 13 г, каките скоро ще направят 16 г. Засега и при трите пубертета минава спокойно, освен, че някои ги мързи повечко понякога.
От малката съм доста доволна тази година, следи си училището, сама си е сложила ограничение за ползване на телефона, защото усетила, че прекалява понякога. Спортува редовно, което се отразява добре на физиката и, но и чисто организационно я стяга и мотивира да намира време за всичко.
Едната близначка макар да е с отлични резултати го е ударила малко ваканционно последните две години и само я засичам с книга, филм или някъде навън с приятелите. Въпреки, че се справя с училище ,се надявам скоро да реши с какво в бъдеще иска да се занимава и да положи малко повече усилия.
Другата близначка поне нормализира настроенията, мързела и неученето при нея са серизони, но отказвам вече на дете на 16 години да го следя и да го ръчкам постоянно. Основното и желание и цел за 16-тият рожден ден е втора дупка на ухото. От известно време позволявам гел лак и в учебно време, стига да е нормален. Сестра и за сметка на това не желае изобщо да се лакира, но пък учудващо наскоро облече рокля, което искрено ме изуми Simple Smile

# 23
  • Мнения: 6 709
Тони, не намирам връзка между публично споделена снимка в социална мрежа и свестен учител. Нямам и обяснение. Аз лично в моя фейсбук профил имам стотици ученици приятели, и бивши и настоящи. Това е мое лично решение е не определя какъв учител съм.
Явно каквото и да напиша се приема по друг начин. Спирам по темата и се надявам всичко бързо да приключи и да забравите случилото се.

# 24
  • Мнения: 6 452
Аз също използвах момента за да поговоря с тийновете за поведението им в интернет, но се оказаха добре подковани и информирани -  очаквано, предвид обученията по превенции по темата, организирани в училище. Тук, както споменах вече, се обръща сериозно внимание на кибер престъпленията и волности с чужди снимки са си сериозно провинение със сериозни последствия. Свалянето на публично достъпни чужди снимки не се наказва. Наказва се ползването на чужди снимки за лични цели, качването им без разрешение на лицата на тях (като има определени изключения). Да качиш чуждо лице като своя профилна снимка е кражба на лични данни.

# 25
  • Мнения: 7 753
А снимките в каква светлина представят госпожите? В естествена поза/ изражение на лицето ли са, например, или е уловен някакъв измислено "смешен момент"?

Според мен пък, от всички най- адекватно е реагирал диркторът. Rolling Eyes

# 26
  • Мнения: 6 709
И още нещо, във века на технологиите, когато всяка една изява в училище се отразява в сайта на училището, профилите на училището във фейсбук или инстаграм, е абсурдно учителите да нямат публични снимки в интернет пространството.

Последна редакция: ср, 18 май 2022, 19:00 от Ekа

# 27
  • Мнения: 4 717
Записвам се и аз в новата тема и ще следя с интерес случая при Тони.
Използването на лични снимки от соц. профили се третира като кражба на самоличност, но да не давам поле за изява на всякакви параноици. Учителката как е разбрала за случая? Едва ли някой възрастен нейн приятел я е информирал.

# 28
  • Варна
  • Мнения: 36 609
Мисля, че Тонка спомена някъде назад, че техен съученик ги е изтропал.

# 29
  • Някъде по Дунава
  • Мнения: 4 751
Благодаря за темата.
Тонка, дано приключи сагата ви скоро.

Общи условия

Активация на акаунт