Пубертетът при момичетата – как да подготвим децата? - 13

  • 36 644
  • 747
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 8 893
Сега я попитах дъщеря ми - не можело да си представи някой в тяхното училище да направи подобно нещо с чужда снимка. Но тя е от най-малките в училището и засега редовната обработка и вкъщи, и в училище на тема лични данни и сигурност работи успешно. Вярвам обаче, че сред по-големите ученици има такива, които са пробвали и пробват редовно докъде стигат правилата.

Нищо не спортува - бяга от единия прозорец до другия. Буквално го усещам върху главата си. Казвам ѝ да излезе на двора или да бяга по пътеката, но щом няма да ме дразни, не ѝ е интересно.Simple Smile В училището ѝ направиха клуб по атлетика, но я мързяло да се преоблича там, учителките били вресливи и не ще, а е точно за лека атлетика. Близо до нас има фитнес, където има група за нейната възраст, не съм се отказала да се опитам да я убедя. Иначе върви много, по едно време много ходеха с баща ѝ да карат колелета, но напоследък не са.

# 46
  • Мнения: X
От 3 годишна плуване и тенис. На 6 започна балет, тап, джаз и пеене до 12 като на 10 и 11 добави състезателен музикален театър към танците и ходеше две години на състезания.
Лятото/ пролетта е пробвала за кратко плуване, каяк и гребане.

Осем  години беше скаут и лидер на юнит с по- малки деца, но заради ваксинационния й статус й преустановиха членството докато се ваксинира и вече не иска да продължи и с това.

Иначе ходеше на много други занимания извън спорта, които й импонират повече- скаутите, доброволстване в Шелтъри за животни, СТЕМ лагери, роботика, кодиране и програмиране, аниме дигитално рисуване и млади инженери лагери.

В училище пееше в хора, учавства в мюзикълите винаги, първа е във всички конкурси по наука и езици, свири 3 години на флейта kaто записа и четвърти език тази година.

Последна редакция: чт, 19 май 2022, 15:23 от Анонимен

# 47
  • Sunshine state
  • Мнения: 12 089
Моята премина през какви ли не спортове - карате, джиу джитсу, гимнастика, плуване.. Омръзва й и започва да мрънка, та едвам я карах и в край на сметка просто сменяме. Две години ходеше и на рисуване, но й омръзна и сменихме на китара. И скаути е пробвала, но там само два пъти се вяснахме и заяви, че не й харесва. Сега да видим колко време ще й държи влага китарата.. Искаше на актьорско майсторство преди това, но е веднага след у-ще, тоест в моето работно време и няма как да я водя. Всестранно развита с две думи - кой, каквото прави, аз все на някакъв кръжок я карам. Stuck Out Tongue Closed Eyes

# 48
  • Мнения: 6 709
Моята отказва, защото не желае ангажименти. Иска след училище тя да си реши дали ще играе с приятелки, дали ще си почива, рисува и т.н.

# 49
  • Някъде по Дунава
  • Мнения: 4 751
Като казахте спортуване, споделете какво спортуват вашите деца?
Карате Киокушин и модерни танци. От новата учебна година ще е в друг град и друго училище и ще се откаже от тях. Танците ѝ харесват и ще се радвам ако си намери своето нещо и на новото място. Единствена от семейството кара ски и заради нея започнахме да правим еднодневни пътувания до най - близката ски писта.

# 50
  • Мнения: X
Понеже и ние се местим в друг град и ще е в напълно нова гимназия си е набелязала няколко желани спорта в училище, но определено я влекат по- технологичните, артистични и хуманитарни занимания пред спорта.

# 51
  • Мнения: 8 893
На два клуба остава през седмицата дъщеря ми - история и творческо писане. Пак в училище учи пиано. И за двете така е удобно, защото и аз нямам ангажимент, и тя не губи време в отиване и връщане. Но исках и някакъв спорт, защото наистина е много активна. В същото време искам да е нещо, което да не ѝ отнема твърде много от времето, да ѝ остава да учи, да си рисува, чете, мързелува.

