доктор Иван Вецев Шейново

  • 19 893
  • 66
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 1 380
За съжаление и при мен се получи така,че доктор Вецев ме наплаши. Имах скъсяване на шийката,той предложи серклаж в късна седмица,аз след като прочетох огромните рискове отказах. Поставих песар и от шести месец лежах плътно. След като отидох на преглед при него ми каза,че каквото и да правя ще се скъсява шийката и ще родя недоносено дете ,че мехурът с песар се пукал рано,че имам разкритие,че шийката е два см ,а може и по-малко. Нищо от това не се случи. След махане на песара се оказах без разкритие и с шийка 3 см,на толкова ми беше поставен песарът. Много тежко ми беше и дори се разплаках тогава,но си продължих с лежането и родих доносено дете,третият ми син,в 38+1. Роди се дребосък,моите деца всички са дребни,2590 ,но напълно здрав. Ще кажа само,че съм доволна от прегледите ,от всичко останало,но това , което направи беше достатъчно неприятно. И да,това са различни случаи за един и същ лекар. Не само за него,за всеки лекар е така.

# 46
  • Мнения: 541
Това, което Ви е се е случило е ужасно. Важно е да се споделя и негативен опит, за да може всяка бременна да вземе информирано решение. Аз честно казано съм изключително изненадана, че е бил рязък и груб. Когато аз се следях при него, което беше преди 2 години, беше много мил, спокоен и подкрепящ. На него дължа износването и раждането на сина си, а той направи всичко по силите си да удържим максимално дълго.

# 47
  • Sofia
  • Мнения: 6 072
Няма защо! Намирам коментарите за полезни.
Темата е пусната месец след като родих. Бременността - следена И от Вецев. В последния момент (36 гс) се отказах да раждам при него.
Дори след раждането продължавах да си задавам много въпроси относно Вецев.
Имам и положителен и отрицателен опит с него. Ако пак трябваше да ходя при него - то ще е с "две наум". Определено смятам, че е добър специалист, но имам и забележки. Не мога да го препоръчам, но не мога и да кажа, че е лош лекар и не си разбира от работата. Аз съм малко пас.

Последна редакция: сб, 01 апр 2023, 19:05 от Brin de muguet

# 48
  • Мнения: 1 380
Аз също бях шокирана ,но факт. Лично мен това ме отказа да раждам при него. Може би си представяте като ти каже така самият ти гинеколог,който те следи как това ти действа на психиката.... Факт,че само след като му отказах серклажа се държа така,на прегледа след това,на всички останали прегледи е бил любезен.. но това не е ок за мен ....

# 49
  • Мнения: 3 902
Вецев може да е краен на тема превенция. При мен се получи много интересна ситуация.   С много контракции бях и той мери шийката къса и динамична като размер, даде ми терапия. За съжаление не се повлиях. В същото време шийката ми я мериха и на друго място. Там беше Ок. И сега като дойде време да предложи серклаж бях в ужасяваща дилема. В крайна сметка се съгласих. Обясни, че по принцип може да издържа без серклаж и да няма проблем, но ако имам контракции е опасно. Това след като имам раждане - секцио, след неуспех при опит за естествено. В крайна сметка сложихме серклажа, въпреки че беше под въпрос трябва ли не. На следващия преглед при друг лекар, констатацията беше, че е било нужно. Защото въпреки секциото, съм в една нелепа ситуация, след вероятно наранена шийка по време на опита ми за раждане. Оказа се, че мехурът, заради глупавото истмоцеле слиза много надолу и застава и натиска шийката. На УЗ се видя как се крепи на серклажа. При друг лекар, както и при Вецев. Лекарите, които работят с него съвсем извън контекст, докато гледаха УЗ, отбелязаха колко рядко се случва това. Тогава Вецев обясни защо. И да ви призная ми падна камък от сърцето. Защото при друг лекар можеше и да се пропусне и да загубя изключително чакана инвитро бременност, която мина под знака на ужасни ситуации и проблеми. Та да, всеки лекар има добри и лоши страни. Всеки лекар е възможно да се изкаже крайно. И най-толерантния. И всеки лекар може да сбърка. Това е. Всеки има рамена на главата и избира на кой да се довери. И всеки е хубаво да има едно наум. Защото безгрешни на света няма.

И стига вече е разводнявана темата. Доволни има, недоволни има. И винаги ще има. Аз да кълна ли Нашар за всички проблеми, които имам след предишното раждане? Или Сигридов, че ме прати там?

