доктор Иван Вецев Шейново

  • 19 907
  • 66
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1
Този много прехвален лекар за мен е всичко друго, но не и адекватен. Има огромни суперлативи за него, чака се по 2-3 часа при записан час. Часове се записват посред нощ в 11 вечерта примерно, но това не е чак такъв проблем. Той се държи уникално по телефона, но явно е бърнаутнал и беше безкрайно неадекватен - имах час за установяване на бременност. Държа се ужасно, наплаши ме страшно много, не искам да изпадам в подробности. Изписа ми една торба с лекарства и ми каза, че ако не започна да лежа от следващия ден едва ли не нямам шанс да изкарам бременността. После съм била на още 3 мнения, включително и при доцент, които не бяха съгласни с казаното от него. След като си отмених следващия час, той ми звънна по телефона да ми държи сметка, да ми каже, ме съм некоректна и да ми обясни няколко пъти, ме аз и детето ще се потерпевши, че не съм се доверила на невероятно експертното му мнение. Още две момичета, които реално ми го препоръчаха, ми казаха после, че са много разочаровани и че просто печели с първо впечатление и в крайно сметка не са доволни. Едната се беше записала за раждане при него и в деня не е могла да се свърже и е родила при който е на смяна. Каза, че се радва, че така е станало в крайна сметка. Бих ви дала номер, но го изтрих след като ми звънна да ми държи сметка защо съм си отменила часа и да ме разреве наново. Никога не пиша негативни коментари, но смятам, че е редно, защото рекламата му е много и пишат явно само доволните, а разочарованите не. Въздух под налягане е за мен - това един специалист с много работа, какъвто се предполага, че е той, не би го направил - най-малкото не би имал време да следи кой се е записал и отписал, а още по-малко да звънне и да отдели 10 минути да говори глупости и да стресира бременна жена и едва ли не да я заплашва - “ Желая Ви всичко добро, но смятам, че накрая Вие ще сте потерпевша и повече нямате право да се запишете при мен, ако решите! “ - абсолютно неадекватно и нехуманно държание, дори злобно ….


1во преди да пишете такъв тип коментар , не сте ли сте се замисляли защо ви е отписал от консултацията си?!? Например да не изпълнявате препоръките му?
2ро дали не ви е звъннал за отменения час, не за са ви държи сметка, а за това че първи сте звънели в поликлиниката?
3то защо не кажете и не напишете, какви бяха последствията от това да не спазвате препоръчано лечение? Защо не напишете за спонтанния аборт, след като сте се доверили на специалисти?
4то да, права сте за всеки пациент си има доктор  и за всеки доктор си има пациенти, такива каквито вие нямате.
5то моля като пишете негативни коментари, поне да казвате цялата истина , а не да се правите на жертва.

# 16
  • Мнения: 174
Този много прехвален лекар за мен е всичко друго, но не и адекватен. Има огромни суперлативи за него, чака се по 2-3 часа при записан час. Часове се записват посред нощ в 11 вечерта примерно, но това не е чак такъв проблем. Той се държи уникално по телефона, но явно е бърнаутнал и беше безкрайно неадекватен - имах час за установяване на бременност. Държа се ужасно, наплаши ме страшно много, не искам да изпадам в подробности. Изписа ми една торба с лекарства и ми каза, че ако не започна да лежа от следващия ден едва ли не нямам шанс да изкарам бременността. После съм била на още 3 мнения, включително и при доцент, които не бяха съгласни с казаното от него. След като си отмених следващия час, той ми звънна по телефона да ми държи сметка, да ми каже, ме съм некоректна и да ми обясни няколко пъти, ме аз и детето ще се потерпевши, че не съм се доверила на невероятно експертното му мнение. Още две момичета, които реално ми го препоръчаха, ми казаха после, че са много разочаровани и че просто печели с първо впечатление и в крайно сметка не са доволни. Едната се беше записала за раждане при него и в деня не е могла да се свърже и е родила при който е на смяна. Каза, че се радва, че така е станало в крайна сметка. Бих ви дала номер, но го изтрих след като ми звънна да ми държи сметка защо съм си отменила часа и да ме разреве наново. Никога не пиша негативни коментари, но смятам, че е редно, защото рекламата му е много и пишат явно само доволните, а разочарованите не. Въздух под налягане е за мен - това един специалист с много работа, какъвто се предполага, че е той, не би го направил - най-малкото не би имал време да следи кой се е записал и отписал, а още по-малко да звънне и да отдели 10 минути да говори глупости и да стресира бременна жена и едва ли не да я заплашва - “ Желая Ви всичко добро, но смятам, че накрая Вие ще сте потерпевша и повече нямате право да се запишете при мен, ако решите! “ - абсолютно неадекватно и нехуманно държание, дори злобно ….