# 52
  • София
  • Мнения: 7 039
Дъщеря ми иска да подари на приятелка за рожден ден преса за коса, която прави и къдрици. Моля за съвет от личен опит за бюджетна такава-да изпълнява и двете функции и да щади поне малко косата (не мога да си позволя повече от 50 лева).

# 53
  • Мнения: 377
При нас когато има провинения в клас ( например говорят доста в час )и ги наказваха без междучасие всички , а по строгото наказание е изключване за няколко дена от училище. Някои учители ги третират като студенти, а те са си деца и не им спазват изискванията.
Тренирала е плуване като много малка, летни кънки ,волейбол. Сега ходи на тенис,стремим се се занимава с нещо, защото много си изкривява стойката от седенето на чин и бюро по толкова часове на ден.

# 54
  • София
  • Мнения: 5 285
Хайде да сложа за цвят и едно съвсем обикновено момиченце, което пък нищо не тренира, откак им спряха танците в училище покрай пандемията.
За сметка на това постоянно прави неща с ръцете си, стаята ѝ е един постоянен хаос от проекти, а аз, аз само осигурявам материали и я браня от баща ѝ, защото тя просто си е такава, там някъде в нейния си свят.

# 55
  • Варна
  • Мнения: 36 607
Моята хич не е спортна натура. Пробва плуване и лека атлетика, но изкара по няколко месеца само. Най-дълго издържа салсата, но аз това за тренировка не го броя, а по-скоро като хоби. Пет години ходи, но наскоро им се разпадна групата, а не е достатъчно голяма и напреднала за по-горната, така че и на това му се видя края. Сега искала баскетбол, към края на лятото ще се огледам да видя къде около нас има тренировки и как са с часовете. Тя върви доста висока за възрастта си, защото баща й е дългуч, така че я искат за баскет, бяха минавали хора в училището им да им дават листовки.

# 56
  • Мнения: 4 717
И моята откровено мрази спорта. В началното училище имаха учител, който твърдо беше решил да ги праща на олимпиада и ги тормозеше неимоверно. Две години ходи на кръжок по готварство, един по моделиране и заради ковида спря. Сега е в гимназия и посещава единствено актьорски клас. Съгласна е да учи по 6ч след училище, но немога да я насилвам да спортува. Не виждам и кога би й останало време. В клас спортуват достатъчно усилено, по 4ч седмично, та поне това.
Сигурно моето дете е единствената в темата, но тя така и не се научи да кара колело. Просто го мрази. Плануваме лятото да караме двете кънки, но на велосипед няма начин да я кача.

# 57
  • Варна
  • Мнения: 36 607
Моята също не може да кара колело, няма и желание. Не я насилвам. И аз се научих късно. Когато поиска, ще стане.

# 58
  • Мнения: 9 362
Дъщеря ми тренира немски карнавални танци и модерен балет 1 път седмично по 2 часа. За мен си е сериозно, защото се изисква да можеш да правиш шпагат и други гимнастически упражнения по време на танца.
Колело може да кара, но след един инцидент с куче (страх я е от кучета) и последвало падане от колелото, вече не иска да се качи.

# 59
  • Мнения: 592
Дъщеря ми има спортна визия, пъргава е и затова мислех, че спортът ще я влече, уви... Тя е заклет индивидуалист и трудно се вписва в колективи, разчитах на спорта да поразчупи това, но не стана. Ходеше на волейбол, най-много се задържа на баскет-2г., което по време на пандемията си беше голям плюс, после отиде на няколко тренировки и по лека атлетика (уж по индивидуално). Най й е на сърце колоезденето, където дори ходи на европейско, всъщност там е най дълго-4г.,но тази година приключва с него, защото то е такъв вид, че е до 14г. Спрях да я бутам, тъй като на сила хубост не става. Трудно ми беше да го приема, но в пубертета те го заявяват много категорично и аз взех, че го разбрах 😆И само подкрепям. С баща й ходим по мачове, дори не пита как са завършили като се приберем.
Сега гледам нон стоп танцува в нас, споменава ми за к поп танци, но в нашия град няма такова животно 😏

Общи условия

Активация на акаунт