# 50
  • Мнения: 700
Аз чаках да ми прати един месец резултати от микробиология преди да раждам😃Накрая ме кара да звъня на някакъв уж управител на лабораторията и сама да се разправям (лабораторията с която той работи).Оказа се че човека даже не работи вече там, че пробата ми е занесена 10 дена след като е взета😃 и какво ли още не.След като някак събрах смелост и го попитах най-нормално и човешки това нормална ситуация ли е аз да съм тръгнала да раждам и един месец да не мога да разбера имам ли инфекция или не при положение, че бях рискова бременност и лежаща половин година той ми отговори Е какъв ти е проблема, ако ти има нещо ще ти пусна един антибиотик на системи в Шейново преди да родиш😃
Нито за секунда не ми се извини или не призна, че създалата се ситуация е неприятна за мен, че може би и той има някаква вина.Десет дни на гръб ли я носи пеша пробата?Същия опит имам и с БХС то ми.Звъня 10 дни след като ми го правиха да питам в майчин дом да няма грешка понеже не излизам в системата и жената отсреща ми казва Ама той Вецев си носи пробите като събере повече и му е удобно вчера ги донесе😃
После като тръгнах да раждам бях за планово секцио, но ми изтекоха водите два дни по-рано и седях да го чакам половин ден с разкритие, контракции и изтекли води в Шейново да си напреглежда пациентките в поликлиниката....
Сега съдбата пак ни срещна, защото съм бременна отново, но вече съм с две на ум.Моля на която от вас и се занимава да ми драсне друга алтернатива за следене и раждане на лични, за да не бъде спам.Ще съм безкрайно благодарна 🙏

# 51
  • Sofia
  • Мнения: 6 072
Да, това с резултатите и при мен беше така. Чаках по 2-3 седмици.
Един път ми дойде следващия преглед, а резултатите от предишния още не бяха готови. Попитах го какво се случва с резултатите, готови ли са. Той си погледна компютъра и каза, че още не са готови! На моето учудване отговори, че така било по здравна каса...
Честно да си кажа, мен това не ме притесняваше, но само защото се следях паралелно на друго място и правих същите изследвания по два пъти - така че бях наясно какво е положението.

golgfinch, тихичко честито!

# 52
  • Мнения: 1 346
Явно преди доста време сте се следили при него . В момента не се занимава нито с взимане на проби, нито с носене на епруветки, прави го персоналът в Поликлиника България, дават ти код и ти си ги следиш и му ги пращаш.

# 53
  • Sofia
  • Мнения: 6 072
Аз родих преди година. По време на моята бременност давах кръв на място в п-ка България. Никой не ми е давал код. Резултатите ми ги пращаше лично Вецев  по Вайбър. Изключение прави само БХС. Направих го и него в п-ка България, но той ми показа къде мога сама да си видя резултатите. Е, после ми ги изпрати и той.

# 54
  • Мнения: 3 902
Сега ти дават код към мед диа лаборатория(тоест те ти пращат СМС, но знаеш на кой да звъннеш, ако нямаш резултати) или как да си видиш БХС в МД. Пращаш на вайбър и той отговаря в неделя вечер. Ако е спешно нещо, звъниш. Сега ще видим как ще
Е след 1.04, когато всичко се прехвърля към 1ДКК.

# 55
  • Мнения: 700
Случката с микробиологията е от преди 1.7-8 месеца с БХС то от миналия месец.Не съм детектив ,  не следя кои какво къде носи казвам какво ми каза жената от Националната генетична лаборатория.И при положение, че си контактувам с Вецев вече една година покрай бременностите ми и повярвах някак си.Споделям какво ми се е случило на мен, нито повече, нито по- малко .Радвам се за тези за които всичко е протекло безпроблемно, но това не означава, че останалите лъжем или не съществуваме все пак.Няма да забравя как всички ме гледаха със съжаление докато се гърчех от контракции в Шейново понеже им беше ясно че Вецев ще дойде като си свърши работата в поликлиниката 😃Както казах и сега съм при него и съм наясно какво се прави сега.
След като родих в Шейново се опитах да разкажа за хохър опита ми с болницата, не с доктора, но тогава пък всички скочиха да ми обясняват колко са доволни и излязох като пълно куку и реших да си мълча вече😃Лично познавам хора със сходните изживявания, но се оказа че те нямат желание да пишат в бг мама.
Сънлайт какво се прехвърля към клиниката изследванията ли?

# 56
  • Мнения: 3 902
Вече няма да се води ЖК и тн към Мц Феникс, а към поликлиниката. Днес ми звъннаха да занеса допълнително направление от ЛЛ. Така че и аз не знам какво точно ще е. А наистина е странно това с БХС. Моят беше на 27.12. Като изключим, че резултатът излезе по-бавно заради празниците, не съм имала други проблеми. Таз седмичните ми резултати излязоха съвсем на време.

# 57
  • Мнения: 99
Дами, някоя раждала ли е в шейново, доволна ли е от базата, отношението и каква сума сте заплатили по престоя там?

# 58
  • Мнения: 541
Дами, някоя раждала ли е в шейново, доволна ли е от базата, отношението и каква сума сте заплатили по престоя там?
Родих преди 2 години в Шейново с избор на екип д-р Вецев. Платих 900лв за екип, друго не съм. Стаите са чисти, баните са 3 или 4 за етажа, малко е неудобно, но за мен беше важна неонатологията и доктора. Храната не беше кой знае какво, но тогава не работеше кафето долу. От отношението на акушери и лекари в родилно и реанимация не мога да се оплача. В неонатологията имаше дръпнати, но гледах да не се ядосвам, по-голямата част бяха любезни.

# 59
  • Мнения: 1 346
Родих средата на месеца при доктора. Условията бяха повече от добри, отношението на всички също, освен на една акушерка в реанимацията, отвратителна жена.

Общи условия

Активация на акаунт