1во преди да пишете такъв тип коментар , не сте ли сте се замисляли защо ви е отписал от консултацията си?!? Например да не изпълнявате препоръките му?
2ро дали не ви е звъннал за отменения час, не за са ви държи сметка, а за това че първи сте звънели в поликлиниката?
3то защо не кажете и не напишете, какви бяха последствията от това да не спазвате препоръчано лечение? Защо не напишете за спонтанния аборт, след като сте се доверили на специалисти?
4то да, права сте за всеки пациент си има доктор  и за всеки доктор си има пациенти, такива каквито вие нямате.
5то моля като пишете негативни коментари, поне да казвате цялата истина , а не да се правите на жертва.


Първо, мила, аз се отписах, не той мен!

Второ - не дължа обяснение за никой защо така съм преценила и съм била достатъчно коректна да го отменя, вместо просто да не се явя за часа, КОЙТО БЕШЕ В 11 ВЕЧЕРТА.

Трето - въобще не ми прави коментари за аборт! Имам един задържан аборт, който няма нищо общо с Вецев, защото беше миналата година и дори не съм го споменала в написаното.

Четвърто - повярвай ми имам доста пациенти и чак не знам дали самият УНИКАЛЕН д-р Вецев не пише този коментар, като съдя с каква злоба е написано и е коментирано нещо, което дори не съм споменала!

Пето - не съм скрила нищо, а съм СПЕСТИЛА дори, защото можех да се изкажа доста по-грозно. И никой не се прави на жертва. Аз съм си намерила специалист, който да ме следи в момента и съм доволна. За него нищо негативно не бих казала!

Шесто - може спокойно да си гледаш работата, въобще не мисля повече да отговарям в тази тема - просто ми излиза, за съжаление.😁 Каквото имам съм го казала. И може да видиш колко момичета са харесали моя коментар и колко твоя - може би има защо и не съм само аз разочарована от този лекар, НО всеки си има право на мнение - да ми коментираш моето и да ме нападаш вече е друго - проява на простотия. И понеже съм достатъчно умна, не бих ти отговорила повече, каквото и на напишеш.😉 Хубав ден!

Последно бих искала да добавя, че профилът на djanizcheto е създаден точно половин час преди да бъде написан коментара към мен и от този профил това е единствената активност - нека останалите сами преценят кой пише от този профил реално и как са коментирани неща, които въобще не съм писала тук … и да ми се говори за аборт … жалко е лекар сам да си търси коментари по негов адрес и да си ги коментира … дано не съм права.

Последна редакция: пн, 15 авг 2022, 21:02 от SunshineSt

# 17
  • Мнения: 1
И аз се следях при него и си задавах същия въпрос- как успява с всички тези пациенти и с този натовАрен график и знаете ли как успява? Просто предизвика ражданията на жените, чиито термин е в период, в който е зает/ в отпуск.
Предизвика ми раждане 20 дни преди термин, искам да подчертая, че нямах абсолютно никакви проблеми по време на бременността, нито някакви причини да го предизвикаме по-рано. Единствено той се опитваше да ме наплаши от рано, че бебето било едро (бебето се роди 3,500), да съм минела на диета, защото как ще го родя (бях качила 13кг за цялата бременност), бебето било с голяма глава (детето си е с абсолютно нормална глава)
В крайна сметка нямах прогрес, въпреки коктейлите с лекарства и банките с окситоцин, детето ми просто не беше готово още да излиза и контракциите ми бяха неефективни, накрая тоновете станаха зле и се наложи секцио! Аз имах огромно желание да родя нормално и съм сигурна, че можех да родя естествено, просто трябваше да дойде момента, а да не е така насилствено изнасилен целия процес! Престоя ми в Шейново също беше ужасен. Разбрах за още 4 жени, с които се свързахме, постъпил е по същия начин и с тях, но други е лъгал, че плацентата не храни плода, че бебето е спряло да наддава и тн ужасни причини, с които можеш да си изкараш акъла, само и само да се съгласиш на по-ранното предизвикване.. на другия ден след раждането ми той излезе в отпуск и не идваше на визитации

# 18
  • Мнения: 3
Аз родих при него, и доктора наистина изглежда чудесен. Докато ме проследяваше на няколко пъти беше  необяснителен. Като цяло е доста успокоителен и доста бързо му се доверяваш. Седмица преди да родя Предизвикано ми каза, че околоплодните ми води са намалели и аз го попитах къде са отишли, той ми отговори обсорбирали са се. Каза че бебето не е пораснало за 2 седмици и изостава. Силно се простених и му казах, че ако трябва да  го вадим съм
окей. Понеже съм със серклаж в 22 седмица, ми каза влизаш да махаме конеца в 37ма и после ще видим какво ще стане,  Каза ми да продължавам да си пия НатаспинХ до деня във влизането в болницата ми. Това е една от причината за голямата ми кръвозагуба. Махна секрлажния конец в 00.00 през нощта, което за мен ме учуди.. Раждането беше индуцирано в 37ма седмица, по скоро като ИЗНАСИЛВАНЕ, той ми пръсна водите, Акушерката се учуди като каза че са добри води,правеше ми мануално разкритие , 5 часа, бебето не излизаше,виках че искам секцио, но акушерката ( Емир) така и не викаше доктора. Видя че нещо не е добре и викна доктор Петрова. Д-р Петрова бръкна и погледна Емир с недоумение и почуда. Аз имах останала шийка Нямах контракции, а те ме наливаха с окситоцин, поне 7 ампули.Когато вече не издържах на болката взех да настоявам силно на секцио. Емир викна Доктора. Той дойде, скочи ми на стомаха и бебето излезе.Беше страшно и много много травматизиращо за мен. До тук не свършват нещата! Плацентата  не ми се отдели, стана сложно всички доктори дойдоха, манулна и инструментална ревизия, демек отстраняват плацентата с инструменти, кръвозагуба -голяма, матката ми не искаше да се контрахира. В един момент на мен имаше 7 доктора видимо притеснени, включиха ми кислород, дадоха ми нещо което да ме държи будна. Аз се молех за живота си,а кървенето не спираше. Всеки даваше акъл какво да се направи.В един момент доктора почна да шие  и  ши ли половин час. Шил ми е шийката и какво ли още не! В последствие  възпаление на ръката ми от вливането на желязо, антибиотици в последствие, не можах да кърмя, и сега пролапс на влагалище и шийка на матката и вече чести позиви за уриниране Всичките му колеги минаха и ми се извиниха с думите" съжаляваме, че така е станало, доктора вие е прибързал" Да, в последствие разбрах че индуцирано раждане се прави когато преносиш, не просто в 37ма седмица без нищо. Не мога да вървя без да се държа за влагалището и да вкарвам на вътре, не мога да си държа бебето, да си смъкна в количката, най-вероятно не мога да имам друго дете. шийката на матката ми ще има дисплазия (по висок риск от шийка на матката), пластика на пропадналите органи.... На 37 години съм! Нощно време не мога да спя, и се чудя и се тормозя, защо се получи така, не мога си простя му позволих да ми го причини това, но нали затова са доктори , да ти помогнат, а не развалят. Сега се моля само пикочния мехур и ректума да не пропадат и бебчето да е здраво след това насилсвено и травматично, вадене. Ако мога да върна времето назад...мога да ви посъветвам имайте едно наум за доктора!!!. Сега се моля просто да нямам повече усложнения за мен и за бебчето ми. Доктора според мен го е правил у друг път, но нещата не са се обърквали толкова много и  се е разминавало на пациентките му.  Не мога да намеря мир, покой, простя с това че се доверих с любов, надежда, вяра!  Признанието на колегите му, че доктора "ме е прибързал " беше нещото което ми отвори очите, всички и доктори и акушери дойдоха да ми се извинят . Явно е практика при него. Поста ми  не анониимен и бих искала и други жени минали през подобно нещо при доктора да ни пишат. Първите дни на майчинството ми бяха ад провокиран от травматичното раждане.

# 19
  • Мнения: 7
Много съжалявам за изживяното от вас. Четох историята ви и в групата. Интересно ми е Вие разговаряхте ли с д-р Вецев след това? И какво каза той? Не защитавам никого, да не ме разберете погрешно, но сигурно много хора са ви казали, че при раждане се случват усложнение. Не обвинявайте и вас самата, постъпила сте правилно според ситуацията. Гледайте си детето, не се съсредоточавайте в мисли какво е могло да бъде, ще изпуснете важни моменти с детенцето!

# 20
  • Мнения: 2 272
тъй като се е превърнала темата в тема за мнения, ще споделя и аз моето - докторът е мил и чаровен, но е прекалено самоуверен. Отидох при него за второ мнение и той веднага почна да ми предписва още и още лекарства и ми записа следващ час без да питам за това. Беше уверен че ще почна да качвам кръвно след 30та седмица, и за тая цел ми предписа още две лекарства, недостатъчно тествани върху бременни, на едното от които пишеше че води до увреждания на плода при тествани животни. И всичко това на фона на думите, че всичко му изглежда много добре, а и аз вече си бях на солидна терапия.
От едното лекарство ми падаше кръвното и го спрях след няколко дни, другото така и не започнах, при положение че кръвотокът ми беше ок. Твърдеше че имам контрахираща матка, нещо което не се потвърди от никой от останалите ФМ специалисти и следящата ме Аг, при които съм ходила, дори и в девети месец нямах никакви стягания почти до деня на раждането ми. Кръвно вдигнах 39та седмица от притеснение. Индивидуално е, но аз лично наистина почувствах, че е твърде самонадеян и действа импулсивно с терапията ми, говореше крайно за евентуални последствия за плода от едно и друго ( които после не бяха потвърдени от едни от най-утвърдениге фетални специалисти), и като цяло ме накара да се страхувам за последиците от лечението му повече отколкото от проблемите, които имам.

После го видях веднъж в болницата, когато беше на смяна един понеделник - симпатяга, разнасяше торти от прегледани пациентки и се черпеше с акушерките в стаичката.Не мина изобщо на визитация на не повече от 10те лежащи жени Simple Smile не знам дали тая задача не му е под нивото.
Simple Smile

# 21
  • Мнения: 241
Момичета каква е цената на прегледа при д-р Вецев в поликлиника България?

# 22
  • Мнения: 997
65 лв, платих е ние за първичен преглед.

# 23
  • Мнения: 166
funn, лесно ли записа час и как протече прегледа?

# 24
  • Мнения: 997
Обадих се миналият понеделник в клиниката. Записаха ми данните и в сряда доктора ми се обади и ми даде час за неделя. Прегледа мина добре, ние отидохме най-вече с нагласата да видя как ще мине. Първа бременност ми е и се следя и на друго място и незнаех дали ще се записвам при него. По принцип не съм записала час, а той ми каза че до понеделника ако не звънна, после графика ще се е запълни напред. Та аз още съм му звъняла и съм  в лутане и така.

# 25
  • Мнения: 4
За съжаление всички мнения са верни. Монетата има две страни. Човекът е тотален бърнаут, захванал се е с хиляди неща и многото пациенти са само малка част от натоварването. Това разбира се няма как да не се отрази на адекватността му, като на моменти е доста зле положението, с всички произхождащи от това рискове по отношение на комуникация,  вземане на решения, диагноза и терапия. Не знам как се е стигнало до тази спирала, която го е завъртяла,  той сам си знае най-добре, но за всички ще е по-добре и по-спокойно, ако успее да я вкара в контрол, иначе не съм оптимистично настроена докъде могат да стигнат нещата...

# 26
  • Мнения: 422
Супер си е адекватен докторът. Онзи ден родих при него. Страхотен е! Имаше особености при раждането ми, но той се справи много адекватно, без изобщо да се притесни или двууми какво решение да вземе. Заради спокойствието му и аз бях спокойна и нещата се получиха, родих си вагинално живо и здраво бебе. И 10 още бих родила при него Hug

# 27
  • Мнения: 241
Доктора във Шейново ли изражда? Какви са условията там?

# 28
  • Мнения: 422
Да, в Шейново изражда. На мен ми се стори много комфортно и в родилна зала и в предродилна. Направо с кеф си го родих. Доволна съм от отношението на всички, от лекари, акушерки, санитарки. Единствено в детското отделение са малко кисели като ходиш да си взимаш бебето и да го даваш.

# 29
  • Мнения: 5
Следях при д-р Вецев първата си бременност през 2021 г., с тромбофилия съм. Раждането също трябваше да е при него, но така се случи, че в 9. месец ми се наложи да търся нов лекар и болница. Цяла бременност бяхме говорили за нормално раждане, изведнъж накрая докторът започна да ме убеждава за секцио. Причината, която посочи, беше тромбофилията. Говорих с много жени със същата диагноза, на нито една не бяха казали, че тромбофилията сама по себе си е причина за секцио. Ходих при други лекари за второ мнение, всички ми казаха, че не виждат проблем да родя нормално. След като д-р Вецев разбра, че няма да се съглася на секцио, ми предложи предизвикване и постъпване в болница 2 седмици преди термин. Освен всичко останало терминът ми беше променен със седмица по-рано, въпреки че бременността ми беше вследствие на инсеминация и знаехме точния ден на зачеване. По време на разговорите, в които обсъждахме начина на раждане, докторът се държа изключително непрофесионално. Опитваше се да ми вмени вина, затова че искам да родя нормално. Сравни ме с друга своя пациентка, която не го слушала и чието бебе се родило с хематом в мозъка (накрая така или иначе й направил секцио). Бебето ми било много малко (просто терминът беше грешно сменен). Така се случи, че моя позната също бременна и следяща се при него по същото време имаше преглед веднага след мен. Явно докторът не е знаел, че се познаваме и видимо ядосан е коментирал моя случай пред нея и как съм се дърпала от секцио и излагам на риск бебето си. В крайна сметка родих един ден преди истинския термин в друга болница, отново държавна, бебе 3,330 гр. нормално с упойка. Целият последен месец от бременността ми беше кошмарен заради преживяното с д-р Вецев, изяждах се от съмнения дали съм постъпила правилно, тръгвайки си от този доктор, дали всичко с бебето щеше да е наред. Просто ми беше ясно, че често в България пробутват секцио без причина, а ако се бях съгласила на предизвикване с този доктор, бях почти сигурена, че така или иначе щеше да се стигне до секцио.

Знам, че докторът има много доволни пациентки, особено в групата за тромбофилия, но все пак реших да споделя и една по-различна гледна точка.

Общи условия

Активация на акаунт